اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
قهرمانی دختران دانش آموز باغین در مسابقات بین مدارس
به گزارش پیام مدرسه؛تیم والیبال دانش آموزان دختر مقطع متوسطه ی اول شهر باغین در مسابقات والیبال قهرمانی بین مدارس کرمان قهرمان شد.
این مسابقات 22 لغایت 26 فروردین ماه در کرمان برگزار شد.
بیستمین اجلاسیه مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع) در راه است
بیستمین اجلاسیه ی مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع)،دوم لغایت چهارم اردیبهشت ماه به میزبانی شهرتهران برگزار خواهد شد.
تصمیم گیری در خصوص برنامه های سال 94  و تصویب آن با حضور هیات مدیره ، شورای مرکزی ، معاونین و دبیران شعب در این اجلاسیه صورت میگیرد.
نوزدهمین اجلاسیه ی مجمع، اردیبهشت سال 93 به میزبانی شهرباغین برگزار شد.


پایان کار نمایشگاه صنایع دستی کرمان
نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمان شب گذشته به کار خود پایان داد.
به گزارش باغین نیوز؛در این نمایشگاه انواع صنایع دستی اعم از خوراک،پوشاک،فرش و لوازم تزئینی در معرض دید و فروش قرار گرفت.
حوزه ی مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) باغین نیز در این نمایشگاه دو غرفه دایر کرده بود.


مرتبط با: گزارش , اخبار ,
خطبه های نماز جمعه 28-01-94
امام جمعه باغین گفت:
خنثی سازی توطئه ها و خاموش کردن فتنه ها یکی از عملکردهای سپاه استمشاهده خطبه ها در ادامه مطلب ...


ادامه مطلب

انجام سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری در بخش برق کرمان
 

استاندار کرمان خبر داد

انجام سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری در بخش برق کرمان

استاندار کرمان گفت: 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش برق استان کرمان توسط شرکت‌های کاربلد و باتجربه انجام می‌شود.

علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در حاشیه بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی باغین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی سال گذشته تفاهم‌نامه‌هایی برای تولید 4 هزار و 500 مگاوات برق در استان کرمان امضا شد.

وی بیان داشت: یک هزار و 600 مگاوات از مجموع تفاهم‌نامه‌های حوزه برق در استان کرمان در حال اجرایی شدن بوده و سرمایه‌گذار و پیمانکار نیز مشخص شده است.

استاندار کرمان عنوان کرد: استان کرمان با توجه به اجرای پروژه‌های صنعتی و معدنی در این خطه به انرژی نیاز دارد و این خطه نیازمند 5 هزار مگاوات برق است.

رزم‌حسینی یادآور شد: بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که در حوزه برق استان کرمان امضا کرده‌ایم، 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش برق توسط شرکت‌های کاربلد و با تجربه انجام می‌شود.

وی با اعلام رضایت از دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در استان کرمان افزود: شاهد وضعیت مطلوبی طی سال گذشته در بخش‌های آب، برق و فاضلاب در استان کرمان نسبت به سال‌های گذشته بودیم.

استاندار کرمان یادآور شد: پروژه اجرای شبکه فاضلاب شهر کرمان حدود 18 سال معطل مانده است و در تلاش هستیم طی سال جاری سرمایه‌گذارانی را برای اجرای این پروژه پای کار بیاوریم و پیش‌فروش آب فاضلاب کرمان را انجام دهیم

مدیرعامل برق منطقه‌ای استان کرمان گفت: شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان 2 هزار و 540 مگاوات ظرفیت دارای یک میلیون مشترک در بخش‌های مختلف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، علی‌اصغر نصراللهی عصر امروز در حاشیه بازدید استاندار کرمان از نیروگاه سیکل ترکیبی باغین اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان جزو سه نیروگاه بزرگ ایران است و 248 نفر نیروی استخدامی دارد.

وی بیان داشت: شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان 2 هزار و 540 مگاوات ظرفیت دارای یک میلیون مشترک در بخش‌های مختلف است و نیروگاه کرمان یک هزار و 908 مگاوات برق را تامین می‌کند.

مدیرعامل برق منطقه‌ای استان کرمان ادامه داد: در استان کرمان طی سال گذشته و در زمان پیک مصرف برق 490 مگاوات برق از سایر استان‌ها دریافت کردیم و طراز مصرف برق در شرایط اوج مصرف برق منفی است.

نصراللهی از رشد 315 درصدی رشد پیک مصرف برق در استان کرمان طی 18 سال خبر داد و اضافه کرد: متوسط رشد سالانه پیک مصرف برق در کرمان سه درصد بیشتر از سایر استان‌های کشور است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مصرف برق استان کرمان با رقمی برابر با 38 درصد به بخش کشاورزی اختصاص دارد، اظهار داشت: از سال 96 به بعد با توجه به اجرای پروژه‌های صنعتی در استان کرمان شاهد افزایش مصرف برق در بخش صنعت نسبت به حوزه کشاورزی خواهیم بود.

نصراللهی اضافه کرد: هشت مورد تفاهم‌نامه در بخش برق در استان کرمان به امضا رسیده است و پروژه عسگریه در بم در مرحله مکاتبات است و پروژه‌های قرارگاه خاتم الاوصیا و اقتصاد مفید نیز قرار است تا اردیبهشت‌ماه سال‌جاری به صورت کنسرسیوم به مرحله اجرا درآید.

وی از کمبود نقدینگی، کند بودن روند احداث نیروگاه سیرجان، رشد سریع بار به ویژه در شاخه صنعتی و کشاورزی و کمبود تولید در مناطق مختلف استان کرمان به ویژه در جنوب به عنوان مهمترین چالش‌های وزارت نیرو در کرمان نام برد.

 مرتبط با: اخبار , گزارش ,
جشن میلاد حضرت زهرا(س) درباغین برگزار شد

به گزارش باغین نیوز؛حجت الاسلام رفیعی در جمع کثری از مردم شهرباغین ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت صدیقه ی کبری(س) و سالروز ولادت حضرت امام خمینی(ره) ، به روابط انسان با خدا،مردم و دشمن اشاره کرد.

وی در این باره گفت: برای شناخت و ارزیابی افراد باید به شناخت سه رابطه در زندگی او پرداخت.ابتدا باید دید انسان با خدا چگونه رابطه ای دارد سپس روابط او را با مردم در اجتماع و شجاعت در برابر دشمن را ارزیابی کرد .

وی با اشاره به این سه اصل در زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) گفت:امیرالمومنین شب در نخلستان از خوف خدا بیهوش شد و این همان رابطه ی با خداست.ایشان شبها به خانه ی فقرا میرفت که این رابطه ی اجتماعی است و همچنین جدا کردن سر عمر بن عبدود در خندق که نشانه ی شجاعت در مقابل دشمن است.

یک آدم کامل همانند حضرت علی (ع) هم باید عبادی باشد،هم عاطفی و هم سیاسی .

وی با اشاره به عبادت،شجاعت و سیاست حضرت زهرا(س) خاطر نشان کرد:اگر میخواهید از حضرت زهرا(س) درس بگیرید ، ارتباط خود را با خدا قوی کنید.نماز تمام روح انسان و عقیدت اوست.

وی خاطرنشان کرد:خدا می فرماید نماز دو دسته آثار داره ،نماز حمام روح انسان است،نماز جلوی فحشا و منکر را میگیرد و باعث آرامش می شود.

زهرای مرضیه(س) همه ی زندگی اش عبودیت و بندگی است.همه ی زندگی اش رابطه ی با خداست تا جایی که در هنگام مرگ به حضرت علی(ع) می فرماید : در کنار قبرم قرآن بخوان.

رفیعی اظهار داشت:در بخش دوم و رابطه ی با مردم با بدانیم که انسان موجودی است اجتماعی باید با اطرافیان خود رابطه داشته باشد و نسبت به هریک از اقشار نیز وظیفه ای دارد که باید انجام دهد.احترام به پدر و مادر وکریمانه صحبت کردن با والدین از مواردی است که انسان باید به آن عمل کند و جوانی که به والدینش خشمگین نگاه کند تمام ثواب نماز و روزه های آنروزش از بین میرود.

وی با اشاره به آمار بالای طلاق در بسیاری از شهرهای کشور درباره ی رابطه ی با همسر گفت:اگر زندگی حضرت زهرا(س) و امیرالمومنین در این نه سال الگو بشود در خانواده های ما این وضع طلاق در جامعه ی ما نخواهد بود.

در بخش سوم و شجاعت در برابر دشمن،انسان مومن باید در برابر مسائل مربوط به خودش عکس العمل نشان دهد.زهرای مرضیه (س) آمد خطبه ی فدک خواند و افشا گری کرد علیه خلفا و فریاد زد شما منافقید.

حجت الاسلام رفیعهی در بخشی دیگر از سخنان خود به سه اصل مهم احترام به پدرومادر،وفای به عهد و امانت داری اشاره کرد و گفت:این سه اصل اصولی بین المللی است.

وی در پایان به انواع تربیت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: به تربیت دینی فرزندانتان اهمیت بسیاری بدهید و آنها را با مسجد

، روحانی و عالم آشنا کنید.به فرزاندانتان محبت کنید و تربیت عاطفی داشته باشد.بسیاری از دخترانی که جذب نامحرم و آشیانه های غلط میشوند در اثر کم محبتی پدر و مادر است.فرزندانتان را به جامعه بیاورید و اجازه دهید صحبت کند .

در پایان این مراسم از مادران شهدای شهرباغین تجلیل شد.
جلسه ساماندهی ورودی شهر باغین برگزار شد
به گزارش باغین نیوز صبح امروز جلسه ساماندهی ورودی شهر باغین با حضور کارشناسان اداره راه و شهرسازی و بخشدار مرکزی کرمان در محل شورای اسلامی شهر باغین برگزار شد.
در این جلسه مقرر گردید بریدگی های روبروی پلیس راه بسته و دو دور برگردان در دو طرف مسیر (روبروی مرکز آموزش کشاورزی - روبروی مرکز آموزش شهید باهنر) ساخته و جهت تردد راه اندازی شود تا در آینده طرح های تکمیلی تصویب و اجرا گردد.در این جلسه همچنین پیشنهاد احداث میدان روبروی پلیس راه ارائه شد که مهندس دور اندیش نبود فضای کافی برای احداث میدان را از مشکلات بر شمرد و گفت: جهت احداث میدان نیاز به عقب نشینی ساختمان پلیس راه از مکان کنونی است.
مهندس اسکندری بخشدار مرکزی از جلسه هفته آینده جهت تصمیم گیری در خصوص جابجایی یا عقب نشینی پلیس راه با حضور مسئولین نظامی و اجرایی شهرستان در کرمان خبر داد.


مرتبط با: اخبار , گزارش ,
اطلاعیه///جشن میلاد حضرت زهرا (س)
مرتبط با: اطلاعیه ها ,
روز طبیعت
http://www.sabzngo.net/wp-content/uploads/2014/03/Nature-day.png


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
نظرسنجی دانش روز
گزینه مورد نظر خود را به سامانه پیام کوتاه اعلام شده ارسال نماییدمرتبط با: اطلاعیه ها , سایر ,
پدر شهید میری رکن آبادی دار فانی را وداع گفت
پدر شهید سید محمود میری رکن آبادی دار فانی را وداع گفت.پیکر مرحوم سید احمد میری رکن آبادی ، صبح امروز با حضور جمع زیادی از مردم شهرباغین و خانواده های معظم و معزز شهداء در این شهر تشیع و پس از قرائت زیارت عاشور در جوار قبر فرزند شهیدش در قطعه ی ایثارگران گلزار شهدای باغین به خاک سپرده شد.
در این مراسم ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرباغین نیز حضور داشتند.
پایگاه خبری-تحلیلی باغین نیوز و روابط عمومی ستاد نماز جمعه ی شهرباغین این مصیبت را به خانواده ی آنمرحوم تسلیت عرض می نماید.


مرتبط با: اطلاعیه ها , اخبار ,
برچسب‌ها: پدر شهید , باغین نیوز ,
ورودی باغین در ایام نوروز/تصویرعکس-مرتضی شجاعی


سال 1394 سال دولت و ملت،همدلی و همزبانی مبارک

 

درختان کم‌کم شکوفه می‌کنند و خستگی را از نگاه خسته عابران زمستان سرد می‌زدایند، زمین دوباره از شکوفه‌های این نعمات الهی لبریز شده و دامان گلدار خود را در میان آفتاب دلنواز بهاری پهن کرده است.

آفتاب بهاری گرد و غبار سرما را از گیسوان طلایی‌اش می‌تکاند و درختان از خواب زمستان بیدار می‌شوند و آواز پرندگان در کوچه باغ‌ها شنیده می‌شود و باغبان فریاد می‌زند مژده مژده بهار نزدیک است.

نسیم از لابه‌لای شاخه‌های خشکیده پرواز می‌کند و دست نوازش بر سر همه آنان می‌کشد و برف زمستانی را از صورتشان کنار می‌زند و نوای روح‌بخش نهرهای جاری بر پای درختان و نگاه مهربان خورشید و ترنم دل‌انگیز بهاری در گوش زمان می‌پیچد و طراوت و شادمانی از دامان طبیعت بالا می‌رود.

آری به راستی که بهار میراث پرستوهایی است که آن را با خزان خود به ارمغان آوردند، شهیدانی که بهار، نسیمی از جان فشانی و غیرت آنان است، همانا که نشانه رویش و بقا در هستی‌اند. مرتبط با: اطلاعیه ها ,
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic