اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
خطبه های نماز جمعه 29-01-93

امام جمعه باغین : تنها رمز تداوم و موفقیت یک انقلاب فرهنگ می باشد.


ادامه مطلب

حوادث و اتفاقات هفته ی گذشته به روایت كاربران
* سرقت یك دستگاه خودروی پراید در منطقه ی شهرك هزارواحدی.به گفته ی شاهدین ، این سرقت درحالی رخ داده است كه فرد سارق توسط تعدادی از ساكنین محل دیده شده و شناسائی نشده است.
* یك انبار مبل و صندلی در ابتدای جاده ی تهران طعمه ی حریق شد. این آتش سوزی پس از دقایقی توسط آتش نشانی باغین خاموش شد.
* شنیده شد در هفته ی گذشته تعدادی راس دام از نوع گوسفند دزدیده شد.
* آبرسانی به باغات پسته ، طی روزهای گذشته باعث آبگرفتگی ابتدای بلوار جهاد شده بود و وسایل نقلیه مجبور بودند مقداری از مسیر بلوار را خلاف مقررات طی كنند.
* ثبت نامه اولویت های دریافت یارانه در شهر باغین ، به خوبی انجام گردید و از معطلی شهروندان در مقابل مراكز ثبت نام تا حد زیادی كم شده بود.ناگفته نماند تعداد زیاد مراكز ثبت نام از هجوم روزهای ابتدائی شهروندان به مراكز فوق كم كرد.این روزها علاوه بر كافی نت و پست بانك ، مواد غذائی ، فروشگاه محصولات فرهنگی و تایپ و تكثیری ها هم وارد كار ثبت نام یارانه شدند.


مرتبط با: گزارش , اخبار ,
سطل های زباله در سطح شهر ...
چندی قبل تعدادی سطل زباله توسط شهرداری در سطح شهر نصب شد و همان اوایل برخی شهروندان در خصوص محل نامناسب نصب این سطل زباله ها انتقاد داشتند.
امروز یکی از شهروندان با ارسال مطلبی مبنی بر نبودن سطل زباله (بزرگ و کوچک) در بلوار امام ٰ مجاور دانشگاه و  بسیاری از نقاط شهر ٰ خواستار رسیدی مسئولین محترم شد.


مرتبط با: گزارش ,
مهدی محمود زاده رئیس شركت گاز شهرباغین شد
به گزارش روابط عمومی شركت گاز شهرباغین ، مهدی محمود زاده بعنوان رئیس جدید شركت گاز باغین منصوب و از خدمات مسعود یوسف الهی تقدیر شد.


واگذاری زمین به واجدین شرایط در شهر
     با توجه به بازدیدی که قبلا معاون استاندار و نمایندگان مجلس از شهر نمودند و رفع شدن مشکل طرح جامع شهری و بنا بر اعلام شورای اسلامی شهر و مجوز بنیاد مسکن از واجدین دریافت زمین در شهر در محل شورای اسلامی در حال ثبت نام است. طبق گزارش رسیده در حال حاضر بیش از 100 نفر جهت دریافت زمین نام نویسی کرده اند که پس از پایان نام نویسی پرونده های مربوطه جهت استعلام به سازمان بنیاد مسکن شهرستان ارسال میگردد و نتیجه استعلام اعلام خواهد شد.
شرایط لازم جهت ثبت نام : متاهل ، ثبت نام کننده باید فاقد ملک و زمین باشد و فاقد هرگونه امتیاز شامل برق ، گاز ، آب ، تلفن
مدارک مورد نیاز : کپی کار ملی و تمامی صفحات شناسنامه ( زن و شوهر ) - کپی کارت پایان خدمت - تهیه فرم ثبت نام مربوطه از عکاسی سایه - پوشه و گیره


مرتبط با: اخبار , گزارش ,
باغین در روز اول ثبت نام یارانه ها
ثبت‌نام نخستین گروه از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال 93 از ساعاتی قبل در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز شد.

براساس برنامه اعلام شده، ثبت‌نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین ماه جاری، به‌طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به‌نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت‌نام یعنی 21 فروردین ماه جاری اقدام به نام‌نویسی در سایت رفاهی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به‌ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز 22 فروردین، عدد «سه» در روز 23 فروردین، عدد «چهار» در روز 24 فروردین، عدد «پنج» در روز 25 فروردین، عدد «شش» در روز 26 فروردین، عدد «هفت» در روز 27 فروردین، عدد «هشت» در روز 28 فروردین و در نهایت عدد «9» در روز 29 فروردین ماه جاری انجام خواهد شد

همچنین روزهای 30 و 31 فروردین ماه جاری به ثبت‌نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی‌ای تعلق دارد که طی 10 روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت‌نام نشده‌اند.
یادآور می‌شود ثبت‌نام در شهر باغین فعلا از طریق پست بانک ، کافی نت داده نگار  صورت می گیرد هرچند عدم دسترسی به سایت مورد نظر توسط كافی نت ، موجب معطلی چند ساعته ی شهروندان و عدم ثبت مشخصات شده است.آمادگی دفاتر پستی کرمان برای تکمیل فرم خوداظهاری یارانه‌ها
سرپرست اداره کل پست کرمان خبر داد
آمادگی دفاتر پستی کرمان برای تکمیل فرم خوداظهاری یارانه‌ها

سرپرست اداره کل پست استان کرمان گفت: تمام دفاتر خدمات پستی در سطح استان کرمان آماده ارائه خدمات تکمیل فرم اعلام نیاز سرپرست خانوار متقاضی دریافت یارانه هستند.

خبرگزاری فارس: آمادگی دفاتر پستی کرمان برای تکمیل فرم خوداظهاری یارانه‌ها

علیرضا اکبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: در راستای تکمیل فرم خوداظهاری مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از 20 فروردین 93 تمام دفاتر آی‌سی‌‌تی روستایی در سراسر استان آماده خدمات‌رسانی به روستائیان هستند.

سرپرست اداره کل پست استان کرمان با اشاره به فعال بودن 230 دفتر آی‌سی‌تی روستایی در سطح استان کرمان تصریح کرد: برای رفاه حال هم‌استانی‌ها 198 دفتر خدمات ارتباطی و  پیشخوان دولت و 230 دفتر آی‌سی‌تی روستایی به همراه تمام دفاتر پستی در سطح استان آماده ارائه خدمات تکمیل فرم اعلام نیاز سرپرست خانوار متقاضی دریافت یارانه هستند.

وی از توزیع فرم‌های اعلام نیاز سرپرست خانوار متقاضی دریافت یارانه در بین روستائیانی که فاقد دفاتر آی‌سی‌‌تی هستند، خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با شورای اسلامی روستایی پایگاه‌های سیار در این روستاها تشکیل و فرم مذکور در بین روستائیان توزیع می‌شود.

اکبری افزود: این فرم پس از تکمیل توسط سرپرست خانوار متقاضی، توسط ماموران پست جمع‌آوری و ثبت‌نام آنها در سامانه رفاهی صورت می‌گیرد و نتیجه ثبت‌نام از طریق پیامک به شماره همراه متقاضی ارسال می‌شود. از 20 فروردین و صرفا با حضور در دفاتر پستی سراسر استان بدون در نظر گرفتن رقم آخر کد ملی افراد فرآیند ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

اکبری اذعان داشت: در روستاهای استان 82 دفتر فعال و مجهز به سرویس اینترانت هستند و این سرویس بدون در نظر گرفتن شماره آخر کارت ملی اقدام به تکمیل فرم می‌کند.

وی هزینه این طرح در استان را 35 هزار ریال عنوان کرد که به انضمام هشت درصد مالیات ارزش افزوده از سرپرست خانوارها اخذ می‌شود.پارکی که ویران شد ...


    صبح دیروز شاهد تخریب پارک جنب میدان قائم بودیم. به گفته یکی از مسئولین شهرداری این پارک در طرح ساخت بلوار قرار گرفته است.  البته چه زمان این بلوار ساخته خواهد شد خدا داند... این ( آن ) پارک درست است وسایل چندانی نداشت اما هر روز شاهد بازی کودکان آن محله در پارک بودیم.


    حالا با توجه به نبود پارک مناسب برای بازی کودکان نه تنها در این محله بلکه می توان گفت در تمامی محله های شهر آیا شهرداری برنامه ای برای ساخت پارک جایگزین دارد؟ آیا تنها پارک بوستان خلیج فارس برای شهر بس است؟ آیا بوستان امیرالمؤمنین سر و سامان پیدا میکند؟
در آینده بیشتر به موضوع پارکهای سطح شهر و وضعیت فعلی آنها خواهیم پرداخت ...


آغازی مطمئن برای فاز دوم هدفمندی یارانه ها با زیرساخت های ارتباطی

اطلاعیه شماره (1) ستاد خبری فنی هدفمندی یارانه ها در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

آغازی مطمئن برای فاز دوم هدفمندی یارانه ها با زیرساخت های ارتباطی

وزارت ارتباطات تمامی زیرساخت های فنی لازم به منظور ارائه خدماتی با کیفیت در حوزه ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه ها را با همکاری همه بخش های ذی ربط مهیا کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پست به نقل از ستاد خبری فنی هدفمندی یارانه ها در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین پهنای باند اینترنت یکی از حوزه هایی است که همه پیش بینی های لازم به منظور رفاه هرچه بیشتر هموطنان برای ثبت نام اینترنتی دریافت یارانه نقدی در کشور صورت گرفته و علاوه بر تخصیص پهنای باند مورد نیاز، پهنای باند پشتیبان نیز در نظر گرفته شده است .

از سوی دیگر، به منظور سرویس دهی در روستاها و فراهم آوردن شرایط لازم برای انجام ثبت نام اینترنتی هدفمندی یارانه ها برای روستاییان، تمامی دفاتر خدمات ارتباطی روستایی تجهیز شده و پهنای باند مورد نیاز در این مناطق نیز فراهم شده است .

در همین راستا، بسترهای اینترنتی برای ثبت‌نام یارانه سرپرستان خانوار در 10 هزار دفترخدمات بانکی روستایی پست بانک و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در سطح کشور همراه سایر دفاتر پیشخوان و پلیس 10+ مهیا بوده و هموطنان می توانند با مراجعه به این دفاتر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند .

بنا بر همین گزارش، با توجه به این که ثبت نام از طریق اینترنت صرفاً در روزهای تعیین شده براساس آخرین شماره سمت راست از شماره ملی سرپرست خانوار میسر خواهد بود، به منظور فراهم آوردن اطمینان خاطر برای هموطنان، امکان ثبت نام در دفاتر پستی نیز فراهم خواهد بود .

در همین ارتباط با توجه به محدودیت زمانی برای انجام ثبت نام و به منظور ایجاد تسهیلات مناسب برای هموطنان در طول مدت تعیین شده برای ثبت نام )بیستم تا سی و یکم فروردین ماه جاری) واحدهای پستی آمادگی ارایه خدمات به صورت شبانه روزی و در 3 نوبت را دارا می باشند که به محض اعلام مسئولین ذی ربط در ستاد ثبت نام هدفمندی یارانه های نقدی، دفاتر پستی به صورت شبانه روزی آماده انجام ثبت نام خواهند بود.

هزینه ثبت نام دردفاتر پستی مبلغ 3780 تومان می باشد


متن ارسالی : خانم فاطمه شجاعی
مرتبط با: سایر ,
نام‌های توخالی، هویت گمشده کودکان ‌امروز

نام‌های توخالی، هویت گمشده کودکان ‌امروزنام‌ نخستین گام در شناسایی و امکان تشخیص و تمییز افراد بوده که زیبایی و ارزش شخصیت در آن نهفته و برای فرد در جامعه اثراتی را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، نام‌ یکی از نمودارهای شخصیت و استقلال فرد است. تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان از حدود دو تا سه سالگی نام خود را تشخیص می‌دهند. در این دوران، کودک از خود به عنوان یک شخص منفرد و جداگانه سخن می‌گوید و در استعمال کلمات "من، به من، مال من" راه افراط می‌پیماید.

نام برای به دست آوردن هویت و شخصیت، نقش تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کند.

نام‌ یک کودک را از کودکان دیگر متمایز می‌سازد و جنس او را نشان می‌دهد، به همین دلیل کودکان چندان میل ندارند، نامی داشته باشند که بین دختر و پسر مشترک است.

انتخاب نام مناسب برای فرزند هنر می‌خواهد. این نیست که فقط یک اسم متفاوت انتخاب کنید و دیگر بقیه چیزها مهم نباشند.

در گذشته اسم‌ها از اسامی ائمه بود یا با حرف اول نام پدر و مادر شروع می‌شد. تقریبا همه فرزندان نامی داشتند که یا آوای یکسان، یا حرف اول یا سه حرف آخر مشابه هم داشت. مثل فرهاد و فروغ که با فاطمه جور شده‌اند.

اما این روزها زوج‌های جوان فقط می‌خواهند نام عجیبی برای فرزند خود انتخاب کنند که تک باشد. هیچ کس دیگر هم آن اسم را نداشته باشد. یک‌دانه باشد. مثل تعداد فرزندان خود که عموما تک هستند.

به ادامه مطلب مراجعه نمائید


ادامه مطلب

مرتبط با: گزارش ,
بنزین معمولی سهمیه‌ای 520 تومان می‌شود؛

بنزین معمولی سهمیه‌ای 520 تومان می‌شود؛
جدول قیمت جدید بنزین، گازوئیل و CNG براساس اظهارات معاون روحانی
جدول برآوردی قیمت جدید بنزین، گازوئیل و CNG براساس اظهارات امروز دوشنبه معاون اجرایی رئیس جمهور ( افزایش نرخ حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها حداکثر 24 درصد) به علاوه 5 درصد عوارض فروش فرآورده های نفتی مصوب مجلس منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی رئیس جمهوری با صدور دستوری مسئولیت اجرای فاز دوم قانون هدفمند سازی یارانه ها را به معاونت اجرایی ریاست جمهوری واگذار کرده است.

بر این اساس، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری امروز دوشنبه در اظهاراتی درباره آخرین وضعیت قیمت‌گذاری و ساز و کار عرضه انرژی با اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: دولت به دنبال آن است که با یک شیب بسیار ملایم نرخ حامل‌های انرژی حداکثر تا سقف 24 درصد افزایش یابد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید همچنین با تاکید بر اینکه در صورت هر گونه افزایش قیمت، بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت های هوشمند سوخت مردم همچون گذشته به قوت خود باقی می ماند، تصریح کرد: پس از ثبت‌نام افراد از طریق فرم‌های خوداظهاری که در اواخر فروردین انجام می‌شود، قیمت نهایی بنزین اعلام خواهد شد.

از این رو، در طول دو ماه گذشته تاکنون به ترتیب قیمت برق 24 درصد، بهای آب 20 درصد، قیمت گاز مشترکان خانگی 20 درصد و بهای گازمایع، نقت کوره و نفت سفید در محدوده 20 درصد افزایش یافته است.

در شرایط فعلی تنها قیمت جدید بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی توسط دولت اعلام نشده است که با اظهارات امروز معاون اجرایی رئیس جمهوری، قیمت این سه فرآورده نفت و گاز را با حداکثر 24 درصد افزایش به علاوه 5 درصد عوارض فروش فرآورده های نفتی مصوب مجلس می‌توان محاسبه کرد.

بر این اساس، با احتساب 24 درصد افزایش قیمت اعلام شده از سوی معاون رئیس جمهور و احتساب 5 درصد عوارض فروش فرآورده های نفتی مصوب مجلس شورای اسلامی بهای بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها دو افزایش حداکثر 24 و 5 درصدی را تجربه خواهد کرد.

محاسبات انجام شده، نشان می‌دهد با این افزایش قیمت بهای هر لیتر بنزین معمولی نیمه یارانه‌ای از 400 به حدود 520 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه‌ای حدود 650 تومان، قیمت هر لیتر بنزین معمولی آزاد حدود 910 تومان و قیمت هر لیتر بنزین سوپر آزاد حدود 1050 تومان خواهد بود.

از سوی دیگر قیمت هر لیتر گازوئیل نیمه یارانه ای از 150تومان فعلی به حدود 200 تومان و قیمت هر لیتر گازوئیل آزاد به حدود 450 تومان به ازای هر لیتر افزایش می یابد.

 

جدول برآوردی افزایش قیمت بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی در فاز دوم هدفمندی  براساس اظهارات شریعتمداری
 نام فرآورده نفتی قیمت فعلی  میزان افزایش با احتساب 24 درصد افزایش قیمت میزان افزایش با احتساب 5 درصد عوارض قیمت نهایی با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها
 بنزین معمولی نیمه یارانه‌ای  400 تومان  496 تومان  25 تومان  حدود 520 تومان
بنزین سوپر نیمه یارانه‌ای  500 تومان  620 تومان  31 تومان  حدود 650 تومان
بنزین معمولی آزاد  700 تومان 868 تومان  43 تومان  حدود 910 تومان
بنزین سوپر آزاد  800 تومان  992 تومان  50 تومان  حدود 1050 تومان
گازوئیل نیمه یارانه‌ای  150 تومان  186 تومان  14 تومان  حدود 200 تومان
 گازوئیل آزاد  350 تومان 434 تومان  22 تومان  حدود 450 تومان
 سی.ان.جی  400 تومان  496 تومان  25 تومان  حدود 520 تومان

 مرتبط با: اخبار ,
آغاز نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی از ۲۰ فروردین

شریعتمداری اعلام کرد :

آغاز نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی از ۲۰ فروردین

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از آغاز نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی از ۲۰ فروردین خبر داد.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در نشست کارشناسان اقتصادی با مدیران رسانه ملی درباره زمان آغاز توزیع پرسشنامه‌های مربوط به متقاضیان دریافت یارانه نقدی و مدت دریافت این پرسش نامه‌ها اظهارداشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و قانون مصوب مجلس از بیستم فروردین ماه ۱۳۹۳ به صورت خود اظهاری افرادی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند باید به صورت اینترنتی نام‌نویسی و تقاضای خود را ارائه کنند.

وی گفت: نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی به صورت اینترنتی است و در روستاها نیز افراد می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداریها ، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و کافی نت ها مراجعه کنند و فرصت کافی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.

معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه نام نویسی بر اساس شماره ملی افراد خواهد بود، افزود: از بیستم فروردین ۹۳ افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است، برای ثبت نام مراجعه می کنند.

وی گفت: روز ۲۱ فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است نام نویسی می کنند و به همین ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان ۹ است ادامه می یابد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه متقاضیان دریافت یارانه نقدی از منازل هم می توانند نام نویسی کنند، تصریح کرد: ثبت نام این بار با ثبت نام دفعه قبل تفاوت دارد و این دوره مختص کسانی است که نیازمند و متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند.

وی گفت: البته برخورداری مردم از خدمات ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها عمومی است اعم از افراد غنی و کسانی که استطاعت مالی کافی ندارند مانند استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی.

شریعتمداری افزود: طبیعی است دولت در حد توان هم بر افزایش سطح خدمات مشمول بیمه تدریجاً خواهد افزود و هم پوشش بیمه همگانی را گسترش خواهد داد و کلیه اقشار مردم را که به هر دلیل از پوشش بیمه برخوردار نیستند از دریافت خدمات بیمه برخوردار خواهد ساخت.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده محدود خواهد بود، افزود: برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها لازم بود، هماهنگی های لازم با بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رسانه ملی که مسئولیت تولید و پخش برنامه های مختلف را دارد، انجام شود تا ضمن کمک به دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه، آگاهی های لازم به مردم داده شود.

وی با قدردانی از برگزاری نشست مشترک مسئولان و برنامه سازان رسانه ملی با دست اندرکاران دولتی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، پیش بینی کرد با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی های لازم، گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها به خوبی برداشته شود.

 

وزیر اقتصاد گفت: دولت مجاز است که با تمامی ابزارهای موجود نسبت به راستی‌آزمایی افراد متقاضی دریافت یارانه استفاده کند و چنانچه اظهارات این افراد صحت نداشت تا سه برابر مبلغ یارانه جریمه می‌شوند.

یارانه نقدی صرفا به سرپرستان خانوارهای متقاضی که به تشخیص دولت نیازمند دریافت یارانه باشند، پرداخت می‌‌شود

اجرای طرح انصراف مردم در  مرحله دوم هدفمندی یارانه ها

عباسعلی نورا استاد اقتصاد دانشگاه آزاد : واقعا ما در جامعه افرادی داریم که این مبلغ یارانه برای آنها ناچیز است ولی آن را می‌گیرند به نظرم در ابتدا باید وزرا، نمایندگان مجلس، قضات و پزشکان و همچنین مشاغل پردرآمدی مثل برخی بازاریان از دریافت یارانه انصراف دهند تا این موضوع به دیگر افراد جامعه نیز تسری یابد.
۵ گروه درآمدی برای پرداخت یارانه از سوی دولت تعیین شده
.
تکمیلی : فرم ثبت نام بعد از تقاضاهای فراوان قرار گرفت :

.

.

دانلود فرم ثبت نام

 
.
.


تکمیلی : فرم ثبت نام :

.

متقاضیان در ابتدا صفحه ای مشاهده می کنند که شش بند توضیح دارد و مربوط به قوانین و مقرارت دریافت یارانه نقدی است در بند یک تأکید شده مطابق قانون فقط افراد نیازمند می توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند مورد بعدی از متقاضی تعهد می خواهد تا صرفا مشخضات افرادی را که هم اکنون  تحت تکفل دارد درج کند.  در بند سه متقاضی متعهد می شود در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها مدارک لازم را برای اثبات درستی اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه کند مورد بعد که انتظار می رود مورد توجه متقاضی قرارگیرد این است که اگر مشخص شود.اطلاعات نادرستی در فرم ها اظهار شده به موجب قانون ضمن استرداد وجود دریافتی تا سه برابریارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.
در بند پنجم متقاضی یارانه نقدی تأیید می کند اطلاعاتی که در فرمهای تقاضای یارانه نقدی درج می کند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانکها و موسسسه های مالی قرار گیرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضیح داده شده است. بر این اساس میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال ۹۲ شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستقلات، حقوق ماهانه مستمری و مواد مشابه دقت شود قبل از پرداخت اقساط مورد نظر می باشد.

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام شش بند دکر شده را تأیید کند که این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود صفحه دو شامل پرسش های متداول است در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل تعبیه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد کند.

سپس آخرین شماره حسابی که جهت دریافت یارانه اعلام کرده اید را در مستطیل مربوطه وارد کنید دقت شود شماره کارت بانکی را وارد نکنید در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تکفل در سمت چپ و محل مربوطه درج کند پس از تکمیل این سه بخش متقاضی باید کد امنیتی ۵ رقمی را واردکند و اطلاعات درج شده را تأییدکند .

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تکفلش را به همراه شماره ملی هر یک نوشته و وضعیت مالک بودن یا نبودن واحد مسکونی را برای هر یک جداگانه مشخص کند در ادامه متقاضی براساس تعریفی که از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده که البته یک بار دیگر هم در مستطیلی که مشاهده می کنید برایش یادآوری می شود خود را در یکی از پنج گروه درآمدی قرار دهد گروه های درآمدی به این ترتیب است:کمتر از ۶۰۰ هزار تومان، از ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان، از یک تا ۲ میلیون تومان، از ۲ تا ۲٫۵ میلیون تومان و بیشتر از ۲٫۵ میلیون تومان در ماه.

مرحله آخر اطلاعات محل سکونت خانوار است متقاضی مشخص می کند ساکن شهر، روستا و یا در زمره عشایر کشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سکونت را انتخاب می کند درج کد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است که متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج کند به تمام متقاضیان دریافت یارانه نقدی به جد توصیه می شود پس از خواندن مندرجات مستطیل انتهای صفحه سوم و آگاهی از جنبه حقوقی اطلاعاتی که اعلام کرده اند نسبت به تأیید آن اقدام کنند چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضی دریافت یارانه نقدی کد شناسایی از طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال می شود.

متن ارسالی : خانم فاطمه شجاعی

منبع : http://bonnierocks.com/واگذاری زمین ، به واجدین شرایط توسط شورای شهر و شهرداری باغین
شورای شهر باغین طی اطلاعیه ای از واجدین شرایط دریافت زمین،درخواست كرد تا برای تشكیل پرونده و نام نویسی به شورای شهر باغین مراجعه نمایند.گفته میشود:تاهل ، عدم استفاده از تسهیلات دولتی ، عدم دارا بودن امتیاز آب و برق و گاز و همچنین عدم دارا بودن ملك و زمین از شرایط دریافت كنندگان زمین میباشد.


آخرین تصمیم دولت یازدهم درباره بنزین؛
آخرین تصمیم دولت یازدهم درباره بنزین؛
سهمیه‌بندی بنزین ادامه می‌یابد/ شریعتمداری مامور اعلام قیمت جدید بنزین شد
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ادامه نظام سهمیه بندی و عرضه دونرخی بنزین با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها براساس آخرین تصمیم دولت یازدهم، اعلام کرد: هنوز زمانبندی قطعی افزایش قیمت بنزین نهایی نشده است.

شاپور محمدی امروز در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت قیمت و نظام عرضه بنزین با اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها گفت: بر اساس آخرین تصمیم گرفته شده در دولت با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نظام سهمیه بندی بنزین همچون گذشته ادامه می یابد.

معاون وزیر اقتصادی و دارایی در پاسخ به سئوال دیگر مهر با تاکید بر اینکه بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه ها به صورت دونرخی عرضه خواهد شد، تصریح کرد: هنوز زمان‌بندی قطعی افزایش قیمت بنزین در دولت نهایی نشده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه قرار است محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور زمان و قیمت جدید بنزین را در قالب اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اعلام کند، اظهار داشت: این افزایش قیمت ممکن است در فروردین یا اردیبهشت ماه سال جاری ابلاغ شود.

محمدی همچنین در خصوص وضعیت بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های هوشمند سوخت مردم توضیح داد: فعلا دولت برنامه ای برای سوزاندن بنزین 400 تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌ها ندارد اما قرار شده پس از ابلاغ قیمت‌های جدید بنزین، یک زمان‌بندی هم برای مصرف بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت‌ها تعیین و ابلاغ شود.

معاون وزیر اقتصاد همچنین از تشریح جزئیات قیمت دونرخی جدید بنزین با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها خودداری کرد.

برخی اخبار غیر رسمی از قیمت بنزین سهمیه‌ای بین 700 تا 850 تومان و بنزین آزاد 1050 تا 1200 تومان در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها حکایت دارد.مشمولان گروه اول درآمدی مشخص شدند/ ربیعی: به کارگران بگویید یارانه‌شان قطع نمی‌شود
کارگران در گروه دو و سه؛
مشمولان گروه اول درآمدی مشخص شدند/ ربیعی: به کارگران بگویید یارانه‌شان قطع نمی‌شود
خبرگزاری مهر-گروه اقتصادی: براساس گروه بندی جدید حقوقی دولت برای شناسایی گروه های متقاضی دریافت یارانه نقدی در فازدوم هدفمندی یارانه ها و مصوبه جدید دستمزدی شورای عالی کار، تقریبا هیچ یکی از 12 میلیون کارگر سرپرست خانوار در گروه حقوقی اول (کمتر از 600هزارتومان) قرار نخواهد گرفت و کارگران به عنوان کم درآمدترین گروه های اجتماعی باید در گروه دو و سه که بررسی کننده حقوق تا 2 میلیون تومان است، قرار بگیرند. در عین حال، وزیر کار به نمایندگان کارگران گفت به آنها بگویید یارانه شان قطع نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دو روز مانده به آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی در فازدوم هدفمندی یارانه ها، دولت اعلام کرد سطح درآمد خانوارها را در 5 گروه تقسیم بندی کرده است و مردم باید در زمان ثبت نام یکی از این گروه ها را بر اساس میان درآمد ماهیانه خود اعلام کنند.

گروه های درآمدی جدید که کمتر از 600 هزارتومان در ماه، 600 هزارتومان تا 1 میلیون تومان، 1 تا 2 میلیون تومان، 2 تا 2.5 میلیون تومان و بالاتر از 2.5 میلیون تومان اعلام شده است، متقاضیان دریافت یارانه نقدی را دسته بندی و اطلاعات آن در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که دولت حذف گروه های پُردرآمد را چگونه انجام خواهد داد و یا اینکه بیشترین میزان حذفیات در چه گروه های درآمدی قرار خواهند گرفت اما از شواهد امر پیداست که قاعدتا بیشترین حذف متقاضیان از گروه های با درآمد میلیونی خواهد بود.

حذف پُردرآمدها از دریافت یارانه

یکی از بزرگترین گروه های هدف دولت در فازدوم هدفمندی یارانه ها، کارگران و مشمولان قانون کار هستند که اغلب از کم درآمدترین گروه های اجتماعی محسوب می شوند. طبق گفته کارشناسان بازار کار تا 70 درصد کل حدود 12 میلیون کارگر زیرمجموعه قانون کار تنها از حداقل حقوق برخوردار هستند.

در پایان اسفندماه سال جاری شورای عالی کار اقدام به تصویب افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد امسال کارگران و مشمولان قانون کار کرد و به این ترتیب حداقل مزد کارگران از 487 هزار و 125 تومان به 608 هزار و 900 تومان افزایش یافت.

همچنیندولت تصمیم به افزایش حقوق 18 درصدی کارمندان گرفت که به این ترتیب کمترین میزان دریافتی یک کارمند نیز به 600 هزارتومان رسید. نکته اصلی در این بخش این است که در صورت قرار گرفتن کارگران و گروه های کم درآمد در گروه های دوم و سوم درآمدی، احتمال حذف برخی کارگران از دریافت یارانه نقدی وجود خواهد داشت.

به نظر می رسد دولت گروه های درآمدی تعیین شده را قبل از اسفندماه سال گذشته و پیش از تعیین افزایش حداقل مزد کارگران در شورای عالی کار برنامه ریزی کرده باشد. با این حال، اعلام شده است منظور دولت از گروه اول درآمدی (کمتر از 600 هزارتومان) تنها افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار است.

3 گروهی که درآمد زیر 600هزارتومان دارند

حال که کمترین میزان دریافتی کارگران و کارمندان در سال جاری به 600 هزارتومان افزایش یافته است، بنابراین گروه اول درآمدی از کارگران و کارمندان خالی خواهد ماند و دیگر مشمول قانون کاری که زیر 600 هزارتومان در ماه دریافتی داشته باشد، نخواهیم داشت و اگر درباره نیروهایی که ساعتی و یا نیمه وقت اشتغال ندارند، پرداختی هایی کمتر از 608 هزار و 900 تومان صورت بگیرد، قطعا تخلف شده است.

جدا از برخی گروه های مدیریتی و با درآمد مناسب مشمول قانون کار؛ اغلب کارگران زیرمجموعه قانون کار در گروه اول تا دوم درآمدی یعنی درآمد ماهیانه 600 هزارتومان تا 1 میلیون تومان و 1 تا 2 میلیون تومان قرار می گیرند که در اینصورت احتمال حذف گروه هایی از کارگران وجود دارد.

بنابراین هدف دولت از برنامه ریزی دریافت کنندگان حقوق کمتر از 600هزارتومان مشخص بودن ادامه پرداخت یارانه به گروه های تحت پوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار است.

اما با افزایش حقوق کارگران به دستکم 724 هزارتومان در ماه، آنها وارد گروه دوم درآمدی شده و از این رو وضعیت معیشتی و درآمدی آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در عین حال، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داده که یارانه کارگران در فازدوم هدفمندی یارانه ها قطع نخواهد شد.

نگاه جامعه به شغل دوم

کارشناسان بازار کار معتقدند نگاه دولت درباره در نظرگرفتن شغل دوم به عنوان یکی از آیتم های شاید حذف کننده یارانه نقدی با نگاه جامعه به شغل دوم متفاوت است؛ به اینصورت که دولت داشتن شغل دوم را دلیلی بر تمکن مالی خوب افراد و جامعه دلیلی بر ناچاری و ناکافی بودن درآمد شغل اصلی برای گذران زندگی می دانند.

متاسفانه در سال های گذشته از زمان فعالیت دولت دهم تاکنون طی 2 مرحله به دلیل ناتوانی دولت ها در برنامه ریزی دقیق و شناسایی گروه های کارگری، این گروه اجتماعی یکبار امکان دریافت سهام عدالت را در دولت گذشته نیافت و یکبار نیز در زمان شناسایی و معرفی گروه های مشمول دریافت سبد کالای رایگان، دچار مشکل شدند.

حال در آستانه اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها و ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه نقدی، این نگرانی در جامعه کارگری به وجود آمده که به دلیل فقدان بانک اطلاعاتی دقیق، ناتوانی دولت در شناسایی کارگران و عدم تحلیل دقیق هزینه - درآمد خانوار کارگری، مسائلی مانند آنچه در توزیع سبد کالای رایگان و حذف گسترده آنها به وجود آمده بود، در مورد یارانه ها نیز تکرار شود.

فرامرز توفیقی در گفتگو با مهر از دو جلسه شورای عالی کار با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت در پایان اسفندماه سال گذشته سخن گفت و افزود: علی ربیعی به نمایندگان کارگران اعلام کرد منظور دولت از تعیین گروه درآمدی زیر 600 هزارتومان تنها افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی بهزیستی، کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار است.

پیغام وزیر کار به کارگران

مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگران ایران اظهارداشت: بحثی در دولت درباره افزایش میزان یارانه این گروه ها مطرح شده بود که در نهایت پیش بینی شد دولت در قالب واگذاری سبدهای کالایی حمایتی از این گروه ها پشتیبانی داشته باشد.

توفیقی ادامه داد: همچنین مشخص شد که کارگران در گروه درآمدی دوم و سوم قرار خواهند گرفت. وزیر کار به نمایندگان کارگران اعلام کرد به کارگران بگوییم یارانه آنها در فازدوم هدفمندی قطع نخواهد شد، اما دولت در این مرحله از کار از گروه های درآمدی چهارم و پنج حذفیاتی را انجام می دهد.

وی تاکید کرد: وزیر کار گفته دولت با حذف برخی گروه ها از دریافت یارانه نقدی به دنبال تقویت بخش درمان، بهداشت و آموزش است. بنابراین طبق وعده وزیر کار هیچ یک از مشمولان قانون کار و افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی از دریافت یارانه حذف نخواهند شد.تعداد کل صفحات: 2


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic