اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
طرح ارتقای امنیت ترافیکی در باغین آغاز شد‌

از امروز

طرح ارتقای امنیت ترافیکی در باغین آغاز شد‌

هفتمین طرح ارتقای امنیت ترافیکی در حوزه استحفاظی پاسگاه پلیس‌راه کرمان ـ سیرجان به مدت چهار روز در شهر باغین آغاز شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از باغین، احمد حجت‌آبادی رئیس پلیس‌راه استان کرمان در آیین برگزاری این طرح در سخنانی هدف از برگزاری این طرح را آسایش و امنیت مردم در جاده‌ها و کاهش تصادفات جاده‌ای عنوان کرد.

وی افزود: در سال گذشته استان کرمان از لحاظ کاهش تصادفات در کشور رتبه اول را داشته اما در شش ماه اول سال جاری در پایین‌ترین رتبه جدول کشور است که به همین دلیل اجرای اینگونه طرح‌ها در سطح استان کرمان برنامه‌ریزی ‌شده است.

حجت‌آبادی تصریح کرد: در پنج ماهه اول امسال 236 نفر در جاده‌های استان کرمان بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش تصادف دارد.

وی بیان اینکه 50 درصد از تصادفات جاده‌ای ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است، تصریح کرد: 49 درصد از تصادفات در محورهای فرعی روستایی صورت می‌گیرد که علت عمده آنها بی‌توجهی به رعایت قوانین در اینگونه محورها است.

فرمانده پلیس‌راه استان کرمان اظهار کرد: محورهای مواصلاتی به شهر باغین نیز از نکات ‌حادثه‌خیز استان کرمان هستند و در اجرای این طرح که چهار شبانه‌روز انجام می‌شود، سعی داریم با استفاده از تمام‌ امکانات و تجهیزات موجود به ویژه 48 دستگاه خودرو این طرح را در محورهای باغین به سیرجان‌، باغین به کرمان‌، رفسنجان‌، بهرامجرد و اختیار‌آباد و همچنین اتوبان امام رضا(ع) اجرا کنیم.

وی گفت: در ‌اجرای این طرح با توزیع شبرنگ میان راکبان موتورسیکلت و وسایل نقلیه کشاورزی با متخلفان نیز برخورد جدی شده و همچنین موتورسیکلت‌هایی که راکبان آنها فاقد کلاه ایمنی باشند، توقیف می‌شوند.

حجت‌آبادی خاطرنشان کرد: در مدت این چهار روز با رانندگان متخلفی که از انحراف به چپ، سبقت و سرعت غیرمجاز و سایر تخلفات رانندگی به جدی برخورد می‌شود.

افشین قریه‌ملکی فرمانده پلیس‌راه باغین در سخنانی برخورد قاطع با رانندگان که عمدتا رانندگی‌های آنها پرخطر و حادثه‌ساز، بررسی و کنترل سرعت وسایط نقلیه و حضور پررنگ پلیس در تمام محورهای حوزه استحفاظی را از اهداف اصلی این طرح در شهر باغین عنوان کرد.

وی گفت: برخورد قاطع با رانندگان حادثه‌ساز که در بیشتر مواقع رانندگی آنها منجر به ایجاد حوادث جبران‌نا‌پذیر برای سایر همشهریان به دنبال دارد در اولویت اصلی کار پلیس‌ قرار دارد.

قریه‌ملکی حضور پلیس را در جاده‌ها موجب آرامش و اطمینان خاطر مردم عنوان کرد و افزود: طرح‌های ترافیکی به مدت چهار روز در محورهای مواصلاتی باغین به سیرجان‌، باغین به کرمان‌، رفسنجان‌، بهرامجرد و اختیار‌آباد و همچنین اتوبان امام رضا(ع) اجرا می‌شودمرتبط با: اخبار , گزارش ,
پیام تسلیت

                                              

                                                                                                انا لله و انا الیه راجعون


 جناب آقای فرجاد

و هر از گاه در گذر زمان در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی ، جرس کاروان از رحیل  مسافری خبر می دهد که در سکونی ، آغازی بی پایان را می سراید. درگذشت عموی گرامیتان را به شما و خانواده  محترمتان تسلیت عرض نموده برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.


                                                                پایگاه خبری باغین نیوزهشدار! چرا مسئولین کاری نمی کنند؟؟؟
چند صباحیست کارگران فصلی از شهرها و استان های جنوبی و گاها از کشور های همسایه برای امرار معاش و حضور در کارگاههای ضبط پسته به شهرمان وارد شده اند که تعدادشان نیز بسیار زیاد است.
حضور این افراد گاها بدون هویت در معابر شهر و پارکها چهره ی خوبی ندارد و برخی شهروندان طی روزهای گذشته بشدت از این قضیه شاکی بوده و مسئولین شهر و کارفرمایان این کارگران را به باد شدید انتقاد گرفتند.
شنیده میشود طی چند روز گذشته نیز سرقت هایی هرچند کوچک و در حد کفش از درب منازل و داخل راهروهای منازل صورت گرفته است و ما نیز قصد نداریم این کارگران را متهم کنیم اما حضور این تعداد مهاجر بدون نام و نشان در شهرمان میتواند تبعات شدید تری را در پیش داشته باشد.
در جلسه ی شورای اداری شهرمان فرمانده ی کلانتری  از ساماندهی این کارگران و ثبت نامشان با وسیقه ی کارت شناسائی خبر داد اما بعید است این کار بصورت جامع انجام شده باشد.
حال مسئولین شهر دو راه پیش رو خواهند داشت اول اینکه مکانی را در حاشیه ی شهر برای این مهاجرین در نظر بگیرند و آنها را به آن مکان انتقال دهند و راه دوم اینکه مسئولین از کارفرمایان که همان پسته داران هستند بخواهند در این خصوص اقدام لازم را صورت دهند زیرا انها نیز در این راستا باید و باید پاسخگو باشند چرا که به این افراد کارگر با دستمزدهای به مراتب پائین کار میدهند و قطعا باید به فکر اسکان آنها باشند.


کارگران فصلی !!!
با فرارسیدن فصل برداشت محصول پسته از باغات شهرباغین ، تعداد زیادی از کارگران فصلی از شهرهای جنوبی و تعدادی از مهاجرین از کشورهای همسایه ، برای کار در باغات پسته به شهرباغین وارد شده اند.
مشکلی که اینروزهای صدای بسیاری از شهروندان و همچنین برخی مسئولین شهر را درآورده است ، بحث محل اسکان این کارگران است که با توجه به عدم ایجاد فضایی برای اسکان توسط کارفرماها ، ایم کارگران در گوشه و کنار شهر بیتوته کرده و چهره ی زشتی به محله ها بخشیده اند.

جلسه شورای اداری باغین برگزار شد
چهارشنبه ی گذشته جلسه شورای اداری شهرباغین با حضور بخشدار مرکزی کرمان در دفتر شورای اسلامی باغین برگزار شد.
دستور کار این جلسه دو رویداد مهم پیش رو یعنی هفته ی دفاع مقدس و بازگشائی مدارس بود.
در این جلسه ویژه برنامه های هفته ی دفاع مقدس توسط حوزه ی مقاومت بسیج باغین تشریح شد.
از نکاتی که در این جلسه به آن اشاره شد ، بحث سرویس مدارس و تجهیز و ساماندهی برخی مدارس بود.
در خصوص ساماندهی کارگران فصلی ، کلانتری باغین ملزم به ثبت مشخصات این کارگران قبل از شروع بکار در باغین شد.
شهردار باغین گزارش مختصری از فعالیت های شهرداری در زمینه ی عمرانی شهر طی شش ماه گذشته ارائه نمود.
ریاست اداره ی آب و فاضلاب باغین نیز از بخشدار مرکزی خواست تا در پیگیری اخذ مجوز حفر یک چاه آبی دیگر برای تامین آب مورد نیاز شهر باغین در سال آینده کمک نماید.
در ادامه ی این جلسه مسئولین ادارات و مدیران مدارس نیز نقطه نظرات خود را در راستای فعالیت های ادارات و مراکز ذیربط ارائه نمودند.


بدون شرح !!!
مرتبط با: گالری تصاویر ,
آغاز طرح هم کد سازی تلفن ها در باغین

از 26 شهریور ماه

آغاز طرح هم کد سازی تلفن ها در باغین

بر اساس اعلام مخابرات استان ؛ تمامی شماره تلفن های ثابت استان کرمان و شهرباغین هشت رقمی شده و تماس از یک نقطه به نقطه دیگر استان نیاز به گرفتن کد ندارد.


تمامی ساکنان استان کرمان می توانند تغییرات حاصله در شماره تلفن خود را از طریق تماس با شماره 6060 جویا شوند.

بر این اساس به ابتدای شمار تلفن های ثابت شهر باغین عدد 3 اضافه شده و شماره تلفن ها از هفت رقم به هشت رقم تغییر خواهد یافت.نکته دیگر اینکه برای شماره گیری کد استان کرمان عدد 034 در نظر گرفته شده است.المپیاد فرهنگی-ورزشی مجمع برگزار شد

17 لغایت 20 شهریور ماه

المپیاد فرهنگی-ورزشی مجمع برگزار شد

به گزارش باغین نیوز-چهارمین المپیاد فرهنگی-ورزشی مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع) در استان کرمان،17 لغایت 20 شهریور ماه در دو بخش خواهران و برادران در اردوگاه مجمع واقع در شهرلاله زار برگزار شد.

در این المپیاد که عمدتا برنامه ها و مسابقات فرهنگی مورد توجه برگزار کنندگان بود،شرکت کنندگان از دو شعبه ی کرمان و باغین و دو کانون رباط و لاله زار در مسابقات ایستگاهی و تیمی فوتبال و والیبال با هم رقابت کردند.
رهبر معظم انقلاب صبح امروز تحت عمل جراحی قرار گرفتند/ بحمدالله عمل با موفقیت به پایان رسید

رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلیل عارضه پروستات، صبح امروز در یکی از بیمارستان‌های دولتی، تحت عمل جراحی قرار گرفتند که بحمدالله این عمل با موفقیت به پایان رسید.     به گزارش باغین نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه عزیمت به بیمارستان برای انجام عمل جراحی، در پاسخ به واحد مرکزی خبر گفتند: من یک عمل جراحی دارم و اکنون عازم بیمارستان هستم.

ایشان افزودند: البته جای نگرانی نیست. این به معنای آن نیست که مردم دعا نکنند لیکن ان‌شاءالله جای نگرانی نیست و یک عمل خیلی معمولی و عادی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خاطرنشان کردند: ان‌شاءالله لطف خدای متعال شامل خواهد شد و کارها به خوبی پیش خواهد رفت.

لازم به ذکر است: رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلیل عارضه پروستات صبح امروز (دوشنبه) در یکی از بیمارستان‌های دولتی، تحت عمل جراحی قرار گرفتند که بحمدالله این عمل با موفقیت به پایان رسید.


فیلم مصاحبه رهبر انقلاب پیش از عزیمت به بیمارستان جهت انجام عمل جراحی

[http://www.aparat.com/v/VD2u0]
همه بندهای سبز دعا بر پنجره فولادت دخیل بسته‌اند

ای ضامن آهوان غریب

همه بندهای سبز دعا بر پنجره فولادت دخیل بسته‌اند

امروز ای ضامن آهوان غریب و دل‌های عاشق ببین که همه بندهای سبز دعا بر پنجره فولادت دخیل بسته‌اند.به گزارش خبرگزاری فارس امروز خورشید در اشتیاق قدومی مبارک می‌درخشد، فرزندی از جنس ملکوت و پسری از نسل آفتاب، امروز آسمان آغوش نیلگونش را گشوده و زمین در حجمی از شادمانی فرو رفته است، فرشتگان دسته‌دسته از آسمان‌ها به زمین می‌آیند تا سبد‌سبد شکوفه‌های بهشتی را بر سر کودک بهشتی بریزند.

باد در گوش بلندترین نخل‌ها از پیش خبر می‌برد و مژدگانی می‌گرفت، صدای نخستین گریه زیبا و دلنشین او بود که انتظار را برهم زد و فرشتگان را به طواف خود فرا خواند، فرشتگان با سبد‌سبد شکوفه‌های بهشتی تو را از هفت آسمان بدرقه کردند تا اینکه به باغ حیات بشر رسیدی.

آمدی توفنده‌تر از دریا و دل‌انگیزتر از شادی، دریا به احترامت خاموش ماند و خورشید از شرمساری، رخ در نقاب کشید در مقابل هیبتت دریا قطره و کوه‌ها ذره بودند.

آمدی و پرتوهای آفتاب خداییت بر دیدگان تابیدن گرفت و چشم‌ها را از برق شادی پر کرد، زمین سفره دل خود را در زیر قدوم مبارکت گسترد و خبر آمدنت در گوش آسمان و زمین پیچید.

آمدی و از نهایت روشنایی، مهتابی پرفروغ بر آسمان مدینه درخشیدن گرفت.

اما امروز ای ضامن آهوان غریب و دل‌های عاشق ببین که همه بندهای سبز دعا بر پنجره فولادت دخیل بسته‌اند، کبوتران حرمت در بالای گنبد طلایی‌ات به تماشای دل‌های عاشق و بی‌قرار ایستاده‌اند، همه عاشقان در حرمت گرد آمده‌اند تا لحظه میلادت را تبریک گویند.

کبوتر دل در هوای طواف گنبد طلایی‌ات پر گشوده تا همراه فرشتگان حرم مطهرت با بال‌های خود غبار بروبد، کبوتر دل نامه میلاد تو را آورده و گرد گنبد و گلدسته‌هایت می‌گرداند و می‌گوید ای هشتمین ستاره آسمان امام و ولایت میلادت خجسته‌باد.

 مرتبط با: مناسبت ها , سایر ,
آغاز المپیاد مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع) در لاله زار
چهارمین المپیاد استانی مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع) از صبح دوشنبه رسما به میزبانی لاله زار بردسیر آغاز خواهد شد.
چهارمین المپیاد مجمع به مدت چهار روز در دوبخش خواهران و برادران و بصورت مجزا در اردوگاه مجمع برگزار خواهد شد.
در این دوره از المپیاد ورزشکارانی از شعب باغین و کرمان و کانون های لاله زار و رباط حضور خواهند داشت.


مرتبط با: اخبار , گزارش ,
حرم امام رضا(ع) - امشب


مرتبط با: گالری تصاویر ,
شنیده ایم ...
پیش از ظهرامروز یک واحد مسکونی در منطقه ی شهرک شهید چمران(پلیس راه) باغین طعمه ی حریق شده و تا زمان اطفاء حریق توسط آتش نشانی ، درصد زیادی از این خانه در آتش سوخت.
به گفته ی شاهدان عینی و یکی از اهالی ، خط تلفن آتش نشانی دقایقی اشغال بوده و در دقایق ابتدائی آتش سوزی اهالی موفق نشدند به آتش نشانی برای خاموش کردن آتش اطلاع دهند.نکته جالب و قابل تامل اینکه پس از ارتباط با آتش نشانی و حضور با تاخیر آتش نشانان در محل ، ماشین آتش نشانی برای ورود به منزل فوق دچار مشکل شده و به ستون درب ورودی گیر میکند که با همکاری لودر شهرداری بالاخره ماشین آتش نشانی به داخل منزل هدایت میشود.نکته ی دیگر اینکه گفته شده، اتش نشانان لباس و کلاه ایمنی بر تن نداشتند.


مرتبط با: شنیده ایم ... ,
تعویض پرچم گنبد امام رضا(ع)مرتبط با: گالری تصاویر ,
خطبه های نماز جمعه 14-06-93
امام جمعه باغین :
بی سوادی پدیده شوم و ریشه بسیاری از عقب ماندگی هاست.


ادامه مطلب

تعداد کل صفحات: 3


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات