اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
آئین علم گردانی درباغین برگزار شد
همه ساله همزمان با هفتم ماه محرم و پس از اذان صبح ، آئین علم گردانی در شهرباغین برگزار میشود.
جوانان هیاتی همراه با پیرغلامان و هیاتی های قدیمی با بستن پارچه های رنگی به علم ها ، در معابر راه میفتند و درب منازل شهروندان میروند تا نذورات آنها را جمع اوری کنند.شهروندان نیز با اهداء نذورات مادی ، بین جوانان شربت و شیرینی توزیع میکنند و مقداری اب را برای تبرک از سر علم جاری میکنند.

عکس : رضا فرجاد


ائین تجلیل از پیرغلامان حسینی درباغین برگزار شد

ائین تجلیل از پیرغلامان حسینی درباغین برگزار شد

همزمان با روز پنجم ماه محرم آئین تجلیل از پیرغلامان اهل البیت(ع) و خادمان اماکن مذهبی شهرباغین در دفتر امام جمعه برگزار شد.
مرتبط با: گزارش , اخبار ,
دهه دوم محرم شهرباغین میزبان شهید گمنام
دهه ی دوم ماه محرم امسال ، شهرباغین لاله ی گمنامی را در آغوش خواهد کشید.
شیخ علی بابایی فرمانده ی بسیج باغین با اعلام این خبر در جمع پیرغلامان اهل البیت(ع) گفت:با پیگیری های صورت گرفته شهید گمنام در دهه ی دوم محرم وارد شهرباغین خواهد شد و پس از برگزاری مراسم تشیع باشکوه در بوستان امیرالمومنین(ع) این شهر به خاک سپرده خواهد شد.
مرتبط با: اخبار ,
یاران با وفا

با توجه به  اهمیت واقعه کربلا و نقش بی بدیل اصحاب با وفای اباعبدالله، گاهنامه هایی توسط مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع)با عنوان یاران با وفا طراحی گردیده که خواهشمند است جهت نشر فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی آن را دانلود نموده و در هیئت های محرم بین اعضای هیئت توزیع نمایید.مرتبط با: گزارش , اطلاعیه ها ,
همایش شیرخوارگان حسینی در باغین/تصویر


عکس:رضافرجاد


حال و هوای اولین روز ماه محرم در برخی محله های باغین/تصویر


قهرمانان باستانی کارباغین تجلیل شدند

آئین تجلیل از قهرمان ورزش باستانی شهرباغین برگزار شد.

در این مراسم که باحضور امام جمعه ، تعدادی از مسئولین شهرباغین و رئیس هیت ورزشهای باستانی و زورخانه ای استان کرمان برگزار شد از سه نفر از قهرمان باستانی کشور تجلیل شد.

رئیس هیت ورزشهای باستانی و زورخانه ای استان در این جلسه قهرمانی تیم زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آسیایی که شب گذشته در تبریز به پایان رسید را تبریک گفت.

مساحی گفت: دغدغه ای برای ما ایرانیان وجود دارد که اگر مواظب نباشیم ورزش پهلوانی را هم مثل چوگان از ما بگیرند.ما باید خیلی مراقب باشیم و تلاشمان را در شهرهایی مثل باغین مضاعف کنیم که پتانسیل و استعداد های خوبی دراین ورزش دارد.

وی خاطرنشان کرد:چندسال قبل تیم باغین به عنوان تیم و نماینده ی استان کرمان در مسابقات چهارجانبه ی سیستان و بلوچستان شرکت کرد و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را بدست اورد . وی گفت:جوانان ورزشکار باغینی چندی قبل در قالب تیم استان کرمان در مسابقات قهرمانی کشور در شهرتبریز حضور داشتند و تیم کرمان با حضور این جوانان قهرمان کشور شد.

مساحی گفت: از مسئولین باستانی باغین قول میگیرم که در سال 95 ورزشکاران باستانی شهرباغین در قالب یک تیم کامل در مسابقات تیمی زورخانه ای کشور شرکت کند  و در این راستا از مسئولین شهرباغین تقاضا دارم که زورخانه ی درحال احداث این شهر را هرچه سریعتر تکمیل کنند.

در پایان این مراسم از رسول شجاعی ، عبدالرضا شجاعی و علی اصغر جمعه نژاد سه نوجوان باغینی که در مسابقات قهرمانی کشور مقام کسب کردند با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

 

 به مناسبت هفته نیروی انتظامی
به مناسبت هفته نیروی انتظامی امام جمعه شهر به همراهی شهردار ، چندی از اعضای شورای اسلامی شهر و فرمانده بسیج شهر از مراکز انتظامی شهر بازدید و ضمن دیدار با فرماندهان این مراکز با اهداء گل از زحمات و خدمات این مراکز تقدیر کردند.


لحظه به لحظه ی نشست همدلی و هم زبانی

هفته ها بود که تعدادی از جوانهای شهرمان در فضای مجازی انگشت انتقادشان را به سمت مسئولین نشانه رفته بودند و از شیر مرغ تا جون آدمیزاد آنها را به باد انتقاد گرفته بودند.انتقادها اسفالت معابر را زیر گرفت و با گذر از سگهای ولگرد به اماکن ورزشی رسید و به بیکاری ورزشکاران گیر داد.نکته ی جالب این انتقادها این بود که عمدتا مخاطب ان شورای شهر و شهرداری بود و بگذریم بی غرض و باغرض قاطی شده بود.

خلاصه مقرر شد که منتقدان و مسئولین دور یک میز رودررو مباحثه و مذاکره و هم فکری کنند و این قرار یکشنبه ی گذشته به به قرار مبدل شد.مسئولین که جملگی بودند و منتقدین هم بدک نیامده بودند یعنی همه و همه نبودند و ...

ساعت 18 و 45 دقیقه با تلاوت ایاتی از کلام ا... مجید گفتگو آغازشد.سکاندار شورای شهر ضمن خیرمقدم ، از انتقادات جوانان استقبال کرد و توصیه ای که که سخنان رهبری را بیشتر گوش دهید.وی یک بار دیگر تاکید کرد که مسئولین باغین باهم یکدل و یک زبانند.

محمد شجاعی به بودجه شهرداری اشاره ای کرد و گفت متمم بودجه ی در سال جاری به 3 میلیاردو 540 میلیون تومان رسیده است که این بودجه در سالهای قبل 1 میلیارد و خورده ای بوده است.

پس از سخنان رئیس شورای اسلامی شهر، جوانان شروع کردند یک به یک مسائل و مشکلات را بازگو کردن.یکی یک مشکل و دیگری 23 مشکل و اندی.از بحث شیرین ورزش شروع شد و به مسئله ی تکراری زمین بسیجیان ختم شد.

مشکلات ورزشی (سالن-چمن-هیات های ورزشی-متولیان ورزشی و ...)-کارگران و کارمندان و پیمانکاران غیر بومی شاغل در شهرداری-چهره ی زشت ورودی شهر-پارک های محله ای-ساختمان های فرسوده ای که در وسط معابر هستند و تخریب نمیشوند-چاله چوله های معابر-اسفالت و لکه گیری معابر-فرار ماشین های سنگین از داخل شهرو پارک وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر-مهاجرین افغانی در شهر-نرخ کارگر و تاکسی و آژانس-مشکلات درمانگاه و وضعیت بهداشتی و درمانی-گران فروشی بعضی کسبه-تعطیلی شرکت تعاونی روستائی-هم نشینی مدرسه راهنمائی و دانشگاه-ورزش بانوان-سگ های ولگرد-مباحث فرهنگی و عدم توجه به بعد فرهنگی-مشکلات محیط زیستی و آلاینده های کارخانجات اطراف-عدم گزارش ماهیانه یا فصلی مسئولین به مردم-میراث فرهنگی که از بین میرود-اختلاف اعضای شورای شهر و عدم حضور یکی از اعضا در برخی جلسات-نفرین برخی ها به خاطر طرح مثلثی اول خیابان شش متری-سرعت گیرهای غیر استاندارد-به کارگیری بیکاران در شرکت های اطراف و مشکل بیکاری جوانان و مشکلات از این دست دراین جلسه از سوی جوانان مطرح شد.

پس از پایان سوالات جوانان از مسئولین ساعت از 21 هم گذشته بود در حالی که قرار بود ساعت 20 جلسه خاتمه یابد.

مسئولین شروع کردند به پاسخ دادن به تک تک مشکلات.قرار شد بزودی جلسه ورزشی با حضور ورزشکاران و پیشکسوتان تشکیل شود و مشکلات ورزش حل وفصل گردد.شهردار گفت تاجائی که امکان داشته از نیروهای بومی در امورات شهراستفاده کرده ایم و در مواردی اورژانسی مجبور شده ایم غیر بومی ها را بکار گیریم.وی گفت ورودی شهر بزودی با همفکری وکمک مرکز آموزش شهید باهنر سروسامان داده خواهد شد و فضای زیبایی احداث میشود.در خصوص ساختمان هایی نظیر مغازه ی روبری مسجد جامع که وسط خیابان است قرار شد بدلایلی ئارد جزئیات نشویم و مشکل در حال رفع شدن است.قرار است بزودی با اخذ مجوز از خودروهایی که از مسیر داخل شهر از دام پلیس فرار میکنند عوارض اخذ شود.افغانی های بسیار زیاد شهرمان قرار شد ساماندهی شوند .نرخ کارگر و تاکسی و آژانس هم بررسی میشود.وضعیت بداشتی و درمانی الحمداله رو به بهبود است و قرار شده پول هایی که دست هیات امنای قبلی است وارد چرخه ی کار و سازندگی درمانگاه شود.با همکاری یکی از شهروندان(اصغرشجاعی)قرار شد برای رفع مشکل شرکت تعاونی جلسه ای با مسئولان کرمان برقرار شد.ساخت مدرسه راهنمائی پسرانه از طریق نماینده ی مجلس(دکترزاهدی) و وزیر آموزش و پرورش در حال پیگیریست و خیر قبلی پولش را برای گنبد امام حسین (ع) خرج میکند.سگهای ولگرد کشتنشان ممنوع شده و اگر کسی پیدا شود با لوازم مورد نیاز آنها را زنده بگیریم و انتقال بدیم.قرار بزودی مقابل ساختمان شورای شهر فرهنگسرایی احداث شود تا حداقل کاری برای بحث فرهنگی شده باشد.کارشناسان گفته اند نیروگاه سیکل ترکیبی هیچ آلاینده و مواد سمی مضر برای شهرباغین ندارد.درب شورا در زمان برگزاری جلسات بروی همه باز است و میتوانند همشهریان در جلسات حاضرباشند.پیگیر میراث فرهنگی بویژه کاروانسرا هستیم.تلاش اعضای شورای برای بکارگیری جوانان بیکار همچنان ادامه دارد و دراین راستا تاکنون 48 نفر تنها در صنایع مس به کار گرفته شده اند.و در موارد دیگر پاسخگو بودند که جای تشکر دارد.

در پایان قرار شد مشکل عموم افراد حاضر جلسه که بحث ورزشی بود،بزودی البته اگه فراموش نشود طی جلسه ای مطرح و مرتفع گردد.در خصوص زمین بسیجیان و میراث فرهنگی خبرنگاران حاضر در جلسه متقاعد نشدند و قرار شد در صورتی که پاسخ قانع کننده ای داده نشود این مشکلات رسانه ای شود.یکی از جوانان که در دوره ی حاضر برای حضور در شورا کاندید شده بود(قاسم شجاعی) به جواب های خود به طور کامل نرسید،سوالات وی بخش هایی از کتاب قانون بود.در این جلسه سه نفر از کاندیدهای دوره های قبل شورا حضور داشتند.در این جلسه از دکتر شجاعی بدلیل ساخت مجتمع فرهنگی و ورزشی و کمک به بحث فرهنگی شهرباغین و همچنین ریاست اداره ی برق به خاطر خدمت رسانی موثر در شهر تشکر شد و از ریاست اداره ی اب و فاضلاب به شدت انتقاد شد.برخی جوانان شهرمان بدلیل کمبود جا 3 ساعت ونیم تمام جلوی درب شورا ایستاده مشارکت کردند.دونفر از بانوان شهرمان هم حضور فعال در این جلسه داشتند.قرار شد این نشست بصورت فصلی برگزار شود البته بدون شام.برخی دوستان در این جلسه هم از اقدامات صورت گرفته توسط شورا و شهرداری تشکر کردند که فضا تنها انتقادی نباشد.

و بالاخره نشست پس از 3 ساعت و 35 دقیقه به پایان رسید.مرتبط با: گزارش ,
رزمایش گردانهای بیت المقدس

به گزارش خبرنگار باغین نیوز، سروان شیخعلی بابایی در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: رزمایش گردانهای بیت المقدس روزهای پنجشنبه و جمعه 16 و 17 مهرماه در منطقه عمومی پادگان شهید بهشتی برگزار میگردد.

فرمانده حوزه مقاومت حضرت ولی عصر (عج) باغین از بسیجیان شهر باغین خواست جهت سازماندهی به پایگاه های مقاومت تابعه مراجعه نمایند.مراسم گرامیداشت جانباختگان حادثه منا برگزار شد
مراسم گرامیداشت جانباختگان حادثه منا در مسجد قائم(عج) شهرباغین برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و قرائت زیارت عاشورا ، حاضرین دقایقی به عزاداری و سینه زنی پرداختند.سپس امام جمعه ی باغین در خصوص حادثه دلخراش من و جانباختن تعداد زیادی از مسلمانان ، نکاتی را متذکر شد.

مسابقات ورزش باستانی قهرمانی شهرباغین پایان یافت

مسابقات ورزش باستانی قهرمانی شهرباغین پایان یافت


پایان مسابقات ورزش باستانی جام عید تا عید

به مناسبت فرارسیدن عید قربان و عید سعید غدیر خم ، یک دوره مسابقه ی ورزش باستانی (پهلوانی و زورخانه ای ) تحت عنوان جام « عید تا عید» با حضور ورزشکاران این رشته ی ورزشی درباغین و به میزبانی زورخانه ی خیبر مجمع اسلامی المهدی(عج) باغین برگزار شد.

در پایان این مسابقات عبدالرضا شجاعی ، علی اصغر شجاعی ، محمدجواد شجاعی ، رسول شجاعی ، علی اصغر جمعه نژاد ، سجاد شجاعی و امیرحسین شجاعی در مواد مختلف قهرمان شدند.

در آئین اختتامیه ی این مسابقات ، از طرف مجمع اسلامی المهدی(عج) به نفرات برتر لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا شد.لازم به ذکر می باشد سه نفر از ورزشکاران جوان این زورخانه ، چندی قبل در مسابقات کشوری قهرمان شده اند.معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه: سعادت جامعه در گرو پیروی از ولایت فقیه است
معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه:
سعادت جامعه در گرو پیروی از ولایت فقیه است

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: اگر جامعه‌ای سعادت می‌خواهد، باید از ولایت فقیه پیروی کند.

 حجت‌الاسلام سیداحمد تقوی امشب در جشن بزرگ غدیر در مصلای این شهر گفت: معرفت و شناخت به این روز و شخصیت امیرالمؤمنان (ع) از ابعاد غدیرشناسی است.

وی بیان داشت: غدیر یک حادثهٔ تاریخی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد، غدیر یک نقطهٔ جغرافیایی نیست که نگاه معمولی به آن داشته باشیم، غدیر یک تفکر است، غدیر یک رمز و راز از ادامهٔ نبوت است.

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تصریح کرد: غدیر نقطهٔ تلاقی نبوت و امامت است، غدیر چشمهٔ جوشانی است که تا قیامت می‌جوشد و بشیریت از خیرات و برکاتش بهره‌مند است، غدیر کوثری است که برکاتی بس فراوان دارد، باید هم غدیر و هم مولا علی (ع) را بشناسیم.

تقوی خاطرنشان کرد: منظور از معرفت به مولا، معرفت شناسنامه‌ای نباید باشد، اینکه بدانیم در مکه متولد شد و پدرش عمران و مادرش فاطمه بنت اسد و در کوفه شهید شده‌است، این شناخت شناسنامه‌ای است و ما باید جایگاه امیرالمؤمنان علی (ع) را بدانیم.

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تصریح کرد: حضرت علی (ع) صراط مستقیم است، میزان، خط کش و ملاک و معیار است.

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه عنوان کرد: والله قسم به خدا منظور از صراط مستقیم که در شبانه روز 10 بار از خدا می‌خواهیم ما را به آن هدایت کند وجود علی (ع) است.

تقوی ادامه داد: اگر جامعه‌ای سعادت می‌خواهد باید از ولایت فقیه پیروی کند، ولایت علی ولایت خداست، عشق به علی عبادت خداست، تبعیت کردن از علی فریضه است و دوستان علی دوستان خدا و دشمنان علی دشمنان خدا هستند.

معاون شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تأکید کرد: پیغمبر اکرم (ص) در روزهای آخر عمرشان با بچه‌هایی بازی می‌کردند، مواجه شدند در حالی که پیامبر گریه می‌کردند، پرسیدند چرا گریه می‌کنید، مگر بچه‌ها بی‌ادبی کردند، پیامبر فرمود به یاد بچه‌های آخرالزمان افتادم.

وی ادامه داد: از پیامبر پرسیدند نامسلمانان، پیامبر فرمودند، خیر بلکه مسلمانانی که غافل‌ هستند و در آن جامعه هوی و هوس حکمفرما و آلوده به مسائل شهوانی می‌شود، فقر و فحشا دامنش را می‌گیرد.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
جشن عید سعید غدیر خم در باغین / تصویر
حسینیه ارشادمصلی صاحب الزمان (عج)


عقد اخوت


مرتبط با: گالری تصاویر ,
پیام غدیر تبعیت از ولایت‌فقیه است
امام جمعه باغین:
پیام غدیر تبعیت از ولایت‌فقیه است

امام جمعه باغین گفت: پیام غدیر تبعیت از ولایت‌فقیه است.

به گزارش باغین نیوز ، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته باغین با سفارش همگان به رعایت تقوای الهی، با تبریک عید سعید غدیر اظهار داشت: غدیر در آثار اسلامی به عیدالله اکبر تعبیر شده که این نشان دهنده تاکید و اهتمام به این روز شریف است.

وی بیان داشت: خصوصیت این روز مسئله ولایت است، چراکه تکلیف امت اسلامی در زمینه هدایت و در زمینه حکومت مشخص شده است.

محی‌الدینی افزود: اساسی‌ترین مسئله امروز، ولایت است و از بزرگترین، خطرناکترین و شکننده‌ترین انحرافاتی که در جامعه اسلامی رخ داد، انحراف از مسیر امامت و ولایت بود، اگر جامعه بعد از پیامبر (ص) جایگاه امامت را شناخته بودند، اینچنین نمی‌شد.

امام جمعه باغین با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) گفت: حضرت علی (ع) فرمودند« عملی که همراه با تقوا باشد کم نمی‌شود هر چند به نظر ناچیز باشد».

‌وی با اشاره به مناسبت‌های هفته با تبریک عید سعید غدیر عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) در این روز حاکمیت اسلامی را به طور رسمی مطرح کرد و این مسئله از ناحیه خداوند بود.

محی‌الدینی تصریح کرد: غدیر روز یاس و ناامیدی دشمنان است و امروز هم دشمن از ولایت می‌ترسد و از ولایت‌فقیه واهمه دارد، لازمه استمرار فرهنگ غدیر تبعیت از ولایت‌فقیه است.

وی با گرامیداشت روز نیروی انتظامی گفت: امنیت یک مقوله مهم و استثنایی است و اگر امنیت در جامعه نباشد یکی از برترین حقوق انسان‌ها‌ پایمان شده است.

محی‌الدینی گفت: امروز نیروی انتظامی باید احساس امنیت را در مردم به وجود آورد و با کسانی که برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کنند برخورد قاطع داشته باشد.

امام جمعه باغین با گرامیداشت روز روستا از مسئولان خواست به روستاها توجه بیشتری داشته و به مسائل آنها رسیدگی کنند.

وی روز مباهله را سند حقانیت اهل‌بیت (ع) دانست و با اشاره به روز جهانی کودک از سازمان ملل خواست از کودکان بی‌دفاع و مظلومی که قربانی ظالمان و جنایتکاران می‌شوند حمایت کند.

محی‌الدینی با تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه منا گفت: بیانات قاطعانه مقام معظم رهبری موجب تغییر لحن مقامات سعودی شد و این اخطار جدی نشان از اقتدار جمهوری اسلامی است، آنچه امسال در جریان حج اتفاق افتاد نشان از بی‌کفایتی حکام آل‌سعود دارد.تعداد کل صفحات: 2


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات