اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
متن گفتگوی خبرنگار دانش روز با شهردار باغین

سید مصطفی باغخانی شهردار باغین

ساماندهی ورودی ها و زیبا سازی سطح شهر،از اولویت های شهرداریست

برای جذب سرمایه گذار ابتدا باید پتانسیل های بومی شناسائی و جذب شوند

سیدمصطفی باغخانی ،متولد 1348.دارای مدرک لیسانس در رشته ی عمران . از سال 1377 تا سال 1385 مدیرعامل شرکت دژسازان.در سال 1386 بعنوان دهیار در منطقه ی سیدی کرمان شروع بکار کرد. در سال 89 بعنوان مدیرعامل شرکت تعاونی بخش دهیاری مرکزی کرمان انتخاب و تا سال 92 دهیار، مدیرعامل و هم رئیس شرکت تعاونی دهیاری بخش مرکزی بود. و از آذر ماه 92 بعنوان شهردار شهرباغین شروع بکار کرد.

×برنامه های کوتاه و بلند مدت جنابعالی در شهرباغین چیست؟

ماههای پایانی امسال اغلب کار شهرداری در راستای زیباسازی شهر خواهد بود. با توجه به فصل زمستان ، ایام دهه فجر و عیدنوروز که در پیش است ما اغلب به اموری همچون رنگ آمیزی جداول ، رنگ امیزی پایه چراغهای روشنائی محورهای اصلی مخصوصاً ورودی شهر و ساماندهی بخشی از پارکهای محله ای خواهیم پرداخت.در بخش دیگر فضاهای اطراف محورهای اصلی همچون محور عبوری به طرف

بردسیر و رفسنجان و همچنـین خیابانهای اصلی داخل سطح شهر که از بلوار امام خمینی(ره) شروع میشود، زیباسازی خواهد شد. برای سال آینده (سال 1393) در بخش عمرانی برنامه ریزی شده است.

در وهله اول ورودی شهر ، روبروی مرکز آموزش شهیدباهنر با توجه به مراجعه ی جعیت زیادی از سربازان و خانواده های آنها از استان های مختلف باید به صورت دیدارگاه و محیطی زیبا آماده  شود. با توجه به بودجه اندک

شهرداری ، در صورتی که خیرین بزرگوار شهـــر یاری کنند ، در حاشیه ی محور بردسیر مرکز خدماتی دایر خواهد شد.در داخل شهر نیز به اموراتی همچون جدول گذاری برخی معابر و پارکها ، زیرسازی و آسفالت معابری که نیاز است ، تعریض برخی کوچه و خیابانها ، پیاده روسازی و سنگ فرش خیابانها بالاخص اطراف دانشگاه پیام نور که محل تردد بسیاری از دانشجویان و خانواده هاست و در کل کمک به زیبا سازی داخل شهرباغین خواهیم پرداخت.از برنامه های دراز مدت شهرداری ساماندهی پیشانی شهر که همان ورودی های شهر از سه نقطه می باشد است.

در ورودی بلوار امام(ره) که اصلی ترین ورودی شهراست باید اقدامات اساسی صورت گیرد تا از برخی تخلفات در عبور و مرور وسایل نقلیه جلوگیری شود.

امروز انحراف به چپ ، ورود ممنوع و تخلفاتی از این دست در این محور صورت میگیرد که همه ی ما به نحوی در این مسئله دخیلیم.در کل برای سال آینده و سالهای آتی مواردی همچون ورودی های شهر ، زیبا سازی شهر در کنار بافت های قدیمی در اولویت خواهد بود.

لازم به ذکر است که طی روزهای اخیر پیگیر نصب پل عابر پیاده در ورودی اصلی باغین از سمت کرمان (مقابل مرکز آموزش شهید باهنر) بودیم و خوشبختانه به نتایج مثیتی در این زمینه رسیدیم.با رایزنی های صورت گرفته با شرکت سازنده ی پل های عابر پیاده ، علیرغم ممنوعیت نصب تبلیغات در جاده های اصلی ، مقرر شد هزینه ی ساخت و نصب این پل از کانال درآمد زائی تبلیغات طی قراردادی پرداخت شود.

* آیا به جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری در این منطقه معتقد هستید؟

یقینا ورود سرمایه گذار به شهر میتواند کمک شایانی در زمینه های مختلف همچون درآمد زائی و اشتغال داشته باشد اما ابتدا باید پتانسیل های شهر باغین را بشناسیم و از آنها بهره بگیریم.سرمایه گذار بومی و از همشهریان باغینی میتواند برای شهرش مورد ثمر باشد و با سرمایه گذاری در بخش های مختلف در این مسیر کمک کند.باید به سمتی برویم که با کمک سرمایه گذاران بومی همچون دکترشجاعی ، باغین را به یکی از مقاصد گردشگران و مسافرانی که به استان کرمان سفر میکنند تبدیل کنیم اگر بتوانیم از پتانسیل این شهر به خوبی بهره بگیریم.از آنجائی که بیشترین گردشگران به طرف آثار تاریخی میروند تعمییر و تجهیز اماکنی همچون حمام حاج محمد و کاروانسرا و تغییر کابری آنها به تالار و روستوران های سنتی میتواند در این راستا موثر باشد.

* شهرداری برای کمک به ورزش باغین چه برنامه هایی را خواهد داشت؟

معتقدیم ورزش باید از سنین پائین در کودکان این شهر نهادینه شود و شهرداری در حد توان کمک خواهد کرد که نونهالان و نوجوانان به سمت ورزش بیایند البته در این مسیر فضاهای ورزشی سالم و استاندارد باید محیا باشد. در باغین بحث استخر سر پوشیده میتواند کمک شایانی بکند . احداث سالن برای ورزش های انفرادی با کمک خیرین باغین در دستور کار شورا و شهرداری است.

طی روزهای آینده و پس از بازدید از مکانهای ورزشی شهر باغین در خصوص مدیریت و مسئولیت مکانهایی همچون سالن ورزشی تصمیم خواهیم گرفت ضمن اینکه پیگیری ها از طریق اداره ورزش و جوانان شهرستان و استان را برای تشکیل شورای ورزش و مسائل دیگر همچون زمین چمن طبیعی صورت خواهد گرفت.

 

* آیا شهرداری در زمینه های فرهنگی ، کمک به اشتغال جوانان و مسائلی از این دست ورود خواهد کرد؟

شروع خدمت بنده در شهرباغین با کار فرهنگی کلید خورد و برگزاری مراسم اربعین و یادواره ی شهداء از برنامه هایی بود که شهرداری در برگزاری آن دخیل بود و یکی از دغدغه های مجموعه ی شورای شهر و شهرداری کار فرهنگی در این شهر است.با توجه به پایان ماه محرم و صفر قصد داریم با حمایت قشر جوان برنامه های شاد و مفرح نظیر جشنهای ملی و مذهبی را برگزار کنیم  تا جوانان این شهر همچنان که در محرم و صفر حضور پرشور را در مراسمات مذهبی دارند در جشنها هم شرکت کنند..

در بازدید ها و جلساتی که به همراه نمایندگان مجلس از نیروگاه و کارخانجات اطراف شهر باغین داشتیم به صراحت پیگیر مسئله ی اشتغال جوانان این شهر بوده ایم و دکتر زاهدی نیز در این بازدید ابتدا از تعداد نیروهای بومی شاغل در این کارخانجات سوال کردند.طبق گفته ی مدیرعامل محترم نیروگاه سیکل ترکیبی باغین 99 درصد نیروهای خدماتی نیروگاه بومی هستند و در سایر بخش ها نیاز به نیروهای متخصص می باشد که این مسئله باعث شده نیروهای غیر بومی در این بخشها بکار گرفته شوند اما در کارخانجات مس شهید باهنر و لاستیک بارز تعداد زیادی از همشهریان و جوانان باغین مشغول بکار هستند.در هر حال با درخواست نمایندگان مجلس و بنده و اعضای محترم شورای شهر  مدیران این کارخانجات از بکار گیری نیروهای بومی پس از قبولی در آزمون ورودی در اولویت اول خبر دادند.

در پایان از خبرنگار و عکاس نشریه ی دانش روز باغین تقدیر و تشکر میکنم.

 

 

 برچسب‌ها: رضا فرجاد ,
جشن میلاد رسول اکرم(ص) در شهر باغین برگزار شد

مردم ولایتمدار وعاشق اهل بیت (ع)شهرباغین در شب و روز میلاد رسول اکرم (ص)وامام جعفرصادق (ع)با حضور در اماکن مذهبی آیین جشن و سرور برپا کردند.

به گزارش*باغین شهر خبر*در مراسمی جشنی که در عصر ولادت توسط هیئت رزمندگان اسلام در حسینیه ارشاد شهرباغین برگزار شد حجت الاسلام شیخ محسن شجاعی به موضوع ولادت حضرت محمد (ص)پرداخت وگفت:خداوندمژده تولد آخرین پیامبر خودرا در کلیه کتابهای آسمانی به مردم داده بودند.ونام احمد را برای آنحضرت درکتاب حضرت مسیح (ع)برگزیده بود.مولودی خوانی، طنز واهداء جوایز، از دیگر برنامه های جشن هیئت رزمندگان اسلام باغین بودبه همین مناسبت شب گذشته مراسم جشنی در تکیه حضرت علی اصغر (ع)باغین وظهر امروز در تکیه فاطمیه (س)وامشب در مسجد امام سجاد(ع)به شکل باشکوهی برگزار شد.برگزاری جشن ازدواج زوج های جوان و آیین ویژه صله رحم در شب وروز میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) در نقطه نقطه شهر باغین برگزار شد.

یبرف و باران استان کرمان را در بر می گیرد
حبیبی:
برف و باران استان کرمان را در بر می گیرد
رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان از آغاز مجدد بارندگیها در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیده حبیبی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طبق بررسیهای نقشه های هواشناسی به زودی موج جدید بارندگی در استان کرمان آغاز می شود.

وی تصریح کرد: این جبهه هوایی از سمت غرب استان کرمان وارد می شود و در ابتدا شهرستانهای شمالی و غربی و به مرور سایر مناطق استان را در بر خواهد گرفت.

وی گفت: بارشها در قالب باران و برف خواهد بود که در مناطق گرمسیر و کم ارتفاع شاهد باران و در مناطق برفگیر و مرتع شاهد دوباره برف را شاهد خواهیم بود.

حبیبی نسبت به آبگرفتگی معابر و بروز سیلاب هشدار داد و خواستار دور شدن مردم از مسیلها و مسیر های سیلابهای احتمالی شد.

وی به کشاورزان نیز هشدار داد که از روز دوشنبه هوای کرمان کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: فعالیت این سامانه از عصر امروز آغاز می شود و تا یکشنبه شب ادامه خواهد داشت.حضور فرماندار کرمان در آئین عبادی - سیاسی شهرباغین
بهنام سعیدی فرماندار کرمان ظهر دیروز به همراه معاون خود با حضور در نماز جمعه ی شهر باغین ، دقایقی را در جمع مردم این شهر سپری نمود.وی پس از حضور در نماز جمعه و ادای احترام به مقام شامخ شهدای باغین ، در جلسه ای غیر رسمی با حضور امام جمعه ، شهردار و شورای شهر باغین حضور یافت.
فرماندار کرمان در این جلسه بر پیگیری برخی مشکلات شهر باغین تاکید نمود و درراستای حضور برخی مسئولین ادارات و ارگانهای مرتبط در شهرباغین قول مساعد داد.
در این جلسه مباحثی همچون مشکلات بهداشت و درمان ، وردوی شهرباغین و برخی مشکلات شهرداری همچون سوخت وسایل نقلیه شهرداری و کمبود ماشین آلات آتش نشانی مطرح شد.


مرتبط با: اخبار , گزارش ,
بیست و هفتمین یادواره شهدای زنگی آباد ، کهنوج ، فرح آباد ، همزمان با هفته وحدت برگزار شد

به گزارش خبرنگار باغین نیوز-شب گذشته بیست و هفتمین یادواره شهدای زنگی آباد ، کهنوج ، فرح آباد ، همزمان با هفته وحدت و پس از برگزاری دو شب محفل نورانی قرآن کریم با اجرای مسابقات قرآنی و مراسم شب شعر و خاطره شب سوم با حضور تنی چند مسئولین و روحانیون و همچنین خانواده های معظم و معزز شهداء در مصلی حضرت ابوالفضل(ع) زنگی آباد برگزار گردید.

حجت الاسلام عارفی در این مراسم بیان اینکه مردم شهید پرور زنگی آباد به عزاداری و تعزیه هایشان معروف هستند خاطرنشان کرد: کشور زنگی آباد را به شهدای این شهر بالاخص شهید حاج یونس زنگی آبادی میشناسند

دکتر عارفی اظهار داشت:امروز ماه به شهدا نیاز داریم نه اینکه شهدا به ما نیاز داشته باشند و این یادواره ها پرچم علم و هدایت هستند تا مسیر خدا که مسیر شهداست را بپیمائیم.

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یادآور شد: شهدا راه خدا را رفتند و پای پیمان و عهد خود ایستادند.عهد و پیمانی که در محضر تورات ، انجیل و قرآن ثبت شده است که ضامن و اعتبار معامله بین شهدا و خداست.معامله ای که ثمن و بهای آن بهشت رضوان خداست.

دکتر عافی گفت:شهید صفت الله و تبارک و تعالی است و شهید صفت رسول خدا و ائمه ی اطهار (ص) است.

نماینده ی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت:در این دوران حساس ما وظیفه داریم حافظ اهداف شهدا باشیم .یکی از ان اهداف شهداء حکومت اسلامی بود و اصل ولایت فقیه که از ثمرات انبیاء و اولیاء خداست.

وی دو ولایت از نظر منطق قرآن را ولایت الله و ولایت طاغوت دانست و خاطرنشان کرد: ولایت الله مسیری از ظلمات به روشنائی و ولایت طاغوت مسیر روشنائی به ظلمات است.

در پایان یادواره ی شهدای شهر زنگی آباد و پس از مداحی مداحان و ذاکران اهل بیت(ع)،دکتر پورابراهیمی مراتب تقدیر و تشکر خود را از برگزار کنندگان این مراسم اعلام کرد.

در بیست و هفتمین یادواره ی شهدای زنگی آباد امام جمعه و مسئولین شهر زنگی آباد ، امام جمعه و اعضای شورای شهر باغین ، امام جمعه ی گالباف ، کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار ، فرماندار کرمان ، محمدرضا پورابراهیمی نماینده ی مردم در مجلس ، حجت الاسلام مختارآبادی و جمعی از روحانیون معزز حضور داشتند.
مرتبط با: اخبار , گزارش ,
اطلاعیه
قابل توجه تیمهای فوتسال شهر باغین
مهلت نام نویسی برای شرکت در مسابقات فوتسال بسیج جام فجر ، تا دوشنبه 30 دیماه تمدید شد.
علاقمندان جهت ثبت نام به حوزه مقاومت ولی عصر(عج) باغین مراجعه نمایند.مرتبط با: اطلاعیه ها ,
ورزش شهرمان در بستر بیماریست!!!! (2)
پیرو نظرات مکرر دوستان و مخاطبین فهیم پایگاه باغین نیوز در خصوص ورزش شهرمان،و عدم رسیدگی مسئولین شهرستان و استان نسبت به ورزش این شهر ، به اطلاع میرساند طی چندین دوره مدیران ورزش شهرستان و استان به باغین سفر کردند اما ظاهرا این سفرها و بازدیدها هیچ گره ای را ازین ورزش باز نکرده و مسئولین وقت و امروز باید پاسخگو باشند....

دیدن رختکن و دفتر مخروبه بدتر شده اما بهتر نشدهگشت و گذار در استادویوم انقلاب باغین!!!


بازدید محل احداث پیست موتور و ماشین سواری !!!!


زورخانه !!!


جلسه جلسه جلسه


لطفا ،خواهشا نظر خود را در خصوص مطلب و تصاویر ارائه دهید.ضمنا در نظرسنجی پایگاه شرکت کنیددانش روز چاپ شد....
شماره جدید نشریه دانش روز(دی ماه - 376) چاپ شد و بزودی توزیع میشود.

دانلود صفحات نشریه ی دانش روز
کسانی که نشریه دانش روز دریافت نمیکنند،به دفتر نشریه مراجعه نمایند و یا به شماره ی 30007650005411 پیامک بزنید


رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان گفت: کرمان سومین استان از نظر تعداد برگزاری نماز جمعه است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کرمان:
کرمان رتبه سوم اقامه نماز جمعه را دارد

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان گفت: کرمان سومین استان از نظر تعداد برگزاری نماز جمعه است.

خبرگزاری فارس: کرمان رتبه سوم اقامه نماز جمعه را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌نژاد صبح امروز در نخستین گردهمایی و تبادل اندیشه ائمه جمعه با استاندار کرمان، نمایندگان و اعضای شورای تامین استان کرمان با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: 49 نماز جمعه در استان کرمان دایر شده است و پنجاهمین نماز جمعه هم به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 10 شهر دیگر هم در استان کرمان ظرفیت راه‌اندازی نماز جمعه را دارد، بیان داشت: امیدواریم مساعدت برای فراهم شدن زمینه‌های لازم راه‌اندازی نماز جمعه در این شهرها انجام شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کرمان ابراز داشت: 2 هزار و 620 نفر در ستاد نماز جمعه استان کرمان به صورت افتخاری همکاری می‌کنند.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه 35 شهر از مجموع 49 شهر دارای نماز جمعه در استان کرمان دارای دفتر و منزل سازمانی هستیم، عنوان کرد: دفتر و منزل سازمانی در 10 شهر دیگر هم در حال احداث داریم و حدود چهار شهر هم به تازگی راه‌اندازی شده‌اند.

وی افزود: 20 شهر در استان کرمان دارای مصلا هستند و اعتبارات مصلاها بسیار اندک بوده است.

امام جمعه موقت کرمان فضای نهاد ائمه جمعه در استان کرمان را خوب ارزیابی کرد و گفت: ائمه جمعه در استان کرمان برای رونق‌بخشی به مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش به سزایی دارند.

قاسمی‌نژاد تبعیت و پیروی از رهبری در تبیین و تحقق مواضع و سیاست‌های ایشان، محوریت مهم فرهنگی و دینی در منطقه و انعکاس مشکلات مردم به مسئولان برای ارائه راه حل را سه اصل مهم ستاد ائمه جمعه برشمرد.

وی افزود: ما باید مردم را از تفرقه و اختلاف بر حذر بداریم و به سوی آرمان‌های امام و رهبری سوق دهیم.

این مسئول یکی از ویژگی‌های استان کرمان را وجود آیت الله جعفری امام جمعه کرمان و توصیه‌ها و مبانی وی برشمرد و خاطرنشان کرد: مسئولان همراهی و مساعدت‌های لازم را انجام داده‌اند و کرمان سومین استان از نظر تعداد نماز جمعه است و امیدواریم تعداد نمازهای جمعه افزایش یابد.نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: وحدت رمز موفقیت مسئولان است.
نماینده ولی‌فقیه در کرمان:
وحدت رمز موفقیت مسئولان است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: وحدت رمز موفقیت مسئولان است.

خبرگزاری فارس: وحدت رمز موفقیت مسئولان است
نمایندگان و اعضای شورای تامین استان کرمان، اظهار داشت: میلاد مسعود پیغمبر رحمت (ص) و فرزند گرانقدرش حضرت امام جعفر صادق (ع) را تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید «فرصت‌هایی که در زندگی برای انسان‌ها به وجود می‌آید به زودی از دست انسان گرفته می‌شود و بهترین شما کسانی هستند که اخلاق آنها از همه بهتر باشد».

امام جمعه کرمان ابراز داشت: امام صادق (ص) می‌فرمایند «سه خصلت شامل اخلاق نیکو، فرونشاندن خشم و غضب و چشم بربستن از نگاه بد دلالت بر بزرگواری آدم‌ها می‌کند».

جعفری تصریح کرد:‌ شرط نخست برای موفقیت برای استاندار کرمان و همکارانش این است که وحدت در جامعه وجود داشته باشد و وحدت به این معنا نیست که هیچ کس انتقاد نکند و مسائل را مورد تجزیه و تحلیل قرار ندهد.

وی با تأکید بر اینکه ما مسئولان «ید واحده» هستیم، عنوان کرد: اگر گاهی انتقاد می‌کنیم، اگر انتقاد سالم و سازنده باشد، موجب رشد و تکامل است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به انتصاب مدیرکل اطلاعات استان کرمان خاطرنشان کرد: مدیرکل اطلاعات استان کرمان را فردی عاقل و خردمند دیدم.

جعفری با بیان اینکه آرامش جامعه باید محفوظ باشد، اظهار داشت: استاندار کرمان از مدیران لایق و شایسته ایران بوده و حضور وی در هشت سال دفاع مقدس از یادمان نرفته است.

وی متذکر شد: استاندار کرمان قبل از اینکه به کرمان بیاید با من تماس گرفت و گفت که من کار اقتصادی انجام می‌دهم و من عرض کردم باید کار اقتصادی و سایر کارها را با هم انجام دهید.

جعفری ابراز داشت:‌ کار فرهنگی در راس مسائل قرار می‌گیرد و اگر فرهنگ ما اصلاح نشود به جایی نمی‌رسیم و مسئولان بلندپایه کشور خردمند و با تجربه هستند و امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس در پیشبرد امور موفق شوند.

وی با اشاره به اینکه استاندار کرمان احتیاج به همکاری تنگاتنگ دارد، بیان داشت: توقع معجزه از استاندار کرمان نداشته باشید.

جعفری با بیان اینکه دشمن، دشمن است، اظهار داشت: ما در آستانه رفع نهایی بحث انرژی هسته‌ای با 1+5 هستیم، اما من هم مانند رهبر معظم انقلاب اسلامی خوشبینی زیادی ندارم، باید صبر کرد و دید این مذاکرات به کجا منتهی می‌شود تا گشایشی در کار مردم هم ایجاد شود.

وی با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران تصریح کرد:‌ یک کشور چه حقی دارد که کشور دیگری را تحریم کند و این کار غلط، خلاف عقل و منطق است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه تحریم‌ها باید به وسیله شورای امنیت با اجماع تمام افراد و نه به وسیله آمریکا و زورگویان عالم اعمال شود، ‌اذعان داشت: آمریکایی‌ها چه کاره هستند که کشوری را تحریم می‌کنند و ملت ما تاکنون مشکلات را تحمل کرده و از حالا به بعد هم تحمل می‌کند.

جعفری در پایان ابراز داشت: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند «خدا زمانی که سعادت و خیر بنده‌اش و جامعه انسانی را بخواهد، آنها را در دین بصیر قرار می‌دهد.جلسه ستاد نماز جمعه ی شهرباغین شب گذشته در مصلی صاحب الزمان(عج) این شهربرگزار شد.

جلسه ستاد نماز جمعه ی شهرباغین شب گذشته در مصلی صاحب الزمان(عج) این شهربرگزار شد.

در ابتدای این جلسه و پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید،مداح و ذاکر اهل بیت(ع) به مولودیه خوانی پرداخت.پس از مولودی خوانی امام جمعه ی باغین با بیان این جمله که همه ی ما مدیون خون شهدا و رهنمودهای رهبری هستیم افزود:اگر نماز جمعه با شکوه برگزار میشود ، از برکت خون شهداء و برخورداری از ولایت فقیه است.

حجت الاسلام محی الدینی ضمن ارائه ی گزارش مختصر از فعالیت های نهاد نماز جمعه در باغین،مردم این شهر را مهمترین عاملان برگزاری باشکوه نماز جمعه معرفی کرد و اظهارداشت:نماز جمعه در شهرباغین با حضور مردم قدرشناش ، ولایی و با محبت از همه ی محله ها و مساجد این شهر با شکوه و عظمت خاصی هر هفته در میعادگاه نماز جمعه در محل مصلی صاحب الزمان(عج) برگزار میشود.

خطیب جمعه ی باغین با اشاره به حضور علما و روحانیون بنامی همچون آیت ا... سیداحمدخاتمی و حجت الاسلام محمدکاظم راشد یزدی در شهر باغین و ایراد سخن در جمع مردم این شهر افزود: پخش سخنرانی این علما و اساتید و پخش عزاداری مردم شهرباغین در اربعین حسینی از شبکه استانی ، نشان از حضور بی بدیل مردم این منطقه در مناسبتهای دینی و مذهبی دارد و خدمت به این مردم از افتخارات بنده میباشد.اگر بنده در این شهر کاری به انجام میرسانم فقط برای رضای خداست.

حجت الاسلام محی الدینی گفت:ضمن تشکر از خَیرین بزرگوار این شهر که همیشه به نهاد نماز جمعه و بنای مصلی صاحب الزمان(عج) کمک میکنند ، از مسئولین بویژه شورای شهر و شهرداری که در همه ی زمینه یار و یاوری صمیمی برای نهاد نماز جمعه بوده اند تقدیر و تشکر دارم.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: این جلسه به پاس تقدیر از احمد شجاعی پس از انقلاب خدمات شایانی را در عرصه های مختلف تقدیم این انقلاب و مردم کرده اند و طی سالهای اخیر بعنوان رئیس ستاد نماز جمعه خدمات ارزنده ای در مسیر تعالی نهاد نماز جمعه در باغین ارائه نموده اند ، تشکیل شده است.جا دارد بنده از احمد شجاعی و خانواده ی بزرگوارشان در راستای گام نهادن در این مسیر تقدیر و تشکر نمایم و برایشان ارزوی سلامتی و موفقیت دارم.

خطیب جمعه ی باغین با بیان اینکه ما همگی سرباز ولایت هستیم افزود: در راستای پویا و فعال تر شدن ستاد نماز جمعه تصمیم به تغییر و تحول گرفتم و ضمن تشکر از احمد شجاعی ریاست سابق ستاد نماز جمعه ، پس از جمع بندی نهایی به این نتیجه رسیدم که حسین شجاعی را بعنوان ریاست جدید ستاد نماز جمعه معرفی نمایم.وی از فرهنگیان و فعالان مسیر فرهنگی و دینی در این شهر است.

حجت لاسلام محی الدینی در پایان سخنان خود ، از اعضای ستاد نماز جمعه و مردم شهرباغین تقاضا کرد،نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش امام جمعه برسانند و دفتر امام جمعه در طول روز پذیرای همه ی مردم می باشد.

در ادامه و پس از قرائت حکم ریاست جدید ستاد نماز جمعه و تجلیل از ریاست سابق این ستاد ، حسین شجاعی دقایقی را در خصوص برنامه ی ستاد نماز جمعه در آینده صحبت نمود.ایشان قبول مسئولیت ستاد نماز جمعه را قبول تکلیف الهی دانست و خاطر نشان کرد: حرف ما حرف ولایت است و ما مطیع امر ایشان هستیم.در هر صحنه ای که تکلیف ایجاب کند گام خواهیم گذاشت و حضور خواهیم داشت.مسائل و امور باید حکیمانه ، با اخوت و زیربنائی دنبال شود تا در همه ی زمینه ها موفق شویم.

حسین شجاعی در این باره افزود: اگر کسی بخواهد راهش را از مسیر ولایت کج کند قطعا موفق نخواهد بود و راه ما راه ولایت و امام است و ما براین اساس این مسئولیت را قبول کردیم.

پس از سخنرانی حسین شجاعی،رضائی رابط ستادهای نماز جمعه ی استان کرمان در خصوص فعالیت های ستاد نماز جمعه مطالبی را مطرح کرد.وی تحول و جوانگرائی را اولین و مهمترین کار ستاد نماز جمعه دانست و خاطر نشان کرد: ستادهای نماز جمعه باید بر طبق مصوبه و چارت تشکیلاتی  و آئین نامه عمل کنند.

حجت الاسلام جعفری قائم مقام شورای سیاست گذاری ائمه ی جمعه ی استان کرمان در جمع اعضای ستاد نماز جمعه و مسئولین این شهر گفت: احساس سرور میکنم که بعنوان خدمتگذار در خدمت شما هستم و از حضور شما در این جلسه تشکر میکنم.حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه امروز شهر باغین در سطح استان و حتی مملکت به یمن خدمات مدیرانه و مدبرانه ی حجت الاسلام محی الدینی مانند نگینی میدرخشد ، افزود: شان و مقام مردم شهرباغین بالاست ، لیکن شان و جایگاه حجت الاسلام محی الدینی فراتر از اینهاست که امروز توفیق با مردم باغین یار شده تا اینچنین امام جمعه ای را داشته باشند.

قائم مقام شورای سیاست گذاری ائمه ی جمعه ی استان تشکیلات نماز جمعه را متصل به جایگاه رفیع ولایت دانست و ولایت امر را حلقه ی متصل بین مردم و امام جمعه معرفی نمود.ایشان در این باره افزود: امروز از یمن برکات نماز جمعه و پیگیری امام جمعه و کمک مردم و خیرین در این شهر ، این مکان «مصلی صاحب الزمان(عج)» از لحاظ معنویت و زیبائی مانند نگینی درخشان در سطح استان و کشور میدرخشد و در بین 20 مصلی نماز جمعه در استان در جهات مختلف برتر است. اوج شکوفائی شهر باغین امروز است زیرا تصاویر حضور پرشور مردم این شهر را در سخنرانی و مراسم مذهبی اخیر همه از سیمای مرکز استان و کشور دیدند که اینها همه از تاثیر ولایت و به یمن نماز جمعه است.

ایشان با اشاره به محوری  بودن نقش امام جمعه در شهر باغین ، از مسئولین این شهر در راستای همکاری با وی تقدیر و تشکر نمود و یادآور شد:در نماز جمعه این امر عبادی و سیاسی ، تودیع و معارفه معنا نمیدهد.همه باید خدمتگذار این نهاد باشند.

حجت الاسلام جعفری در پایان سخنان خود از حضور چشمگیر مردم در نماز جمعه تشکر نمود و خاطر نشان کرد:حضور میانگین 500 نفر در نماز جمعه ی این شهر قابل تحسین و شکر گذاریست.مردم ولایتمدار این شهر به نماز جمعه اهمیت میدهند و این مسئله باعث درخشش این شهر خواهد شد.

در پایان مراسم حکم یه ساله ی ریاست ستاد نماز جمعه ی باغین قرائت شد.


                              متن حکم ریاست ستاد نماز جمعه در ادامه مطلب ...ادامه مطلب

برچسب‌ها: باغین , رضا فرجاد ,
ورزش شهرمان در بستر بیماریست!!!!
این روزها گویا سردی هوا بر ورزش شهر ما هم اثر گذاشته و ورزش ما خونه نشین شده.اری این روزها خبری از ورزش و ورزشکار و ورزشگاه و .... نیست و علیرغم قول مساعد مسئولین و شورای شهر مبنی بر تشکیل شورا و کارگروه های ورزشی در ابتدای دوره شورا اما امروز ظاهرا خبری نیست و ورزش ما خاموش شده.
زمین چمن طبیعی که زیر سانتی مترها برق پنهان شده تا کسی رنگ زردش را نبیند و خبر از سر درونش بدهد.سالن ورزشی هم که همانند سردخانه شده و فقط افاغنه تعدادشان به تعداد یک بازی فوتسال میرسد تا بازی کنند و کف سالن کمی از زمین خاکی ندارد و امروز یا فرداست که کفپوش آنهم از شدت فرسودگی جامه درارد.دوستان باستانی کارهم علیرغم ساخت یک زورخانه ی مجهز توسط مجمع،هنوز دنبال آهن و مصالح و بنا و مهمتر از همه خیر میگردند تا زورخانه بسازند و بزرگتری نیست که به ایشان بگوید این چه کاریست،ما مهمتر از زورخانه هم داریم.خلاصه این تنها گوشه ای از این روایت بود که عرض کردم و در آخر چندتا عکس مربوط به شش تا 7 سال قبل را در این قسمت میگذارم خودتان قضاوت کنید که چه و چه خواهد شد.
لطفا ،خواهشا نظر خود را در خصوص مطلب و تصاویر ارائه دهید.


ساخت سرویس های بهداشتی فاقد استفادهگود زورخانه که میراثی است گرانبهاحصاری که می گویند آنروزها 30 میلیون تومان پیاده شدسالنی که بود و جاودان ماند...

واژگونی در اثر مه
ساعاتی قبل  در اثر مه غلیظ در اتوبان باغین-بردسیر دو خودرو با هم برخورد کردند و خوشبختانه خسارات جانی در بر نداشته.


عکسهای ارسالی همشهریان - طبیعت زیبای منطقه ی باغین


تعداد کل صفحات: 5


 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات