اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
هزار دل بیقرار درتشیع کبوتران بی نام

هزار دل بیقرار درتشیع کبوتران بی نام

باز هم ستاره های پر فروغ آسمان، زمین را نورانی کردند و با آمدنشان عطر خدا در زمین پیچید. آسمان هم دلش گرفته بود و بغض داشت و با آمدن این آشنایان گمنام، اشکهایش فرش راهشان شد و به استقبالشان آمد.

 هزاران دل بیقرار از صبح مروز گرد هم آمده بودند تا قصه کبوتران بی نام و نشانی را بازگو کنند که عشقبازی و جانبازی را در مناطق عملیاتی معنا کرده اند. تاریخ می آید و می رود و حماسه جاویدان مردان بی ادعا و خدایی از دل مردان و زنان این سرزمین زدوده نمی شود.

صبح امروز مردم ولایی و شهیدپرور باغین میزبان دو شهید گمنام بودند. زن و مرد، پیر و جوان آمده بودند تا کبوتران پرپر شده دشت شقایق را زیارت کنند.خانواده ی معظم و معزز شهدا نیز برای در اغوش کشیدن این کبوترها در بین جمعیت حضور داشتند.

پیران عصا به دست و قد خمیده در کناری نشسته و همه در انتظار شروع مراسم تشیع از حرم تا حرم بودند.. خیابان ها آب و جارو شده بود و شاخه های گل دست جمعیت، فضای انتظار را معطر کرده بود.

حس عجیبی است، بوی اسپند، چهره های بغض آلود و صدای مداحی که مدام نام شهیدان را صدا می کرد، همه ذکر یا حسین بر لب داشتند و دلها با شنیدن اسم حسین می لرزید.

مراسم تشیع پس از اقامه ی نماز بر پیکر دو شهید اغاز شد.

خانواده ی دوشهید مفقود اثر شهرمان چشم از تابوت دو شهید گمنام بر نمیداشتند و انگار انها فرزندان واقعی انها بودند.

مراسم تشیع دو لاله ی گمنام از جوار قبور شهدای هشت سال دفاع مقدس آغاز شد و تشیع کنندگان مسیر بلوار نماز جمعه و بلوار امام خمینی (ره) را با نوای یا حسین (ع) همراه با عزاداری دستجات عزاداری طی کردند تا به حرم شهدای گمنام رسیدند.

پیکر دو شهید 19 و 21 ساله متعلق به عملیات های والفجر مقدماتی و بدر سرانجام دقایقی قبل از اذان ظهر در آرامگاهشان آرام گرفت.مرتبط با: اخبار , گزارش ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
1394/08/17 08:01 قبل از ظهر
سلام عکس های مراسمات رو نمیذارید ؟
فرجاد رضا پاسخ داد:
سلام بزودی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات