اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
خطبه های نماز جمعه 23 بهمن شهر باغین
امام جمعه باغین:
کسی میتواند نماینده شود که با فتنه گران و معاندان مرزبندی شفاف و صحیح داشته باشد.
مشاهده خطبه ها در ادامه مطلب ...
ادامه مطلب

بازسازی 120 مدرسه کرمان در دست اقدام است

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان:

بازسازی 120 مدرسه کرمان در دست اقدام است

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: 120 پروژه بازسازی فضاهای آموزشی را با 898 کلاس درس در دستور کار داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، غلامرضا رجایی ظهر امروز در نشست خبری آموزش را از ارکان توسعه دانست و اظهار داشت: فضاهای آموزشی نیز در این توسعه اثربخشی زیادی دارند که باید مدنظر باشند.

وی بیان داشت: براساس مصوبه سال 85 مجلس شورای اسلامی، شناسایی فضاهای آموزشی غیراستاندارد در دستور کار قرار گرفت و براساس شاخص‌های استانی اعتبارات ابلاغ و برای تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی اقدام شد.

رجایی عنوان کرد: براین اساس در استان کرمان 644 مدرسه با 3 هزار و 976 کلاس درس در دستور کار تخریب و بازسازی قرار گرفت که 3 هزار و 245 کلاس آن تاکنون تحویل آموزش و پرورش شده است.

وی افزود: 120 پروژه تخریب و بازسازی با 898 کلاس درس در دست اجرا است و 92 پروژه با 815 کلاس درس مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان گفت: با توجه به تعداد پروژه‌های غیراستاندارد ابلاغی به اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، 50 درصد آنها را استانداردسازی کرده‌ایم.

رجایی ابراز داشت: همچنین هشت استخر شنا و 16 سالن ورزشی با متوسط پیشرفت فیزیکی 50 درصد در دست اقدام داریم که برای تکمیل آنها به 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی تصریح کرد: 159 پروژه با 322 کلاس درس نیز به عنوان پروژه‌های استانی در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان قرار دارد.

رجایی با اشاره به مشارکت خیران در ساخت و ساز مدارس ادامه داد: 37 پروژه مشارکتی شامل 105 کلاس درس در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان است که بخشی از آنها به صورت کامل خیرساز و بخشی به صورت مشارکتی است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان خاطرنشان کرد: در بخش خیران، مشارکتی با بنیاد برکت داریم که شامل 23 مدرسه با 115 کلاس درس است و تاکنون 17 مدرسه با 82 کلاس تحویل آموزش و پرورش شده است.

وی بیان داشت: بنیاد مستضعفان نیز در مشارکت با اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، با شناسایی 50 کلاس درس خشت و گلی غیراستاندارد در شهرستان قلعه‌گنج، تاکنون 3 میلیارد تومان اعتبار پرداخت کرده است.

رجایی عنوان کرد: در بحث مسکن‌های مهر نیز 9 پروژه با 99 کلاس درس را در دست اجرا داریم که تامین اعتبار آن با سختی صورت می‌گیرد.

وی در ارتباط با استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس افزود: طی دو سال گذشته سیستم‌های گرمایشی 542 مدرسه با 3 هزار و 432 کلاس درس متمرکز شده است.

رجایی اظهار داشت: سیستم گرمایشی 283 مدرسه با یک هزار و 294 کلاس درس به بخاری تابشی طی دو سال گذشته مجهز شده‌اند.

وی بیان داشت: سال جاری سیستم گرمایشی 113 مدرسه با 771 کلاس درس استانداردسازی شد که این میزان با 40 درصد از اعتبارات پیش رفته است.

رجایی افزود: در صورت تخصیص 60 درصد باقیمانده از اعتبارات پیش‌بینی‌ می‌شود 164 پروژه دیگر تا پایان سال مالی جاری استانداردسازی و تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: جمع‌آوری و جایگزینی مدارس کپری در جنوب استان کرمان از سال 79 طی پنج فاز آغاز شد و اقدام به جمع‌آوری 506 مدرسه با یک هزار و 314 کلاس کردیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: با این وجود ما هنوز شاهد مدارس کپری در جنوب استان کرمان هستیم که به دلیل شرایط اقلیمی، طایفه‌ای، فرهنگی و ... منطقه است و با کپرزایی از سوی اهالی منطقه روبه‌رو هستیم.مرتبط با: اخبار ,
سالن ورزش‌های رزمی و انفرادی شهرداری باغین کلنگ‌زنی شد

به گزارش باغین نیوز، کلنگ احداث سالن ورزش‌های رزمی و انفرادی شهرداری باغین در بلوار علمدار شهر به زمین زده شد.

شهردار باغین گفت: کار احداث سالن ورزش‌های رزمی و انفرادی باغین از هفته گذشته آغاز شده است و در صورت فراهم شدن اعتبار کافی، ابتدای تابستان سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد.

باغخانی افزود: این سالن در زمینی به ابعاد 32 در 15 برای انجام ورزش‌های رزمی و کشتی احداث می‌شود.
آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی امام حسن مجتبی (ع) شهر باغین بهره‌برداری شد

به گزارش باغین نیوز، همزمان با ایام‌الله دهه فجر ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان، آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی امام حسن مجتبی (ع) شهر باغین به بهره‌برداری رسید.

رئیس مرکز بهداشتی درمانی باغین در این مراسم گزارشی از روند خرید و تکمیل تجهیزات آزمایشگاه فوق و نحوه خدمات‌دهی آن بیان کرد و گفت: قبلاً تنها دو روز در هفته نمونه‌گیری از مراجعان و بیماران انجام و نمونه‌ها برای آزمایش به آزمایشگاه دادبین کرمان ارسال می‌شد که گاهی شاهد بروز اشتباهات و عدم رضایت مردم بودیم.

شهره یزدان‌پناه اظهار کرد: با کمک 400 میلیون ریالی خیّر ناصرعلمدار و هزینه 160 میلیون ریال از حساب هیئت امنای این مرکز درمانی و حمایت مرکز بهداشت و درمان شهرستان کرمان، دستگاه‌های مورد نیاز این آزمایشگاه خریداری شد و این بخش با تجهیزات کامل آغاز به کار کرد.

وی خاطرنشان کرد: از امروز تمام مراحل نمونه‌گیری‌، آزمایش و جواب آزمایش پس از مدت کوتاهی در این مرکز انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان کرمان نیز گفت: مرکز بهداشتی درمانی شهر باغین به دلیل تعداد زیاد مراجعه‌کننده از این شهر، روستاها، صنایع و مراکز نظامی اطراف جزء مراکز مهم درمانی شهرستان کرمان به شمار می‌رود.

سیدجعفر ترابی ادامه داد: در این راستا یکی از خواسته‌های مردم این شهر، شبانه‌روزی کردن این مرکز است که اگر نیاز به این امر باشد و زمینه فراهم شود این مرکز شبانه‌روزی می‌شود.

وی گفت: هر شب یک پزشک در این مرکز حضور دارد و به موارد اورژانسی رسیدگی می‌کند.

امام جمعه باغین و رئیس هیئت امنای مرکز بهداشتی درمانی امام حسن مجتبی (ع) باغین نیز گفت: ساختمان این مرکز سرمایه‌ای عظیم است که سال‌ها قبل ساخته شده و تاکنون بسیاری از فضاهای آن بلااستفاده مانده است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مردم این منطقه و شهر باغین، رسیدگی به وضعیت نابسامان این مرکز و بهبود وضعیت درمانی در این شهر بوده که با صرف هزینه‌های زیاد طی ماه‌های اخیر بخشی از آن برطرف شده است.

وی افزود: برای سامان دادن به وضعیت این مرکز و رضایت نسبی شهروندان، هیئت امنایی تشکیل شد که تاکنون پیگیر مشکلات مرکز فوق بوده‌اند.

امام جمعه باغین با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت‌ها در شهر باغین گفت: دولت‌ها تاکنون کار زیادی در این شهر که از نظر استراتژیک و موقعیت جغرافیایی در جایگاه حساس و ویژه‌ای قرار دارد، نکرده‌اند و بسیاری از مراکز فرهنگی، آموزشی و ورزشی این شهر توسط خیرین احداث شده است.

محی‌الدینی تصریح کرد: در بخش آموزش نیز دولت باید برای احداث یک باب مدرسه برای دانش‌آموزان پسر در مقطع راهنمایی که هم‌اکنون در فضایی مشترک با دانشگاه پیام‌نور تحصیل می‌کنند شهر باغین را یاری کند.
برنامه مسابقات فوتسال بسیج جام فجر/اصلاحیه


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
مسابقه فرهنگی - بصیرتی طلوع فجر


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
خطبه های نماز جمعه 16 بهمن شهر باغین
امام جمعه باغین:
دهه فجر طلوع انقلاب و حقیقتاً سعادت ملت بزرگ ایران است.مشاهده خطبه ها در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب

عطرافشانی و لاله باران قبور مطهر شهداء برگزار شد
به مناسبت دهه مبارک فجر مراسم عطر افشانی و لاله باران قبور مطهر شهداء امروز عصر در جوار حرمشان با حضور خانواده معظم شهداء ، امام جمعه ، مسئولین ، همشهریان ، بسیجیان، نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد.عکس : مرتضی شجاعی


زنگ انقلاب/حرم شهدای گمنام/تصاویر


عکس : مرتضی شجاعی


زنگ انقلاب در حرم شهدای گمنام شهر باغین نواخته شد

به مناسبت سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی صبح امروز زنگ انقلاب با حضور امام جمعه ، مسئولین ، دانش آموزان و دانشجویان، مردم ، نیروهای نظامی و انتظامی و... در حرم مطهر شهدای گمنام شهر باغین نواخته شد.

در این مراسم حجت الاسلام محی الدینی امام جمعه شهر باغین ، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: این ایام برای ملت ایران ، روزهای فراموش نشدنی است. از هنگام ورود امام تا وقتی که به کلی کمر طاغوت به دست این مردم شکست. این ملت روزهای پرشکوه و پرحماسه ای را گذرانده اند.

وی در ادامه گفت: دهه فجر، مظهر آن شکوه و عظمت و فداکاری ملت ایران است. عزت ایران و ایرانی، بلکه عزت اسلام و مسلمین در این دهه به دست ملت مقاوم و شجاع و قهرمان ایران پایه گذاری شد.

امام جمعه باغین با بیان اینکه با شروع دهه فجر، خاطرات این ملت از 37 سال گذشته تکرار می شود، گفت: چقدر خوب است که این خاطرات و این حوادث به وسیله آگاهان، مو به مو به نسل جدید منعکس میشود.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
جلسه ستاد نماز جمعه شهر باغین برگزار شد.

جلسه عمومی ستاد نماز جمعه شهر باغین روز یکشنبه 11 بهمن ماه ساعت 19 با حضور اعضا در مصلی صاحب الزمان این شهر بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم تشکیل شد.


در ابتدای جلسه حسین شجاعی مسئول ستاد نماز جمعه باغین به روز 12 بهمن سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن عزیزمان اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) از نوادر روزگار و شخصی بی بدیل در عصر معاصر بود و جامعیت امام (ره) در زمینه های گوناگون از جمله ، فقه و فقاهت، فلسفه و حکمت، زهد و قناعت، تقوی و عبادت، جهاد و شجاعت، زمان شناسی و سیاست و... را عامل تعیین کننده در رهبری این انقلاب عظیم برشمرد.

وی در ادامه سخنان خود پایگاه نماز جمعه را جایی برای دریافت اطلاعات جامع و کامل از اوضاع  کشور و جهان دانست و از اعضای ستاد خواست از همه احاد مردم شهر به حضور در نماز جمعه دعوت بعمل آورند.

در ادامه حجت اسلام والمسلمین محی الدینی امام جمعه شهر باغین ضمن خوش آمدگویی به اعضای ستاد ، به توصیه های مقام معظم رهبری در گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور اشاره کرد و از حاضرین در جلسه خواست که هرگونه انتقاد، نظر و پیشنهاد خود را در خصوص برگزاری نماز جمعه به امام جمعه تحویل دهند.

امام جمعه باغین در ادامه به ارائه گزارش کار ساخت ساختمان مصلی صاحب الزمان (عج) شهر و چگونگی صرف هزینه و درآمد پرداخت.

در پایان جلسه امام جمعه به سوالات دریافت شده از اعضای ستاد پاسخ دادند.


مرتبط با: اخبار ,
برنامه مسابقات فوتسال بسیج جام فجر


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
خطبه های نماز جمعه 9 بهمن شهر باغین
امام جمعه باغین:
دو عنصر رهبری و حضور همگانی مردم در انقلاب را عامل اصلی موفقیت انقلاب اسلامی دانست


مشاهده خطبه ها در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب

نشریه دانش روز چاپ شد/شماره 391/آذر 1394

سایر صفحات را در ادامه مطلب ببینید
ادامه مطلب

 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic