اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
خطبه های نماز جمعه 28-04-92
امام جمعه باغین : امروز توجه به تولید ملی ، اقتصاد مقاومتی و پیشرفت تنها راه مقابله با آمریکا و غرب است و اینکه تصور کنیم آنها کوتاه می آیند و حاضر به پذیرش حق ملت ایران می شوند اینچنین نخواهد بود.


مشاهده خطبه ها در ادامه مطلب ...


     

      خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا ، ماه رمضان را فرصتی برای استفاده از فضای معنوی این ماه برشمرد و گفت ماه رمضان برای ما یک سبک زندگی تعریف می کند که در رفتارهای شخصی و اجتماعی روش زندگی خوبی را برای خود تنظیم کنیم. وی با اشاره به کلمات گوهربار حضرت علی (ع) در نهج البلاغه گفت: بهره وری از عمر و زمان به ما کمک می کند که بتوانیم به سعادت برسیم. وی گفت: تاکیدهای مکرر حضرت علی (ع) بر مبادرت و شتاب و اهمیت نقش زمان در کارها اشاره دارد تا انسان نسبت به حوادث ، فرا رسیدن مرگ ، گذشتن وقت توبه ، مواجه شدن با رستاخیز و غلبه دشمن ، غافلگیر نشود. ایشان اعمال خوب ، توبه ، دعا ، آرامش و ثبت اعمال توسط فرشتگان را از فرصتهای عمر دانست.

      حجه الاسلام محی الدینی امام جمعه شهر باغین در خطبه دوم گفت: در حقیقت تقوا حالت خدا ترسی باطنی است و انسان با تقوا در هر کاری از خود می پرسد که آیا خدا راضی هست یا نه پس کسی که به دنبال رضایت خداست با تواست. وی با اشاره به مناسبتها، سالروز وفات حضرت خدیجه را تسلیت گفت و ادامه داد مقاومت و پایداری ، انفاق و احسان از ویژگی های شخصیتی این بانوی بزرگوار است. این بانو در محاصره اقتصادی پیامبر در شعب ابیطالب ، ایشان را تنها نگذاشت و ثروت خود را بر این جریان خرج کرد و این اوج فداکاری ایشان در راه اسلام است. حضرت خدیجه نماد بارز اقتصاد مقاومتی بود که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند. وی سالروز ولادت امام مجتبی (ع) را تبریک و آن امام را دارای شخصیتی والا و الگویی برای کمال و معرفت دانست و نامگذاری روز اکرام به این مناسبت است که آن حضرت با فقیران و محرومان همدردی می کرد و در حد توان زندگی آنان را تامین مینمود. لذا به کریم اهل بیت شهرت یافت. وی در پایان گفت: امروز توجه به تولید ملی ، اقتصاد مقاومتی و پیشرفت تنها راه مقابله با آمریکا و غرب است و اینکه تصور کنیم آنها کوتاه می آیند و حاضر به پذیرش حق ملت ایران می شوند اینچنین نخواهد بود. نمونه عینی سیاست سازش با آمریکا ، سرنوشت مرسی رئیس جمهور مصر است که هم با اسرائیل رابطه داشت و هم با آمریکا دوستی نشان داد اما چون منتخب مردم بود و به نام اسلام روی کار آمده بود ، برای آمریکا قابل تحمل نبود و وقایع مصر نشان می دهد که شعار دموکراسی و حقوق بشر آمریکا دروغ است و آنها جز به منافع خود به موضوع دیگری نمی اندیشند.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic