اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
نماز طلب باران در شهر باغین اقامه شد
نماز استسقاء روز گذشته با حضور مردم شهر در محل مصلی صاحب الزمان (عج) برگزار گردید.نماز طلب باران و نماز شکر روز گذشته به امامت حجت الاسلام محی الدینی امام جمعه باغین و با حضور جمعی از مؤمنین در مصلی صاحب الزمان (عج) برگزار گردید.
امام جمعه باغین در خطبه های نماز باران پیرامون استغفار و ارتباط آن با نزول برکات آسمانی به استناد آیات و روایات پرداخت.
همچنین در پایان مداح اهل بیت حاج عیسی شجاعی به ذکر مصائت اهل بیت (ع) پرداخت.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
بارش برف در باغین ادامه دارد
بارش برف که از ساعات ابتدایی امروز دوشنبه در شهرباغین متوقف شده بود ، در از دقایق پایانی امروز مجدد آغاز شد.
بارش برف هم اکنون گرچه با شدت کم در شهرباغین می بارد اما همین مقدار نیز امیداواری مردم بالاخص کشاورزانرا در بر داشته است.


مرتبط با: اخبار ,
نماز باران اقامه می گردد

    طبق اعلام روابط عمومی ستاد نماز جمعه ی شهر باغین ، نماز طلب باران امروز علیرغم بارش برف در این شهر همزمان با سراسر استان راس ساعت 14:30 در محل مصلی صاحب الزمان (عج) باغین برگزار میشود.مرتبط با: اطلاعیه ها ,
بارش نخستین برف زمستانی در شهر باغین

بارش نخستین برف زمستانی در سال 93 شهر باغین را سفید پوش کرد و موجب شادمانی مردم شد.

بارش برف که از نیمه شب گذشته در شهر آغاز شده همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد.

همچنین به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان بر اثر بارش شدید برف که از شب گذشته در مناطق کوهستانی استان کرمان آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تمام مقاطع تحصیلی شهر کرمان امروز تعطیل است.

در حالی خداوند رحمت الهی خود را بر مردم کرمان نازل کرد که بنا به اعلام قائم‌مقام دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان، نماز باران امروز دوشنبه 29 دی در 52 شهر استان اقامه می‌شود.
مرتبط با: اطلاعیه ها , گزارش ,
متن گفتگوی خبرنگار نشریه دانش روز با مسئول امور فرهنگی دانشگاه باغین

در یکی از روزهای ابتدایی فصل زمستان در دهمین ماه از سال 1393 «سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی» با حضور در دفتر امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد باغین ، گفتگویی انجام دادم با علی اکبر مجیدی مسئول امور فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد باغین.

علی اکبر مجیدی متولد سال 1361 دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک و دانشجوی مقطع دکتری است.وی از سال 1388 در پستهای مدیرگروه و مسئول آموزش دانشگاه مشغول فعالیت بوده و هم اکنون بعنوان قائم مقام و مسئول امور فرهنگی این دانشگاه مشغول خدمت می باشد.

از علی اکبرمجیدی سوال کردم ؛ با توجه به اینکه تاسیس دانشگاه در باغین ، محیط جدیدی دراین شهر بشمار میرفت ، دانشگاه پیام نورباغین از بدو تاسیس در سال 86 تاکنون در مواجه با حساسیت های احتمالی که از جانب شهروندان وجود داشت چگونه عمل کرد؟

مجیدی:اصولا دانشگاه محیطی آموزشی و فرهنگی است و هر دانشگاهی که بتواند این رسالت یعنی آموزش و فرهنگ را بدرستی انجام دهد در هر برهه ای و در هر جایی میتواند ایفای نقش کند.در سال 86 که این مکان تاسیس شد یک سری حساسیت ها بدلیل اینکه گروهی با افکار جدید وارد یک محیط میشوند وجود داشت و طبیعتا همیشه افکار جدید با موافقت ها و گاها با مخالفت هایی روبروست.

دانشگاه در ابتدای کار خود سعی کرد با روحانیت محترم بویژه امام جمعه و نهاد نماز جمعه ارتباط نزدیک برقرار کندو در مراسمات ملی و مذهبی که در این شهر برگزار میشد شرکت فعال داشته باشد تا مردم بدانند دانشگاه با مسائل فرهنگی غریبه نیست و محیطی آموزشی و فرهنگی است.

از مسئول امور فرهنگی دانشگاه پیام نور باغین پرسیدم،چه کارهای تاثیر گذاری در حوزه ی فرهنگ در محیط دانشگاه و همچنین جامعه ی بزرگتری همچون شهرباغین انجام داده اید.

مجیدی:مهمترین تاثیر ارتقای سطح علمی جوانان به پشتوانه ی کار فرهنگی است.مسلما اگر این واحد دانشگاهی در شهرباغین تاسیس نمیشد بسیاری از دانشجویان بومی این شهر یا ترک تحصیل میکردند و یا برای ادمه ی تحصیل به شهرهای دورتر عزیمت میکردند که این مسئله تبعاتی در پی خواهد داشت.ما در این دانشگاه هیچ زمانی دنبال درآمد زائی نبوده بلکه دانشجویان را به تاثیر مثبت گذاردن بر عوام مردم تشویق کرده ایم.دانشگاه محیطی است که افراد از بیرون وارد این محیط میشوند و پس از تربیت به جامعه تحویل داده میشوند.

از مسئول امور فرهنگی در خصوص فعالیت این بخش  و همچنین بسیج دانشجویی در دانشگاه باغین و استقبال دانشجویان از این بخشها سوال کردم

 مجیدی:مشکلی که در دانشگاه پیام نور وجود دارد اینست که حضور دانشجو در دانشگاه الزامی نیست و دانشجو در این شرایط کمتر به دانشگاه مراجعه می کند.با این اوصاف با از استفاده از ابزار های تشویقی تعدادی را وارد این عرصه کردیم که خوشبختانه همراه و همگام با ما در این مسیر فرهنگی پیش رفته اند.

بسیج ارگانی است که از اول انقلاب شکل گرفته و کمک شایانی در امورات کشور کرده است و همیشه کار فرهنگی سرلوحه امورات اجرایی بسیج بوده است.بسیج دانشگاه نیز طی سالهای گذشته فعال بوده و امسال فعالتر شده است و از جانب ما بسیج دانشگاه همیشه مورد حمایت قرار گرفته است.

در مجموع امور فرهنگی و بسیج دانشگاه در سال 93 که بنام سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است با کمک امام جمعه ی شهرباغین کارهای بسیار خوبی انجام داده است.در ماه محرم از وجود روحانیون اعزامی از شهرقم در دانشگاه بهره برده ایم و در طول ماه های محرم و صفر با قرار دادن ابزار های لازم در اختیار دانشجویان آنها را به سمت برگزاری و شرکت در مراسمات ملی و مذهبی تشویق کردیم.برگزاری جشن ها ، عزاداری ها ، تهیه و توزیع نذورات ، اقامه ی نماز جماعت ، سخنرانی ها و ... از اقداماتی بوده که امور فرهنگی دانشگاه با همکاری بسیج اجرا نموده است.

از قائم مقام دانشگاه پیام نور باغین خواستم تا دیدگاه خود را نسبت به فقر یا غنای کار فرهنگی در سطح شهرباغین بیان کند.

مجیدی:باغین الحمداله شهر مذهبی است.مسئولین میتوانند با مهیا کردن مکانهای فرهنگی با جذابیت بیشتر برای جوانان ، انها را در این مسیر هدایت کنند.در این شهر خوشبختانه مراکز قرآنی به عینه دیده میشود اما باید برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در طول سال برنامه ی مدونی شکل بگیرد و تربیت اسلامی از پایه به بچه ها آموزش داده شود.روحیات جوان در هنگام ورود به دانشگاه تا حد زیادی در دوران نوجوانی شکل گرفته است و دانشگاه برای اصلاح  و تغییر او نمی تواند کار زیادی انجام دهد.

 از عضوهیات علمی دانشگاه پیام نور باغین در خصوص نحوه ی کسب عنوان پژوهشگر برتر استان سوال کردم

 مجیدی:بنده به اتفاق خانم مهندس حاتمی و خانم دکتر سعید از مجموع 5 نفر عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور باغین بعنوان پژوهشگر برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتیم.بنده در سال 91 نیز به این عنوان دست یافتم .افتخار میکنم از یک مرکز کوچک از جمع 5 نفر عضو هیات علمی ، سه نفر حائز این رتبه میشوند و این موفقیت افتخاری است برای دانشگاه و شهرباغین.

ازجایگاه دانشجویان دانشگاه پیام نور باغین را در سطح کشور در زمینه های ورزشی و قرآنی سوال کردم

مجیدی:دانشجویان این دانشگاه در رشته های ورزشی نظیر دومیدانی ، کاراته ، والیبال و ووشو  در دو گروه دختران و پسران مقام های استانی و کشوری کسب کرده اند.تعدادی از دانشجویان پسر و دختر ما عضو تیمهای ورزشی مطرح استان و کشور هستند.دانشجویانی از این دانشگاه در مسابقات قرآنی استان حائز رتبه ی برتــر شده اند و در مسابقات قرآنی کشوری حضور داشتند.

از قائم مقام دانشگاه پیام نورباغین خواستم تا در رابطه با سه موضوع مهم یعنی مراحل احداث سالن چندمنظوره در دانشگاه ، گلایه ی دانشجویان از تاکسی های شهری و استفاده ی مشترک مدرسه و دانشگاه از یک ساختمان و محیط توضیح بدهد.

 مجیدی:در زمان معاونت دکتر غلامعلی پور بعنوان معاونت دانشگاه پیام نور استان کرمان،مجوز احداث سالن چند منظوره در دانشگاه باغین اخذ شد که تاکنون درصد زیادی از آن ساخته شده و پیمانکار قول داده تا بهمن ماه سال جاری کار را به اتمام برساند.بودجه و پیمانکار این پروژه از دانشگاه و مرکز استان تامین میشود.

ما بارها گلایه ی دانشجویان از رانندگان برخی تاکسی ها را گوشزد کرده ایم اما هنوز برخی مشکلات پا برجاست.رانندگان محترم تاکسی ها باید بدانند ، دانشجویان مشتری خوبی برای آنها هستند که در طول سال تحصیلی از کرمان به باغین و بالعکس رفت و آمد میکنند.اگر خدمات رسانی از سوی رانندگان تاکسی خوب صورت بگیرد و میزان کرایه ی دریافتی از دانشجو متناسب باشد قطعا بسیاری از دانشجویان ساعت ها منتظر سرویس دانشگاه نمی مانند و با تاکسی رفت و آمد میکنند و این مسئله به درآمد زائی هرچه بیشتر رانندگان تاکسی کمک میکند.

چند سال است که دانشگاه سند قطعی مکان فعلی را دارد و به لحاظ مشکلاتی که دانش آموزان دارند تا کنون تعامل با مدرسه برقرار بوده است.ما قصد نداریم موجبات ناراحتی و دلخوری مردم این شهررا فراهم کنیم بلکه اینجا حضور داریم تا به این شهر کمکی بکنیم و یکی از اقدامات ما در این راستا ، تعامل با مدرسه است هرچند میدانیم حضور توام دانشجو با دانش آموز در یک مکان تبعاتی بدنبال خواهد داشت.

علی اکبر مجیدی صحبت های خود را با بیان چند جمله به پایان رساند.

خیلی خوشحال هستم که در این دانشگاه و این شهر خدمت میکنم.مردم شهرباغین مردمی نجیب و مهمان نواز هستند  طی 5 سال حضور در این شهر غیر از خوبی و نجابت از این مردم چیزی ندیده ام.من و همکارانم در این دانشگاه آماده ی شنیدن انتقادات شهروندان باغینی هستیم تا با تلاش بیشتر نسبت به برطرف نمودن مشکلات گام برداریم.درپایان از شما خبرنگار و عکاس نشریه دانش روز باغین تشکر میکنم که این گفتگو را انجام دادید.

گفتگو:رضافرجاد

 

 

 مرتبط با: گزارش ,
نماز طلب باران در شهر باغین اقامه می گردد


      به گزارش باغین نیوز به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه باغین برای دومین بار نماز طلب باران (استسقاء) روز دوشنبه همزمان با سراسر استان ساعت 14:30 در جوار قبور مطهر شهداء شهر باغین برگزار میگردد. به همین منظور از طرف ستاد نماز جمعه باغین از همه مردم مومن شهر باغین جهت شرکت در نماز دعوت بعمل آمده است.نماز طلب باران (استسقا)

استسقا به معنى طلب باران و آبیارى از خداوند است . مستحب است كه این نماز در هنگام كم شدن آب چاهها و چشمه ها و نباریدن باران ، خوانده شود. این نماز دو ركعت مى باشد و مانند نماز عیدین است (عید فطر و عید قربان ). در هر ركعت ، یك حمد و یك سوره توحید و در ركعت اول ، پنج مرتبه تكبیر و در ركعت دوم چهار تكبیر دارد. پس از هر تكبیر در هر ركعت ، یك قنوت است . بهتر است در قنوت دعایى خوانده شود كه طلب باران در آن است . (604)


مستحبات نماز استسقا

1. بلند خواندن حمد و سوره .
2. مستحب است كه سوره اعلى در ركعت اول و سوره شمس در ركعت دوم خوانده شود.
3. مستحب است كه نماز را بعد از گرفتن سه روز روزه ، بخوانند یعنى امام امر كند مردم را كه سه روز روزه بگیرند و آنگاه به صحرا روند براى نماز، به این نحو كه روز اول روزه ، شنبه و آخرش دوشنبه باشد و یا روز اول چهارشنبه و آخرش جمعه باشد.
4. مستحب است كه نماز باران ، پس از توبه مردم از گناهان به سوى خدا و بعد از تطهیر اخلاق خود از صفات پست نفسانى باشد.
5. بیرون رفتن امام جماعت همراه با نمازگزار به صحرا، در نهایت وقار و آرامش و خشوع و حالت نیاز و انتخاب جایى تمیز براى نماز، و داشتن حالتى نیازمندانه و ترحم انگیز مثلا پا برهنه بودن ، مستحب مى باشد.
6. مستحب است كه منبر را با خود به صحرا ببرند.
7. مستحب است كه مؤ ذن ها همراه مردم باشند.
8. مستحب است كه پیران و كودكان و چهارپایان را نیز با خود ببرند.
9. مستحب است كه بچه ها را از مادرانشان جدا سازند تا گریه ها و ضجه ها زیاد شود و سبب نزول رحمت گردد.
10. مستحب است كه پیشنماز، بعد از نماز، رداى خود را دگرگون سازد، یعنى قسمت راست را به سمت چپ و سمت چپ را به راست بگرداند و با صداى بلند صد مرتبه تكبیر به طرف راست و صد بار تسبیح به سمت چپ بگوید. همچنین صد بار حمد و شكر خدا بگوید، مردم نیز همصدا با او ذكر بگویند و آنگاه دعا كند، مردم هم دعا كنند و آمین بگویند و بسیار ناله و تضرع نمایند.
11. بهتر است در دعاها، از آنچه از امامان معصوم علیهم السلام نقل شده استفاده شود، از جمله دعاى نوزده در صحیفه سجادیه .
12. مستحب است كه دعاى حضرت على علیه السلام در مورد باران را بخوانند.
13. چنانچه بعد از خواندن نماز با آن همه مقدمات ، دعاى ایشان مستجاب شد و باران بارید و سیراب شدند، پس مطلوب حاصل است ؛ اگر در استجابت دعا تاءخیر افتاد و باران نبارید، دوباره و سه باره به صحرا برگردند و نماز بخوانند و از رحمت خداوند ماءیوس نشوند چون براى پیغمبران گذشته همه چنین اتفاقى افتاده كه در بار اول باران نباریده و بار دوم یا سوم باریده است . (605)
14. بهتر است كه نماز باران در وقت نماز عید (یعنى از طلوع خورشید تا ظهر) خوانده شود.(606)
15. مستحب است كه علاوه بر دگرگون كردن عبا، قسمت بالاى عبا را پایین و پایین را بالا قرار دهد و نیز وارونه بپوشد.(607)
مرتبط با: گزارش , اطلاعیه ها ,
نهمین دوره ی مسابقات فوتسال جام فجر

در راستای گرامیداشت ایام ا... دهه ی فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی دربین جوانان شهرباغین ، نهمین دوره ی مسابقات فوتسال جام فجر همزمان با آغاز دهه ی فرخنده ی فجر انقلاب ، توسط تربیت بدنی بسیج باغین برگزار خواهد شد.

سرپرستان محترم تیمها حداکثر تا تاریخ دوشنبه  93/11/6 جهت نام نویسی و تحویل مدارک به حوزه مقاومت ولیعصر(عج) اقدام نمایند.

(این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد)

تربیت بدنی بسیج باغین


مرتبط با: اطلاعیه ها , گزارش ,
خطبه های نماز جمعه 26-10-93
امام جمعه باغین :
اسلام هراسی در اروپا نشان از بی منطقی سران استکبار است.مشاهده خطبه ها در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب

صرفا جهت اطلاع


آیا مسئولین میبینند؟؟؟!! یا از دیده پنهان اندبیانیه بسیجیان حوزه ولی عصر (عج) شهر باغین


       فرماندهی حوزه مقاومت بسیج ولی عصر (عج) باغین و بسیجیان باغین همه فتنه گران و طرفداران فتنه گران را علی الخصوص علی مطهری را که آب به آسیاب دشمن میریزند ، محکوم نموده و از مسئولین قوه قضائیه می خواهیم با وی و دیگر دشمنان نظام و انقلاب برخورد قاطع نماید.


ای مجلسیان فتنه گری محکوم است
یک حرف خلاف رهبری محکوم است
وقتی که نظام می رود زیر سوال
حتی پسر مطهری محکوم است


                                                                            حوزه ولی عصر (عج) شهر باغین


مرتبط با: سایر ,
گرامیداشت شهدای کربلای 5 برگزار شد
مراسم گرامیداشت شهدای کربلای 5 در گلزار شهدای شهر باغین برگزار شد.


این مراسم با حضور امام جمعه باغین ، خانواده های معظم شهداء ، بسیجیان و فرماندهان حوزه و پایگاه های بسیج و جمعی از مردم به میزبانی خانواده شهیدان مرتضی شجاعی و محمود یزدیزاده برگزار شد.مرتبط با: گزارش ,
برگزاری مسابقات والیبال بانوان بسیجی در شهر باغین
به مناسبت هفته وحدت یک دوره مسابقه والیبال با شرکت چهار تیم و به میزبانی شهر باغین به صورت دوره ای  برگزار شد.


در پایان این مسابقات تیم های کاظم آباد ، ماهان و باغین «ب» به مقام های اول تا سوم دست یافتند.


مرتبط با: گزارش ,
مسابقات فوتسال جام شهید میر احمدی برگزار شد
مسابقات فوتسال چهار جانبه ، یادبود شهید حسن میراحمدی توسط تربیت بدنی پایگاه مقاومت ثارالله باغین به صورت دوره ای برگزار شد.


در پایان این مسابقات به ترتیب تیم های چهارده معصوم «الف» ، شهید میر احمدی و چهارده معصوم «ب» مقامهای اول تا سوم را بدست آوردند.
همچنین در این دوره از مسابقات آقای عباس اسدی به عنوان بازیکن اخلاق و تیم شهید میراحمدی به عنوان تیم اخلاق معرفی شدند.


مرتبط با: گزارش ,
نشریه دانش روز شماره 384
نشریه دانش روز چاپ شد
نشریه دانش روز باغین شماره 384 (دی ماه) چاپ شد و بزودی در سطح شهرباغین توزیع میشود.
صفحات این نشریه بزودی در این پایگاه قابل مشاهده خواهد بود.


اطلاعیه نشریه دانش روز
نشریه ی دانش روز در راستای توزیع این نشریه درب منازل شهروندان ، به یک نفر آشنا با محله های شهرباغین نیازمند است.متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 09131957992 تمای بگیرند.مرتبط با: اطلاعیه ها ,

تعداد کل صفحات: 2


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic