اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
نبود زیرساخت لازم در ورودی شهرک صنعتی خضرا کرمان
مسدود شدن دوربرگردان ورودی شهرک صنعتی دو کرمان به یک معضل بزرگ تبدیل شده و اعتراض صنعت‌گران را به دنبال داشته است.
     به گزارش باغین نیوز به نقل از  عرش نیوز، در نشست‌های برگزار شده با حضور صنعت‌گران شهرک صنعتی دو کرمان برای بررسی مشکلات و مسائلی که در چند ماه اخیر صورت گرفته است، بارزترین دغدغه آنها نبود زیرساخت لازم و مناسب در محور اتوبان برای ورود به شهرک است.

شهرک صنعتی دو کرمان به لحاظ مساحت و تعداد ۲۵۰ واحد فعال بزرگترین شهرک صنعتی استان است که در پرترددترین اتوبان منتهی به ورودی شهر کرمان قرار گرفته است.

با توجه به اشتغال ۵ هزار نفر نیروی کار در این شهرک، مسیر ورود به شهرک از طریق دور برگردان روبه‌روی ورودی به دلیل اعلام اداره کل راه و شهرسازی مبنی بر حادثه‌خیز بودن، چند ماهی است که مسدود شده و تدابیری در زمینه ایجاد دوربرگردان در فواصل دیگر در نظر گرفته نشده است. این مسیر تا پل باغین به طور کل مسدود است و متحمل زمان و هزینه سوخت زیاد به تمام خودروها می‌شود و هدر رفتن بنزین این سرمایه ملی را در پی دارد.

با توجه به این مسئله که محیط صنعتی ممکن است هر لحظه نیاز به فوریت‌های پزشکی و ایمنی در مواقع سانحه داشته باشد، طولانی شدن مسیر و جلوگیری از بروز و یا شدت حوادث، دلیلی منطقی برای تصمیم اصولی از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی است.

همچنین ورود خودروهای سنگین در حمل بار و سایر مواردی که مورد نظر صنعت‌گران است، نارضایتی‌های زیادی را به دنبال داشته و مکاتبات صورت گرفته شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان برای این اداره‌کل با عدم پاسخ مناسب تاکنون روبه‌رو بوده است.

از طرفی مشکل تردد بانوان شاغل در این شهرک و عبور از اتوبان برای ورود با نصب گاردریل‌ها خطرآفرین است.

ضرورت توجه به صنعت و شاغلان این حوزه برای رضایت‌مندی و در سطح بالاتر ایجاد امکانات مناسب برای توسعه فرهنگ صنعتی ضروری است، نبود پل عابر پیاده زیرگذر، دوربرگردان مناسب در حواشی این شهرک که در جوار آن نیز سایر واحدهای صنعتی مانند مجتمع مس شهید باهنر و کارخانه سیمان نیز وجود دارد پیگیری این موضوع را دوچندان می‌کند.

طبق ضوابط ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی، تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک بر عهده دستگاه‌های دولتی و در مسیر داخلی شهرک یا ناحیه بر عهده شرکت شهرک‌های صنعتی است، لذا با این تفاسیر ایجاد و اصلاح راه‌های عبوری برای مبادی ورودی بر عهده اداره‌کل راه و شهرسازی است


مرتبط با: اخبار , گزارش ,
شهردار کرمان خبر داد
     شهردار کرمان با تاکید بر اینکه ورودی‌های جاده‌ جوپاری و ورودی کرمان از سمت جاده‌های زرند و باغین باید به بهترین شکل تجهیز و آماده‌سازی شوند، تصریح کرد: حجم زیادی از مسافران نوروزی از ورودی‌های مذکور وارد شهر کرمان می‌شوند.

ابوالقاسم سیف‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، اظهار کرد: پارک جنگلی شهید باهنر و پارک‌های مادر، مشاهیر، شورا و پردیسان قائم به منظور اسکان مسافران نوروزی در حال تجهیز و آماده‌سازی هستند.

شهردار کرمان با بیان اینکه مسافران باید تنها در پارک‌های مذکور اقدام به نصب چادر مسافرتی کنند، گفت: شهرداری از خدمات دهی به مسافرانی که در پارک‌هایی غیر از پارک‌های مذکور اسکان یابند، معذور است.

استقرار پاسگاه‌های انتظامی در پنج پارک شهر کرمان

سیف‌الهی از استقرار پاسگاه‌های انتظامی در راستای حفظ امنیت مسافران در پارک‌های یاد شده خبر داد و گفت: مرمت و تجهیز سرویس‌های بهداشتی موجود در پارک‌ها نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

وی گفت: علاوه بر سرویس‌های بهداشتی موجود در پارک‌های سطح شهر، تعدادی سرویس بهداشتی سیار نیز جهت استفاده در ایام نوروز تجهیز و به سرویس‌های بهداشتی شهر افزوده می‌شود.

شهردار کرمان با اشاره به استقرار ستاد هماهنگی خدمات سفر استان در پارک مسافر، خاطرنشان کرد: در این پارک علاوه بر راهنمایی و اطلاع رسانی به گردشگران، امکانات تعمیرگاهی نیز برای مسافران از سوی شهرداری در نظر گرفته می‌شود.

برگزاری تورهای یک روزه کرمان‌گردی توسط شهرداری

سیف‌الهی از برگزاری تورهای یک روزه کرمان‌گردی توسط شهرداری و سازمان میراث فرهنگی در ایام نوروز خبر داد و گفت: به زودی برنامه‌های تور مذکور جهت استفاده شهروندان و مسافران نوروزی اطلاع رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیش‌ترین تصادفات در نزدیکی و ورودی شهرها رخ می‌دهد، می‌افتد، افزود: یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، تجهیز روشنایی ورودی‌های شهر است.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه ورودی‌های جاده‌ جوپاری و ورودی کرمان از سمت جاده‌های زرند و باغین باید به بهترین شکل تجهیز و آماده‌سازی شوند، تصریح کرد: حجم زیادی از مسافران نوروزی از ورودی‌های مذکور وارد شهر کرمان می‌شوند.

سیف‌الهی با ابراز خرسندی از توجه شهروندان نسبت به زیبایی ورودی‌های شهر، گفت: پیش از این برخی شهروندان خاک و نخاله‌های ساختمانی خود را در ورودی‌های شهر به ویژه جاده جوپاری تخلیه می‌کردند که خوشبختانه در حال حاضر این مسئله حل شده و شهروندان نخاله‌ها را به محلی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، منتقل می‌کنند.

 وی با اشاره به شروع گل‌کاری از ابتدای اسفندماه در اکثر پارک‌های سطح شهر کرمان، اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی گل‌ها فصلی هستند، در زمان مشخصی باید کاشته شوند که این مهم مد نظر سازمان پارک‌ها و فضای سبز قرار گرفته است.

شهردار کرمان با اشاره به برخی حوادث احتمالی در ایام پیک سفر به ویژه نوروز، تصریح کرد: سازمان مدیریت بحران کرمان باید برای مقابله با حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشد.

نصب پرچم‌های مزین به نام فاطمه زهرا (س) در کنار سفره‌های هفت‌سین‌ کرمان

سیف‌الهی با بیان اینکه هر ساله سفره‌های نوروزی زیبا و وسیعی توسط شهرداری در سطح شهر کرمان برپا می‌شد، خاطرنشان کرد: در سال 93 به سبب تقارن عید نوروز با ایام فاطمیه، سفره‌های هفت‌سین به شیوه دیگری و با نصب پرچم‌های مزین به نام فاطمه زهرا (س) در کنار هفت سین اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه حجم زباله در روزهای عادی حدود 350 تن است و این میزان در روزهای پایانی سال به حدود هزار تن در هر روز می‌رسد، خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود کار خانه‌تکانی و بیرون ریختن وسایل مازاد و بلااستفاده خود را به روزهای پایانی سال موکول نکنند.

مرتبط با: گزارش , اخبار ,
راهپیمایی 22 بهمن در باغین - بخش دوم

راهپیمایی 22 بهمن در باغین برگزار شد

     پایگاه خبری باغین نیوز ضمن تشکر از خلق حماسه ماندگار توسط مردم شهر باغین شما را به دیدن گوشه ای دیگر از این حماسه در قالب تصویر دعوت میکنیم.

لطفا با ارسال نظرات خود ما را همراهی نمایید.
تـو ﻓـﺮش ﻧﻘﺶ ﻣﯿﻬنت رو بافتـه ای        ﺗﻮ ﺑﺎ ﺣﻀﻮر ﺧﻮد ﺣﻤﺎﺳﻪ ﺳﺎﺧﺘﻪ ای
ﺗــــﻮ ﺳــــﻮی ﺻﺒــﺢ اﻧــﻘـﻼب آﻣـﺪی        ﺗـﻮ در ﻫـﻮا ﺷﻌـﺎر ﻋﺸﻖ ﮐﺎﺷﺘـﻪ ای
ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎ ﺣﻀﻮر ﺧﻮد ﺗﻮ ﺻﺤﻨﻪ ﻫﺎ        ﺑـــﻪ ﺳﻤـﺖ اوج اﻓﺘـﺨـﺎر ﺗـﺎﺧﺘــﻪ ای
ﮔـﺰﯾﻨـﻪ ﻫـﺎ ﺑـــﻪ روی ﻣﯿــﺰ دﺷﻤﻨــﺖ       ز ﺗــﺮس وﺣﺪﺗﯽ ﮐـﻪ ﭘـﺎس داﺷﺘﻪ ای
ﯾــﻪ ﻟــﺮزه ﺑــﺮ وﺟـــﻮد دﺷﻤﻨﺖ ز ﺗــﻮ       ﮐﻪ ﺟــﺎن و دل ز ﺧﺸﻢ او ﻧﺒـﺎﺧﺘﻪ ای
ﺗـــﻮ ﻧﻘـﺶ و ﻋﺸـﻖ اﻧـﻘـﻼب دـﯾﺪه ای       ﺗﻮ ﺑﺎ ﺣﻀﻮر ﺧﻮد ﮐﻪ ﻋﺸﻖ ﯾﺎﻓﺘﻪ ای
(حمید شاهدادی)

برای دیدن بخش دوم تصاویر به ادامه مطلب بروید...ادامه مطلب

راهپیمایی 22 بهمن در باغین - بخش اول

22 بهمن - حماسه ای دیگر از جنس وحدت ملت

راهپیمایی 22 بهمن در باغین برگزار شد

باغین نیوز - راهپیمایی سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حماسی مردم مومن، ولایتمدار و شهیدپرور شهرباغین برگزار شد.

به گزارش باغین نیوز، مردم شهرباغین در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در کنار مسئولان اجرایی ، روحانیان ، دانشگاهیان و دانش آموزان ، جانبازان ، خانواده شهدا ، نیروهای نظامی و انتظامی با حضور گسترده در راهپیمایی، بار دیگر با بنیانگذار جمهوری اسلامی ، رهبر معظم انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید بیعت کردند.

راهپیمایان با پیمودن مسیر میدان قائم(عج) تا مصلی صاحب الزمان(عج) با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل، خشم و انزجار خود از دسیسه های استکبار جهانی بر علیه انقلاب و نظام اسلامی را اعلام کردند.

در حاشیه این راهپیمایی برخی از شهروندان اظهار داشتند: شرکت در راهپیمایی تجدید بیعتی دوباره با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) و ابراز وفاداری و پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

آنها، بر ایستادگی بر مواضع انقلابی و ادامه راه شهدای دوران مبارزات انقلاب، دفاع مقدس و نیز شهدای عرصه علم و دانش تاکید کردند.

مردم همیشه در صحنه باغین و روستاهای اطراف با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن عزم خود را برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی، کشور عزیزمان ایران و دستاوردهای 35 سال انقلاب اسلامی جزم کرده و به جهانیان نشان دادند که هیچگاه دست از آرمانهای خود برنمی دارند.


برای دیدن بخش اول تصاویر به ادامه مطلب بروید...

ادامه مطلب

مراسم جشن انقلاب در روستای سعدی
       مراسم جشن انقلاب در روستای سعی برگزار شد. در این مراسم حجه الاسلام و المسلمین محی الدینی پیرامون انقلاب ، ارزشهای آن و صحبت های حضرت امام (ره) مطالب را بیان نمودند.
       در این مراسم برنامه های مختلفی همچون اجرای گروه سرود ، اجرای نمایش طنز ، مسابقه و اهداء جوایز و همچنین نور افشانی همراه بود.


گلبانگ "الله اکبر" در باغین طنین انداز شد

در شب بیست و دوم بهمن

گلبانگ "الله اکبر" در باغین طنین انداز شد

طنین الله اکبر در ساعت 21 دیشب در باغین و هم‌زمان با سراسر کشور طنین انداز شد و صدها نفر از مردم این شهر در شب پیروزی انقلاب اسلامی با سر دادن بانگ الله اکبر، یاد و خاطره  رشادت‌های ملت ایران در بهمن 57 و شهدای گرانقدر آن دوران را گرامی داشتند.

به مناسبت فرارسیدن شب 22 بهمن آسمان باغین همزمان با سراسر استان، در محل میدان قائم نورافشانی شد .

بی شک شب 22 بهمن یادآور سردادن بانگ تکبیر ملت فداکار و همیشه در صحنه ایران است که برای شکستن کودتای ننگین ستم‌شاهی در خیابان‌ها و پشت بام‌ها حضور یافته و با سر دادن ندای الله اکبر، توطئه دشمنان را نقش بر آب کردند و به برکت این شعار، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند


.
پایگاه خبری-تحلیلی باغین نیوز به مناسبت دهه فجر و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن بیانیه‌ ذیل را منتشر کرد:

پایگاه خبری-تحلیلی باغین نیوز به مناسبت دهه فجر و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن بیانیه‌ ذیل را منتشر کرد:

دهه فجر یادآور یاد و خاطره ابرمردی چون خمینی کبیر(ره) است که تا ابد، نام بلندش بر جریده زرین تاریخ و در قلب ملت قهرمان ایران و تمامی آزادی‌خواهان جهان ثبت و ضبط گردیده است.

امروز خداوند بزرگ را شاکریم که به برکت همت و تلاش ملت ایران، به مرحله‌ای از استقلال، رشد و بالندگی رسیده‌ایم که چشم انداز درخشانی از پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی را، در مقابل دیدگان جهانیان قرار داده است.

22 بهمن امسال نیز همچون تمامی ادوار گذشته، زمینه‌ای خواهد بود تا گفتمانی از شعارهای ملت ایران پررنگتر مطرح شود. تحولات چند ماه گذشته حاکی ازآن است که شعار «استقلال» بیش از گذشته مد نظر مردم قرار دارد.

از دهه‌ فجر سال گذشته تااکنون، دورانی پرتلاطم و پرامید، رهایی بخش و احیا کننده ارزش‌های دینی و الهی با مردم مسلمان در کشورهای اسلامی را پشت سر گذاشتیم. با تاسی به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، بر مسئولان ودست‌اندرکاران قوای سه‌گانه به ویژه قوه مجریه و دیگر سازمان‌هاست که با توجه به قوت‌ها و ضعف‌های داخلی در نظام و نیز فرصت‌ها و تهدیدهای محیط جهانی و منطقه‌ای به وظیفه‌ خطیر خود در توجه به ظرفیت‌های درونی نظام توجه و عمل کنند.

در دهه مبارک فجر ودر آستانه‌ی 22 بهمن، ضمن تجدید میثاق با امام خمینی(ره) شهدای گرانقدر، چونان سربازی گمنام و تسلیم فرامین و منویات مقام معظم رهبری، برای تحقق و جهانگیرشدن گفتمان انقلاب اسلامی تلاش می‌کند و همچون قطره‌ای در اقیانوس پرشکوه حضورامت حزب‌الله در راهپیمایی عظیم بیست و دوم بهمن شرکت کرده و نابودی آمریکا، صهیونیسم و پیروزی اسلام، مسلمانان و ملت‌های مظلوم جهان را فریاد خواهد زد

وعده ما : فردا ساعت 9 صبح از میدان قائم(عج) باغین به سمت مصلی صاحب الزمان(عج)


 مرتبط با: اطلاعیه ها ,
توزیع سبد کالا در شهر باغین


      به اطلاع همشهریان محترم رسانده میشود سبد کالا در فروشگاه سادات (آقای میری) انتهای شهرک هزار واحدی (قدس) عرضه میشود.
اقلام مورد عرضه:
برنج 10 کیلویی (محسن - آوازه)
روغن 1 لیتری 2 عدد (گلناز)
1 عدد شانه تخم مرغ 30 تایی
2 قالب پنیر سفید (پگاه و ...)
4 کیلو مرغ
توجه: جهت دریافت سبد کالا فقط شماره ملی و کارت دریافت یارانه جهت ثبت در سیستم نیاز است.
لازم به ذکر است تمامی اقلام موجود است و عرضه میشود.


مرتبط با: اطلاعیه ها , گزارش ,
محفل انس با قرآن کریم
      به مناسبت دهه مبارک فجر و وفات حضرت معصومه (س) محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته کرمان آقایان طالبی زاده و شجاعی توسط پایگاه ثارالله شهر در محل مسجد امام (ره) برگزار گردید. در این مراسم آقای مجیدی فر استاد دانشگاه پیرامون شکر نعمت های خدا مطالبی را بیان کردند. ایشان همچنین در ادامه سخنانشان به خاطراتی در 8 سال دفاع مقدس پرداختند.قهرمانی تیم فوتسال شهید پورحسینی در جام فجر

مسابقات فوتسال بسیج جام فجر شب گذشته با قهرمانی تیم فوتسال شهید پورحسینی به پایان رسید.در دیدار پایانی این مسابقات و پس از تساوی 3 بر 3 دو تیم شهید پورحسینی و شهید میراحمدی ، ضربات پنالتی تعین کننده ی قهرمان هشمین دوره ی مسابقات فوتسال جام شد و در نهایت تیم شهید پورحسینی با حساب 7 بر 6 تیم شهید میراحمدی را مغلوب کرد.

در دیدار رده بندی نیز تیم شگفتی ساز چهارده معصوم با نتیجه ی 5 بر 2 تیم حوزه ی ولیعصر(عج) را برد و به مقام سوم این مسابقات دست یافت.


اطلاعیه


     شکر و سپاس خداوند قادر متعال را که سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و برافراشته شدن پرچم عدالت اسلامی علاوه بر اقتدار، سرافرازی و بالندگی بی‌بدیل ایران اسلامی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی، داخلی و بین‌المللی با تحقق آرمان والای عبد صالح خدا و بنیان‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، سست شدن پایه‌های امپریالیسم و زوال صهیونیسم در عرصه جهانی و سرآغاز برچیده شدن دستگاه ستمگری طاغوتیان تقارن یافته است و ان‌شاءالله تعالی در آینده‌ای نه چندان دور بانگ لااله‌الا‌الله و محمد رسول‌الله در جهان طنین‌انداز خواهد شد.
لذا به اطلاع میرساند مردم شهید پرور و همیشه در صحنه شهر باغین به شکرانه سی و پنجمین بهار پیروزی شکوهمند و غرور‌آفرین انقلاب اسلامی در شامگاه 21 بهمن ماه (دوشنبه) رأس ساعت 21 در میدان قائم شهر بانگ الله اکبر سر میدهند. مراسم توام با نورافشانی های جشن پیروزی انقلاب خواهد بود.                                                                                       شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهر باغین


کارگاه خیاطی مجتمع آموزشی حاج حسین افتتاح شد
با حضور ریاست آموزش و پرورش ناحیه ی 2 کرمان
کارگاه خیاطی مجتمع آموزشی حاج حسین شجاعی باغین افتتاح شد
صبح امروز در ائین افتتاح کارگاه خیاطی مجتمع آموزشی(دخترانه) حاج حسین شجاعی ، ملکی ریاست آموزش و پرورش ناحیه ی 2 کرمان گفت:دانش آموزان سرزنده و فعال باغینی مصداق دانش آموزان شهر کرمان هستند .ایشان دهه ی فجر را سراغاز و رشد اعتلای انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان کرد:امروزه کشور ما کشوری است به همت پدران و برادران شما و کل کشور و ملت ایران سرزمینی موفق و پویاست.
قبل از سخنان ریاست آموزش و پرورش ناحیه 2 کرمان،حجت الاسلام محی الدینی امام جمعه ی باغین دقایقی در در خصوص همکاری مدارس باغین با ستاد نماز جمعه سخن گفت.
به گفته ی ناهید شجاعی مدیر مجتمع حضرت معصومه باغین ، کارگاه طراحی و دوخت مجتمع آموزشی حاج حسین شجاعی باغین  در مکانی به مساحت حدود 240 مترمربع و بالغ بر 400 میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

اینجا ، نیروگاه سیکل ترکیبی....
خروج گازهایی که مضرات آن برهمه پوشیده مانده ....

چرا پس از یک ماه پیگیری نشد؟؟؟
بیستم دی ماه بود که تصاویری از لاشه ی سگهای کشته شده و زباله های شهری در اطراف شهر باغین را منتشر کردیم،اما امروز با گذشت یک ماه مجددا به آنجا سر زدیم و نه تنها به همان شکل لاشه ی سگها و زباله ها رها شده بود بلکه بیشتر از قبل هم شده و این باعث تاسف است که مسئولین تاکنون فکری بحال این موضوع نکرده اند.نکته جالب در این منطقه اینست که تعداد زیادی سگ ولگرد در ایم منطقه حضور دارد که ما از شمارش آنها عاجز ماندیم و این یعنی ورود چندین برابر سگ ولگرد به شهرمان در قبال خروج تعدادی اندک لاشه ی سگهای کشته شده.18/11/92


مرتبط با: گزارش ,
اطلاعیه
مسابقات روده بندی و فینال جام فجر امشب  یک ساعت زودتر برگزار خواهد شد و طبق برنامه از ساعت 5/30 تیمهای حوزه مقاومت و چهارده معصوم و از ساعت 6/30 تیمهای شهید پورحسینی و شهید میراحمدی به مصاف هم می روند.
این تصمیم در راستای تداخل با مراسم محفل انس با قرآن در مسجد امام اتخاذ گردید تا ورزشکاران نیز بتوانند از مراسم معنوی محفل انس با قرآن استفاده ببرند.


تعداد کل صفحات: 4


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic