اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
ریزگردها بالای سر باغین
با وزش بادهای نسبتا شدید و هجوم ریزگردها هوای منطقه باغین غبار آلود شده است و تنفس در هوای آزاد برای افراد دشوار شده است.

بروز خشکسالی های متوالی در استان کرمان و خشک شدن بستر رودخانه ها و کانون های آبی در استان کرمان در کنار صدمه به پوشش گیاهی استان به خصوص در حاشیه شهرهای بزرگ موجب شده کانون های شن در کرمان افزایش یابد.

از بین رفتن بخشی از پوشش گیاهی استان کرمان به دلیل خشکسالی تثبیت شن ها در بیابان های کرمان را با چالش مواجه کرده است نمونه این وضعیت را می توان در اطراف منطقه ی باغین مشاهده کرد که بدلیل از بین رفتن پوشش گیاهی باعث شده  هوا اینگونه غبار الود باشد.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
نماز عید سعید فطر درباغین

عکس:رضا فرجادمسابقات فوتبال جام اخلاق و ادب با قهرمانی شهید میراحمدی به پایان رسید
مسابقات فوتبال جام «اخلاق و ادب» شب گذشته با انجام دو مسابقه به پایان رسید.
در شب پایانی این مسابقات تیم شهید میراحمدی با شکست تیم مدعی شهید میری رکن آبادی ، به مقام اول مسابقات دست یافت و تیمهای شهید نامدار و شهید پورحسینی به ترتیب به عناوین سوم و چهارم دست یافتند.
این مسابقات توسط امور ورزش و جوانان بسیج باغین برگزار شد.

مقام اول (تیم شهید میراحمدی)


مقام دوم (تیم شهید میری رکن آبادی)


مقام سوم (تیم شهید نامدار)خاطره ای از مرحوم شیخ مجید قضوی از زبان فرزندش
پدرم حدود 34 سال بیشترنداشت.دل دردمی شودوماشین هم نبودمن رابرداشت همراهی وباموتورمارارساندندپاسگاه بادرددل شدیدونبودماشین.تااینکه یک ماشین بنزدماغه دارقندشکری رسیدوخداخیرش بدهدماراتامنزل مرحوم عمویم رساند.وبعدبیمارستان وعمل اپاندیس ودرقدیم ازکلمه ی عمل خیلی بزرگش می کردندومی ترسیدند.من بامادرمرحومم وباخواهروبرادرم به ملاقات رفتیم وپدرم تازه بهوش امده بود.ازدردوسوزش ناله میکرد.وچون من پسرارشدبودم.اشک می ریخت ووصییت می کردکه بعدپرستارامدوامپول زدوپدرمرحومم بعدازچنددقیقه به خواب رفت یادم نمی رودپدرم عرق می ریخت وتکان می خوردواهسته حرفهایی می زدبه والده گفتم مادربزرگم پرستارراخبرکردامدوگفت مشکلی نیست.مادرم عرقهای پیشانی وصورتش راپاک میکرد.وبعدازچندلحظه بیدارشدوگفت من ازاین دنیارفتم .ازبس التماس کردم.اجازه دادند.برگشتم من بچه بودم درک نمی کردم حدود14یا15سال داشتم دربیابان زیرسایه ای باپدرم نشسته بودم یادم امدازپدرمرحومم جریان راپرسیدم گفتندمن ازدنیارفتم التماس کردم که من جوانم گفتندباشی گفتم نماز خواندم وروزه گرفتم کارخوب کردم گفتندکرده باشی گفتم من برای غریبی{حضرت علی وسیلی خوردن ودرب به پهلوی بی بی وسقط محسن بی بی فاطمه جلوی شوهرش وبیکسی امام حسن ومظلومی امام حسین وحضرت عباس واسیری زینب}اشک ریختم وگریاندم.به محض اینکه این حرفهارازدم.گفتندبرگرد.برگرد.پدرم گفت چون فرزندارشدم هستی گفتم ؟شایدبانگفتن بتوانم.درخانه ی اهلبیت بیشترغلامی کنم؟{ای شیعیان ازدرب خانه ی رسول الله واهلبیتش دورنشوید} متشکرم.قضوی


یادواره شهدای سادات باغین کرمان برگزار می‌شود
هم‌زمان با سالروز عملیات مرصاد
یادواره شهدای سادات باغین کرمان برگزار می‌شود

نخستین یادواره شهدای سادات چهارم مردادماه سال جاری هم‌زمان با سالروز عملیات افتخارآفرین مرصاد در باغین کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حسن علی‌بابایی مسئول برگزاری یادواره شهدای سادات باغین صبح امروز در حاشیه جلسه ستاد برگزاری یادواره سه شهید سادات منطقه باغین کرمان اظهار داشت: شهدا حق زیادی به گردن ما دارند.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری این یادواره‌ها اشاعه فرهنگ شهید و شهادت در محله‌های شهر و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره رشادت‌های شهدا طی هشت سال دفاع مقدس است.

فرمانده حوزه مقاومت ولیعصر (عج) باغین به حضور شهدای سادات در منطقه باغین اشاره کرد و گفت: در منطقه باغین سه شهید از خاندان سادات حضور دارد و قرار است در شب چهارم مردادماه هم‌زمان با سالروز عملیات افتخارآفرین مرصاد، نخستین یادواره شهدای محله‌ای و سه شهید سادات در محله قائم (عج) با محوریت شهید پورحسینی در شهر باغین برگزار شود.

علی‌بابایی با بیان اینکه هم‌زمان با این یادواره برنامه‌های فرهنگی از سوی پایگاه‌های مقاومت شهدا، ثارالله و حضرت رقیه (س) در شهر باغین برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: میررکن‌آبادی، پورحسینی و احمدی‌موسوی سه شهید سادات منطقه باغین هستند.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرباغین/تصویر
عکس:رضافرجادشب های قدر در شهرباغین / تصویر (4)
عکس:مرتضی شجاعی-رضافرجاد


مرتبط با: گالری تصاویر ,
برچسب‌ها: رضافرجاد ,
قائم مقام دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه ی جمعه استان کرمان:قدس متعلق به کل جوامع اسلامی است

حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای همبستگی با ملت فلسطین به عنوان روز جهانی قدس اعلام کردند.

در همین راستا، مردم روزه دار باغینی از تمام اقشار با بیان خشم و نارضایتی خود از قدرت های استکبار جهانی و رژیم اسرائیل در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

راهپیمایان پس از تجمع در مقابل مجتمع فرهنگی-ورزشی مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع)،مسیر بلوار امام(ره) تا مصلی صاحب الزمان(عج) شهرباغین را طی کردند و در این محل قطعنامه ی راهپیمائی روز جهانی قدس قرائت شد.

قائم مقام دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه ی جمعه استان کرمان در جمع راهپیمایان در مصلی صاحب الزمان(عج) باغین دقایقی در خصوص روز قدس و اهمیت راهبردی این روز در جوامع بشری سخنرانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری گفت:در حالی امروز در راهپیمایی روز قدس شرکت کردیم ک بیداری اسلامی کماکان در جوامع اسلامی در حال اجراست.سلطه ی جور و ستم و صهیونیسم جنایتکار ،غاصب و خونخوار در حال حذف شدن از معادلات سیاسی و اجرایی بسیاری از کشور هاست.

وی خاطرنشان کرد:امروز سازش با اسرائیل و صهیونیسم مور محکوم است و مقاومت مورد استقبال احاد مرد بویژه در سرزمین های اشغالی فلسطین و غزه می باشد.امروز ندای مقاومت در عالم انتشار پیدا کرده  که حاصلش مبارزه ی و مقاومت مردم فلسطین و غزه در مقابل اسرائیل است.

جعفری اظهار داشت:عالم دیدند که اسرائیل در مقابل این مقاومت در جنگ 22 روزه شکست خورد  و جنگ 33 روز نیز شکست دیگری در کارنامه ی این خونخواران رقم خورد و مشخص شد این جنایتکاران در مقابل با مقومت به جایی نخواهند رسید.امروز تفکر مقاومت تا شکست اسرائیل غاصب در عالم انتشار پیدا کرده است و مقاومت مورد استقبال مردم یمن و بحرین در مقابل وهابیت نیز قرار گرفته.

وی گفت:امروز تفکر مقاومت در کشور عراق تبدیل به بسیج مردمی شده است که حاصلش را همه ی ما ر پیروزی های اخیر بسیج مردمی عراق که با الگو گیری از بسیج مردم ایران می باشد در مقابل داعش جنایتکار همان حاصل تفکر اسرائل است می بینیم.

وی تاکید کرد : اسرائیل تهدیدی برای همه ی جوامع اسلامی است به همین خاطر امام(ره) فرمود:روز قدس روز حیات اسلام است که مردم بیدار باشند ،هوشمندباشند،آگاه باشند و با بصیرت باشند.

حجت الاسلام جعفری در خصو قدس شریف نیز گفت:قدس متعلق به کل جوامع اسلامی است.قدس محل زندگی و بعثت پیامبران است.قدس نخستین قبله گاه مسلمین عالم و محل معراج آسمانی نبی مکرم اسلام است.

وی خاطرنشان کرد:امام بزرگوار در مورد روز قدس فرمود:روز قدس روز وحدت و حضور است یعنی با راهپیمائی که امروز به انجام رسید نمایشگه اتحاد و انسجام جامعه ی اسلامی است.با حضورمان در راهپیمائی روز قدس عملا نشان دادیم که این حضور و این اتحاد و این انسجام در مقابل اسرائل و تفکر صهیونیسم و تفکر امریکا و انگلیس  و استکبار جهانی از هر صلاحی برنده تر است و تاثیر آن بسیار شگرف است.

قائم مقام دفتر شورای سیاستگذاری ائمه ی جمعه ی کرمان در پایان تصریح کرد:این روز قدس یادگار ماندگار پیر کبیر انقلاب که این تدبیر و دور اندیشی را در جهان اندیشید و در جهان نهادینه کرد که تاثرات آنرا در حال حاضر شاهد و ناظریم.

وی تاکید کرد:در قضیه انرژی صلح آمیز هسته ای مردم ایران ببینند چگونه اسرائیل در لابی صهیونیسم فعال است و میخواهد کاری کند که آن تدبیر مقام معظم رهبری به ثمر ننشیند و لکن کور خوانده است زیرا مقام معظم رهبری بسیار مدبر و انسان اندیشمندی است که استکبار جهانی و 5+1 را سر جایشان نشانده است و و ما بر ارزش های خودمان ، انقلابمان و ولایتمان در قضیه ی انرژی هسته ای و همچنین مذاکرات اخیر و اینده محکم و استوار پافشاری میکنیم.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
اطلاعیه مجمع اسلامی المهدی(عج) باغین


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
اطلاعیه روابط عمومی ستاد نماز جمعه


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
نشریه دانش روز چاپ شد/تصویر
شماره ی 388 / خرداد1394


ادامه صفحات را در ادامه ی مطلب مشاهده کنید
ادامه مطلب

شب های قدر در شهرباغین / تصویر (3)


عکس:رضا فرجاد - مرتضی شجاعی


مرتبط با: گالری تصاویر ,
شب های قدر در شهرباغین / تصویر (2)
عکس : رضا فرجاد


مرتبط با: گالری تصاویر ,
شب های قدر در شهرباغین / تصویر (1)
عکس : رضا فرجاد


مرتبط با: گالری تصاویر ,
اطلاعیهتوجه: کلیه کلاسها در شهر باغین برگزار می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به شهرداری باغین
واحد اداری سرکار خانم شجاعی مراجعه نمایید.


ادامه مطلب

مرتبط با: اطلاعیه ها ,

تعداد کل صفحات: 2


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات