اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
خطبه های نماز جمعه 24-9-91

عبدالرضا محی الدینی امام جمعه باغین : امروزه همه دولتمردان و مجلس باید دست در دست هم دهند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.       آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته باغین به امامت حجه الاسلام عبدالرضا محی الدینی امام جمعه با حضور نماز گزاران در مسجد جامع شهر برگزار گردید.

       خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا به مناسبت ایام محرم گفت: یکی از پیامهای عاشورا مسئله عزت است و امام حسین (ع) هم فرمود: «هیهات من الذله» و عنصر عزت آنچنان در قیام امام حسین (ع) حضور دارد که می توان آن را به عنوان یک ملاک و اصلی کلی در نظر گرفت. در دیدگاه قرآن عزت راستین که به معنای غلبه ، قوت ، استواری و بزرگی می باشد ، تنها از آن خداوند است و کسانی که مانند پیامبر (ص) و مومنان در راه الهی گام بر می دارند از این عزت الهی نیز بهره مند می شوند. حضرت علی (ع) فرمودند: کسی که بخواهد عزتش را از غیر خدا بگیرد ذلیل است.

      عبدالرضا محی الدینی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا ، گفت: در سخنی از امام حسین (ع) وارد شده است که ایشان فرمود: اگر تقوی الهی پیشه کنید و حق را برای صاحبانش بشناسید خدا از شما بیشتر راضی خواهد بود. بدانید که شیرینی و تلخی دنیا خواب است و بیداری در آخرت است. رستگار کسی است که به فلاح آخرت برسد و بدبخت کسی است که به شقاوت آخرت گرفتار آید. وی با اشاره به مناسبتها روز حمل و نقل را گرامی داشته و گفت: این بخش از جمله بخشهای زیربنایی اقتصادی هر جامعه است. حمل و نقل رابط میان بازار تولید و مصرف است. امیدواریم که بعضا مشکلاتی که این قشر زحمتکش دارند توسط مسئولان مرتفع گردد. ایشان شهادت آیت اله مفتح را تسلیت گفته و با اشاره به وحدت بین حوزه و دانشگاه گفت: به فرموده امام (ره) آنها نمی خواهند یک فردی مثل شهید مطهری یا مفتح را از بین ببرند بلکه میخواستند نهضت را از بین ببرند. مرحوم مفتح علاوه بر اینکه یک روحانی برجسته و فداکار بود یک روشن فکر آشنای به زمانه نیز بود و به همین جهت این روز را روز وحدت حوزه و دانشگاه نام نهادند. وحدت یعنی اینکه ما به سمت ایجاد یک جامعه اسلامی و پیشرفته حرکت کنیم و به فرموده مقام معظم رهبری : دانشگاه نباید از اسلام دور بماند و حوزه هم نباید از تحولات جهانی و پیشرفتهای علمی فاصله بگیرد و باید این دو نهاد با هم رابطه دوستانه و متقابل داشته باشند و امروز این وحدت باید در میان همه مسئولان کشور باشد بویژه در شرایط فعلی که کشور ما نیاز به وحدت بیشتر دارد. امروز همه دولتمردان و مجلس باید دست در دست هم دهند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند و نباید به فکر منافع خود یا هم حزبیها باشند باید کار و تلاش کنند و سراغ مسائل اصلی کشور بویژه در پی حل مشکل مسئله معیشت مردم ، گرانی و مشکلات جوانان باشند. محی الدینی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه های جهان اسلام و بداری اسلامی گفت: در برابر گرایشات اسلامی و حضور ملتهای مسلمان ، آمریکا و سایر دشمنان هیچ کاری نمی توانند انجام دهند و شکست می خورند چون بسیاری از ملتها بیدار شده اند.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic