اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
خطبه های نماز جمعه 27-2-92
امام جمعه باغین : یکی از گناهان زبان ، غیبت است یعنی بیان بدی ها و عیوب و گناهان دیگری پشت سر او و کسانی که خود فاقد کمال اخلاقی باشند با تخریب چهره دیگران به وسیله غیبت می کوشند برای خود آبرویی کسب کنند.


آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته باغین به امامت حجه الاسلام عبدالرضا محی الدینی امام جمعه با حضور نماز گزاران در مسجد جامع شهر برگزار گردید.

       خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا به یکی دیگر از حکمتهای نهج البلاغه اشاره کرد و                گفت: اگر زبان در خدمت عقل نباشد و اگر گوینده خدا و دین را در نظر نگیرد نعمت بزرگ زبان و قدرت تکلم برای او آفتها و آسیبهای فراوانی خواهد داشت. که حضرت علی (ع) به برخی از آفتهای زبان اشاره می فرمایند. خطیب جمعه باغین گفت یکی از گناهان زبان ، غیبت است یعنی بیان بدی ها و عیوب و گناهان دیگری پشت سر او و کسانی که خود فاقد کمال اخلاقی باشند با تخریب چهره دیگران به وسیله غیبت می کوشند برای خود آبرویی کسب کنند و مولا امیرالمومنین (ع) غیبت را آخرین کوشش و تلاش افراد ناتوان می داند. وی مراء ، جدال ، تملق و چاپلوسی را یکی دیگر از آفتهای زبان برشمرد.

      عبدالرضا محی الدینی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا گفت: حضرت جواد (ع) در جواب مردی که به حضرت عرض کرد به وصیت جامع و کوتاه سفارشم فرما ، فرمودند: خودت را از ننگ و عار دنیا و آتش آخرت نگه دار (تقوای الهی پیشه کن) زیرا بی تقوایی باعث ننگ و عار دنیا و آخرت خواهد شد. وی با اشاره به مناسبتها روز روابط عمومی و ارتباطات را گرامی و گفت وظیفه روابط عمومی در ادارات اطلاع رسانی به موقع و شناسایی نیازها و اولویتهای شهروندان است. محی الدینی با تبریک سالروز ولادت امام جواد (ع) گفت:  به فرموده امام رضا (ع) مولودی برای شیعیان پربرکت تر از او به دنیا نیامده است. ایشان آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را از سوی آمریکا در سال 59 اهدافی از جمله 1- زمین زدن جمهوری اسلامی 2- خسته کردن و جدا نمودن مردم از نظام 3- بازگردادن سلطه خود بر کشور را در پی داشت که الحمدالله دشمنان به این نتیجه نرسیدند و تمام اینها با مقاومت مردم و اتحاد ملت منجر به شکست شده است و امروز هم به تعبیر مقام معظم رهبری اشتباه است کسی تصور کند مذاکره با آمریکا موجب از بین رفتن محاصره اقتصادی خواهد شد و ما به برکت تحریمها توانستیم به کارهای بزرگی دست پیدا کنیم و امیدواریم با تدبیر بیشتر مسئولین ، وحدت و همدلی آنها و همکاری مردم مشکلات به ویژه گرانی ها را برطرف کرده و باز هم دشمنان مایوس کنیم. محی الدینی به مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و گفت: این آیین تمرین بندگی است و با عبادتی همچون نماز و روزه انجام می گیرد. وی در پایان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: تمام جریانات اصلی کشور در این عرصه به شکلی فعال حضور یافته اند و این خود می تواند به لطف الهی انتخاباتی پر شور را رقم زده و حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری در کشور ما شکل گیرد و الحمدالله همه کسانی که ثبت نام کرده اند در مصاحبه ها گفته اند ما تابع قانون هستیم و حضور پر شور مردم در انتخابات موجب مسونیت کشور خواهد شد. لذا باید کسی را انتخاب کنیم به فرموده مقام معظم رهبری بتواند بار سنگین عزت و پیشرفت کشور را به دوش بکشد. ایشان به کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراها گفت: به جملات امام راحل در صحیفه نور پیرامون انتخابات دقت کنید که ایشان فرمودند : اخلاق اسلامی ، انسانی را در تبلیغات مراعات و از هتک حرمت طرف مقابل خودداری نمایید.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات