اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
خطبه های نماز جمعه 26-02-93
امام جمعه باغین : از تلاشهای دولت در رابطه با مذاکرات تشکر و قدردانی میکنیم و الان هم که حساس ترین دور مذاکرات در حال برگزاری است ضرورت دارد تیم مذاکره کننده مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکا داشته باشند.


خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا ، به مناسبت ماه رجب به آداب و شرایط دعا اشاره کرد و گفت: رعایت آداب دعا و فراهم ساختن شرایط آن زمینه بهره وری را برای دعا کننده آماده و دعا را به اجابت نزدیک میکند. وی از کلام امیرالمومنین در نهج البلاغه اخلاص ، آغاز به حمد و ثنای الهی و صلوات ، عمل و تلاش ، تقوا و دعا در زمان و مکان خواص را از شرایط و عوامل استجابت دعا برشمرد.

       حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی امام جمعه شهر باغین در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا ، با اشاره به نامه 53 نهج البلاغه گفت: حضرت علی (ع) فرمودند در هر صبح و شام از خدا بترس و از فریب کاری دنیا بر نفس خویش بیمناک باش و هیچ گاه از دنیا ایمن مباش و از نفس خود نگهبانی کن و به هنگام خشم بر نفس خویش حاکم باش. وی با اشاره به یوم النکبه سالروز تاسیس رژیم اشغالگر قدس گفت: اسرائیل با تبانی و همفکری دولتهای استعماری شرق و غرب برای سرکوب ملل اسلامی به وجود آمد و از طرف آنها هم حمایت می شود و امروز آمریکا بزرگترین حامی این رژیم است که مسلمانان باید همه نیروی خود را برای آزادی فلسطین بکار گیرند و امام راحل فرمودند : اگر کشورهای اسلامی با هم قیام کنند اسرائیل به کلی از بین خواهد رفت. وی با اشاره به سالگرد آغاز محاصره اقتصادی ایران از سوی آمریکا گفت: آنها با این محاصره می خواهند مردم را خسته و از نظام جدا کنند اما تمام اینها با مقاومت مردم و اتحاد ملت و تدبیر مسئولان منجر به شکست خواهد شد و بنا به فرموده مقام معظم رهبری امروز اگر کسی تصور کند آمریکا دست از دشمنی با این ملت بر میدارد اشتباه است و راه تامین نیازمندی های کشور و خروج از مشکلات تحریم دستیابی به شکوفایی و استقلال اقتصادی است. البته مقام معظم رهبری فرمودند من همواره طرفدار ابتکار در سیاست خارجی و مذاکره بوده و هستم و ما هم امروز از تلاشهای دولت در رابطه با مذاکرات تشکر و قدردانی میکنیم و الان هم که حساس ترین دور مذاکرات در حال برگزاری است ضرورت دارد تیم مذاکره کننده مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکا داشته باشند. وی با اشاره به روز بهره وری گفت: یکی از ویژگی های الگوی اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف ، صرفه جویی ، پرهیز از ریخت و پاش ، پرهیز از اسراف و هزینه های زائد در زندگی است که باید دستگاه های مسئول بویژه صدا و سیما در این زمینه بیشتر تلاش کرده و این جزء باورها و عادت مردم شود. وی در پایان با اشاره به خطر سالمندی عمومی گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری کشور بدون جمعیت جوان یعنی کشور بدون ابتکار و پیشرفت و امروز جلوگیری از کاهش جمعیت یک مسئله حیاتی و باید به طور جدی دنبال شود. ایشان از سیاستها و اقدامات دولت در بخش سلامت تشکر و قدردانی نمود.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic