اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
فرخوان بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج ثارالله
پایگاه مقاومت ثارا... شهر باغین به مناسبت 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی اقدام به فراخوان بسیجیان پایگاه خود نموده است. این مراسم در روز جمعه 1-6-92 ساعت 6 عصر در محل تکیه امام سجاد (ع) برگزار خواهد شد. به گفته آقای شجاعی فرمانده پایگاه در این مراسم قرار است از چند تن آزاده تجلیل و تقدیر بعمل آید.


امسال جشنواره متفاوتی خواهیم داشت
با یاری خداوند متعال و کمک دوستان :

امسال جشنواره متفاوتی خواهیم داشت

امسال جشنواره متفاوتی خواهیم داشت
یازدهمین جشنواره تربیتی ، فرهنگی و ورزشی مجمع از 12تا 15 شهریور در رامسر برگزار می گردد

معاون محتوایی جشنواره از برگزاری جشنواره ای متفاوت در رامسر خبر داد. آقای هوش هویدا گفت: امسال برای اولین بار کمیته محتوایی جشنواره با حضور جانشین دبیر کل مجمع ، معاونتهای آموزش وپژوهش و فرهنگی،برخی از اساتید دوره تربیت مربی تشکیل و پیرامون برنامه های جشنواره بحث و تبادل نظر شد.همچنین طی نامه ای از مجامع خواسته شده تا پیشنهادات خود را به مرکز ارسال نمایند.ایشان در ادامه افزود:در این جشنواره یک روحانی برای هر دو شعبه در نظر گرفته شده تا تیمها را در اجرای کلیه برنامه ها یاری نمایند.معاون محتوایی جشنواره گفت: برنامه های مختلف ایستگاهی ، مسابقات مختلف ورزشی و فرهنگی ،مسابقات دومینو و مسابقات سازه های شنی در کنار دریا را به جهت ایجادروحیه نشاط و تحرک برای شرکت کنندگان در این جشنواره در نظر گرفته ایم .آقای هوش هویدا در ادامه با اشاره به تغییر شیوه اهدا جوایز گفت :جوایز نفرات برتر به صورت بن خرید اهدا و آنها می توانند به صورت دلخواه از فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی که توسط شعبه بیت العسکری(ع) ایجاد خواهد شد خرید نمایند.وی افزود :برنامه های مختلفی نیز برای شبهای جشنواره از جمله شبی با شهدا ،شبی با مجامع و هیات عزاداری مجامع در نظر گرفته ایم. همچنین اقامه نماز جماعت سه وعده با برنامه های مختلف قبل و بعد از نماز توسط مجامع اجرا خواهد شد .معاون محتوایی جشنواره از راه اندازی رادیو جشنواره خبر داد و افزود :برنامه های مختلف رادیویی مانند مصاحبه با مسئولین و شرکت کنندگان ،پخش برنامه های معارفی ،پخش سرود ، بخش اخبار ورویدادهای جشنواره در این رادیو پخش خواهدشد .همچنین اخبار جشنواره به صورت روزانه در تابلوهای اعلانات اعلام خواهد شد . ایشان در پایان اظهار امیدواری کرد که با تلاش همه مسئولین و شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ مجمع بتوانیم جشنواره امسال را متفاوت برگزار کنیممرکز پژوهشهای دینی مجمع در قم راه اندازی خواهد شد
در صورت فراهم شدن بودجه بزودی :

مرکز پژوهشهای دینی مجمع در قم راه اندازی خواهد شد

مرکز پژوهشهای دینی  مجمع در قم راه اندازی خواهد شد
بنابر اعلام دفتر مرکزی مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع)، دکتر شجاعی و هیات همراه از کانون کریمه اهل البیت(ع) قم بازدید و از نزدیک در جریان روند فعالیتهای این کانون قرار گرفتند .دبیر کل مجمع در بازدید از ساختمان جدید این کانون گفت : در صورت فراهم شدن مقدمات کار و بودجه لازم بزودی مرکز پژوهشهای دینی مجمع در قم افتتاح می گردد


آزادگان؛ هم‏اجر با شهید

آزادگان در کلام مقام معظم رهبری

صبر و استقامت شما به اسلام آبرو بخشید

شماها ده سال، هشت سال ـ کمتر یا بیشتر ـ سخت ترین دوران را گذراندید. جوانی و زندگی باطراوت دوران شباب را در راه خدا دادید، اما ضرر نکردید؛ چون با خدا معامله کردید. صبر و استقامت شما، به اسلام آبرو بخشید. خانواده های شما با صبر خود اسلام را روسفید کردند و به نظام و جمهوری اسلامی آبرو دادند. در این مدت هشت سال و ده سال و دوران تلخ اسارتِ شما در دست دشمن، ملت ایران با سربلندی از گذرگاه های بسیار سختی عبور کرد. این ملت در جاده آسفالته حرکت نکرد. گردنه های زیادی را طی کرد و با خطرها مواجه شد...ما به شما و به خانواده های شما و به مجاهدت شما افتخار می کنیم.

شما آبرومند و پیروز و سربلند برگشتید

اینکه ما به اسرایمان، آزادگان می گوییم، بی وجه نیست. شما که برگشتید، آبرومند و سربلند برگشتید. دین و اعتقاد و دل بستگی تان به امام و اسلام و انقلاب را حفظ کردید. پیش دشمن، آبروی ملت را حفظ نمودید و ملت را سرشکسته نکردید. اینها خیلی ارزش دارد. امروز هم که برگشتید، بحمداللّه پیروز برگشته اید. ... شما آزادگان و عزیزان زندانی و دربند ما و نیز ملت ایران، حجت را بر مسئولان و ما تمام کردید. ... هیچ کس در نظام جمهوری اسلامی، با داشتن چنین ذخیره های ارزشمندی مثل شماها و مثل بقیه آحاد ملت در مقابل دشمنان، یک لحظه احساس ضعف نخواهد کرد. ... شما عزیزان مثل گذشته به خدا توکل کنید. با خدا ارتباطتان را حفظ کنید. دستاورد دوران اسارت را مثل ذخیره ارزشمندی برای خودتان نگه دارید.

شما که آمدید، قدرت این ملت ظاهرتر شد.

شماها که آمدید، قدرت این ملت ظاهر شد. امروز، دشمن از دست اندازی به انقلاب مأیوس است، اما از دشمنی پشیمان نیست. ملت ما باید به هوش باشد. اولین وظیفه ما این است که کشورمان را از همه جهت قدرتمند کنیم. امروزه همه برنامه های دولت جمهوری اسلامی، در خط قدرت بخشیدن به ایران اسلامی است. اسلام هم پشتوانه ماست. شما به عنوان عناصر ورزیده، امتحان داده، زجر کشیده و آبدیده که از میدان های خطر عبور کرده اید، جزو درخشنده ترین نگین های این مجموعه می توانید باشید.

 350 خانواده ایتام توسط خیریه مادر شهید شجاعی حمایت می شوند

مادر بزرگوار شهید شجاعی به منظور حمایت از ایتام، خیریه ایتام مالک اشتر را راه اندازی کرده و با کمک های مردمی به 350 خانواده نیازمند کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، جمعی از خبرنگاران در آستانه فرارسیدن 26 مرداد سالروز بازگشت نخستین گروه آزادگان به کشور با حضور در منزل آزاده شهید مهدی شجاعی با مادر بزرگوار ایشان گفتگو کردند.

خانم"خاور ملایی" مادر بزرگوار شهید شجاعی به منظور حمایت از ایتام، خیریه ایتام مالک اشتر را راه اندازی کرده و با کمک های مردمی به 350 خانواده نیازمند کمک می کند؛ آنچه می خوانید گفتگوی صمیمانه ایشان با خبرنگاران است.

پنج فرزند دارم که مهدی اولین فرزندم بوده و در روز عاشورای محرم سال 43 در باغین به دنیا آمد.

مهدی به دنیا دلبستگی نداشت و لباس های کهنه پدرش را می پوشید، وقتی به او می گفتم لباس نو بپوش، می گفت در مدرسه افرادی هستند که توانایی خریدن و پوشیدن لباس نو ندارند.

در اوایل جنگ تجمیلی ما در شهرستان زرند ساکن بودیم و پدر مهدی مسوول بنیاد شهید زرند بود و مهدی از زرند عازم جبهه شد.

مهدی در واحد مخابرات گردان 414 لشکر 41 ثارالله بود که در 21 اسفندماه 63 در عملیات بدر مجروح و اسیر و در 23 اسفندماه 63 شهید شده است.

بعد از شهادت مهدی صلیب سرخ عکس او را برای ما ارسال کرد و به گونه ای که آدرس داده اند، مهدی در موصل دفن شده است.


پدر مهدی 19 ساله بود که با من ازدواج کرد و من اصرار داشتم که مهدی زود ازدواج کند، او می گفت من طوری داماد می شوم که تو متوجه نشی، پرسیدم چطور؟ گفت من در صحرای خوزستان داماد می شوم.

مهدی عاشق امام(ره) بود

مهدی عاشق امام بود و می گفت مادر در نمازهایت برای امام دعا کن.

عشق زیادی به جبهه داشت، یک بار مجروح شده بود و بعد از آن دوباره می خواست برگردد جبهه، می خواستم مانعش شوم، می گفت مجروحیت در مقابل عشق به جبهه چیزی نیست.

حضور مهدی را همیشه احساس می کنم و آرزویی غیر از پیروزی اسلام در سراسر دنیا و سرنگونی کفر ندارم و از مسوولان می خواهم اختلافات را کنار گذاشته و فقط برای رضای خداوند کار کنند.

خانم ملایی که خیریه ایتام مالک اشتر را راه اندازی کرده، درباره فعالیت این خیریه می گوید: همسرم همیشه به فقرا توجه داشت و کمک می کرد و بعد از فوت ایشان، ما همان کار را ادامه دادیم و در حال حاضر حدود 350 خانواده تحت پوشش خیریه هستند.

وی افزود: فعالیت های خیریه توسط کمک های مردمی اداره می شود و هر ماه مقداری کالا از جمله روغن، برنج، قند، گوشت و لباس به خانواده های نیازمند تحویل داده می شود و اگر مریضی داشته باشند، کمک نقدی دریافت می کنند.

ملایی با اشاره به کمبود فضای خیریه تصریح کرد: زمانی که همسرم در قید حیات بود، برای شناسایی و تحقیق درباره خانواده های نیازمند می رفت، در حال حاضر خانواده خواهر و برادر ایشان در کارهای خیریه همکاری می کنند.

وی درباره دیگر فعالیت های خیریه گفت: بعضی خانم ها که تونایی کار در منزل را داشته اند، تنور و آرد در اختیارشان گذاشته ایم تا از طریق پخت و فروش نان امرار معاش کنند و همچنین به تعدادی نیز چرخ های خیاطی برای کار داده ایم.


به گزارش ایسنا، خیریه ایتام مالک اشتر توسط مادر آزاده شهید مهدی شجاعی برای کمک به ایتام اداره می شود و این خیریه در کوچه شماره 9 خیابان مالک اشتر واقع استمرتبط با: گزارش ,
یازدهمین جشنواره مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع)-12 الی 15 شهریور

یازدهمین جشنواره ی فرهنگی،ورزشی مجمع اسلامی محبین اهل البیت(ع) 12 الی 15 شهریور ماه در شهرستان رامسر برگزار خواهند شد.

کاروان اعزامی شعبه ی المهدی باغین شامل 45 نفر (23 نفر برادر و 22 نفر خواهر) عصر روز دوشنبه یازدهم شهریور ماه باغین را به مقصد تهران و سپس رامسر ترک خواهند کرد.

نفرات اعزامی به جشنواره همگی نخبگان کلاسهای قرآنی ترم های گذشته و نفرات فعال مجمع می باشند.طرح ضربتی کلانتری برای جمع آوری گیرنده های ماهواره

طرح ضربتی کلانتری برای جمع آوری گیرنده های ماهواره 

روز گذشته ماموران کلانتری باغین در طرحی ضربتی مناطقی از شهرباغین را از دستگاه های گیرنده ماهواره پاکسازی کردند.به گزارش باغین نیوز، در این عملیات، ماموران با به همراه داشتن حکم قضایی با ورود به پشت بام منازل به جمع آوری دیش های ماهواره، پرداختند.

اجرای این طرح در ادامه طرح های امنیت اجتماعی در حال اجرا گردید .بدون شرح

تصاویر در ساعت 6 امروز صبح گرفته شده استمرتبط با: گالری تصاویر ,
امام جمعه باغین:شورای جدید باید بکوشد در مسیر رفاه عمومی این شهر و شهروندانش گام بردارد.

حجت الاسلام محی الدینی ، امام جمعه باغین در خطبه ی دوم نماز عید فطر با اشاره به انتخابات گذشته اظهار داشت:کار دولت جدید از چند روز قبل آغاز شد و شوراهای شهر و روستا و منتخب مردم نیز بزودی آغاز بکار خواهند کرد.

امام جمعه ی باغین خطاب به منتخبین شورای شهرباغین گفت:در شهرباغین کارهای زیادی در دوره های گذشته انجام گرفته است اما هنوز نواقص و مشکلات زیادی بر سر راه مردم این شهر وجود دارد.اعضای جدید شورای شهر بدانند که مردم به آنها اعتماد کرده و آنها را انتخاب کردند پس باید برای این مردم خدمتگذاری صدیق باشند.

حجت الاسلام محی الدینی افزود:شهرباغین در زمینه ی ورزشی شدیدا در فقر بسر می برد و جوانان این شهر با کمبود امکانات و اماکن ورزشی روبرو هستند.مراکز تفریحی و فرهنگی در این شهر بسیار کم است و چهره ی ظاهری شهر نیز وضعیت مطلوبی ندارد.شورای جدید باید بکوشد در مسیر رفاه عمومی این شهر و شهروندانش گام بردارد.نماز عید فطر در باغین برگزار شد

به امامت حجت الاسلام محی الدینی ، امام جمعه باغین؛

نماز عید فطر در باغین برگزار شد

باغین نیوز: به امامت حجت الاسلام عبدالرضامحی الدینی ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرباغین نماز عید سعید فطر در این شهر برگزار شد.
مرتبط با: اخبار , گزارش ,
!!!
بدون شرح (ارسالی از علی)
زمان اقامه نماز عید سعید فطر در باغین
بر اساس اطلاعیه ی نهاد نماز جمعه ی باغین،نماز عید سعید فطر صبح جمعه هجدهم مرداد ماه (روز عیدسعیدفطر) راس ساعت 7 در جوار قبور مطهر شهدای شهرباغین اقامه خواهد شد.در این اطلاعیه آمده است قبل از اقامه نماز عید،دعای پرفیض ندبه در همان مکان برگزار خواهد شد.ن و القلم و ما یسطرون

ن و القلم و ما یسطرون 

فرا رسیـدن 17 مرداد مـاه روز خبرنگار را که مصادف با ایام پربرکت ماه مبارک رمضان می باشد به صاحبان اندیشه و قلم، جامعه متعهد خبرنگاران و روزنامه نگاران پرتلاش کشور که پیشگامان عرصه اطلاع‌رسانی محسوب می‌شوند صمیمانه تبریک وتهنیت عرض مینماییم .            
تعیین روز خبرنگار یادآور خبرنگار آزاده و شهید محمود صارمی و پاسداشت مقام و منزلت خبرنگار، فرصتی برای قدرشناسی از خدمات موثر و تلاش‌های بی‌وقفه و خستگی ناپذیر جامعه خبرنگاران کوشا و مسوولیت‌پذیر كشورمان می باشد.
بدون تردید، انتقال آگاهانه و صحیح واقعیات و اطلاعات از سوی خبرنگاران بعنوان طلایه داران عرصه اطلاع رسانی به افکار عمومی منجر به ارتقای آگاهی، دانش و بینش مخاطبان می شود.
خبرنگاران پرتلاش و فداکار در مسیر ایفای وظایف قانونی در حیطه اطلاع رسانی همواره با تعهد و بصیرت، بر مدار انصاف و اخلاق حركت نموده و راه شکوفایی دانش و توسعه پایدار كشور را فراهم می سازند.
امروز، میهن اسلامی‌مان در آستانه جهش علمی قرار گرفته و شایسته است تا تحولات مهم و پیشرفت‌های چشمگیر علمی و پژوهشی كشور‌مان به افكار عمومی عرضه شود.
امیدواریم که قداست و حرمت قلم و حریم حرفه خبرنگاری روز به روز در جامعه از اعتبار و منزلت بیشتری برخوردار گردد.
روز خبرنگار ، روز حق طلبی و پاسداشت قلم را به همه خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی بویژه خبرنگاران منطقه باغین صمیمانه تبریك و تهنیت گفته و برای همه شما عزیزان كه در اعتلا بخشی فرهنگ پرباردینی، صیانت از ارزشهای انقلاب و پایبندی به مولفه‌های اطلاع‌رسانی با نگرش دقیق و بینش عمیق فعالیت می‌نمایید، از حضرت حق آرزو و توفیقات مستمر و خدمت صادقانه به میهن اسلامی و ملت عزیزمان را مسألت می نماییم .

 

وبلاگ باغین نیوز-نشریه دانش روزانا لله و انا الیه راجعون
حاج ماشااله نامجو خادم و موذن مسجد امام (ره) دارفانی را وداع گفت.
به گزارش باغین نیوز پیکر وی دقایقی پیش پس از اقامه نماز میت در مصلی شهر باغین به خاک سپرده شد.در مراسم تشیع این عاشق اهل بیت(ع) و خادم مسجد تعدادی از مسئولین شهر باغین منجمله فرماندهان پلیس راه و کلانتری و ریاست شورای شهرباغین و همچنین جمع زیادی از مردم حضور داشتند.


مرتبط با: اطلاعیه ها ,
ترکیدن لوله اصلی آب باغین
شب گذشته بدلیل ترکیدن لوله اصلی آب باغین در حاشیه جاده ی تهران آب کل شهر به مدت 6 ساعت قطع شد و روند تعمیر لوله تا ساعت 4 بامداد به طول انجامید. علت ترکیدن لوله اصلی آب هنوز مشخص نیست.


مرتبط با: گزارش ,

تعداد کل صفحات: 2


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات