اولین و تنها پایگاه خبری شهر باغین و حومه
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
تربیت یکی از مهمترین و پیچیده ترین مقولات درعالم است

حجت الاسلام عظیمی در جمع والدین دانش آموزان باغینی:

تربیت یکی از مهمترین و پیچیده ترین مقولات درعالم است

حجت الاسلام عظیمی صبح یکشنبه با حضور در جمعع پدران و مادران دانش آموزان مدارس شهرباغین با بیان اینکه تربیت یکی از مهمترین و پیچیده ترین مقولات در عالم است  افزود:برای درک درست تربیت باید به درک صحیحی از هدف از آفرینش انسان  دست یابیم.

وی با اشاره به جایگاه انسان و همچنین بی نهایت بودن خداوند  گفت: اگرچه خداوند بی نهایت است اما به اندازه ی فهم انسانها کوچک میشود،به قدر نیاز انسانها فرود می آید و به  مقدار آرزوهای انسانها گسترده میشود.برای شناخت این بی نهایت انسان باید خودش را بشناسد.

کارشناس مذهبی رادیو معارف قم خاطر نشان کرد:با بینش در  سطح آرزوها و خواسته های خودمان به یک شناخت اجمالی  از خود  دست خواهیم یافت و   خواهیم دید سطح خواسته های انسان بی نهایت است وبه سطح محدود اکتفا نمی کند.انسانها همیشه دنبال بهترین و بالاترین ها هستند.

حجت الاسلام عظیمی در این باره خاطرنشان کرد:از آنجایی که خداوند بی نهایت است  و انسان موجودی  است که سطح خواسته ای او بالاست و بی نهایت خواه می باشد پس می توان گرفت انسان موجودی  خداجو است.

خداوند انسان را خلق کرده تا از سررحمت و مهربانی هرچه دارد به او ببخشد تا به بی نهایت برسد زیرا انسان موجودی  با ظرفیت رسیدن به بی نهایت و اتصال به بی نهایت  می باشد.

حجت الاسلام عظیمی در قسمت دوم صحبت های خود  به مسئله تربیت اشاره کرد و اظهار داشت:مادر باید بداند فرزند او  بذر بی نهایت است و خداوند این بذر را از وجود خودش به او داده است و اورا مکلف کرده که این بذر را رشد دهد و به آخرین حد شکوفایی برساند.مادران برای رشد این بذر باید فقط شرایط را مساعد کرده و موانع را کنار بزنند زیرا تربیت یعنی کنار زدن موانع و به وجود آوردن شرایط و موئدات برای رشد انسان تا بی نهایت.

وی در خصوص تربیت خاطر نشان کرد: تربیت الهی ، تربیت انسانی و تربیت حیوانی  سه نوع تربیت هستند که مهمترین آنها تربیت الهی می باشد.برای تربیت الهی اول باید ایمان داشته باشیم که هم خودمان و هم فرزندمان به بی نهایت برسیم.سپس باید تصمیم بگیریم که فرزندمان را به بی نهایت برسانیم  که تصمیم گیری همان آغاز رشد وحرکت است و این همان عقد و اعتقاد قلبی است.

برای اینکه تربیت الهی اتفاق بیفتد باید صفات خدا را به فرزندمان تزریق کنیم تا رشد کند و شکوفا شود.فراموش نکنیم فرزندان ما آنگونه که ما می خواهیم تربیت نمی شوند بلکه آنگونه که ما هستیم تربیت میشوند و برای رسیدن به تربیت الهی باید خودمان موجودی الهی باشیم.

عظیمی در پایان سخنان خود یادآور شد: اگر بخواهیم تربیت الهی داشته باشیم  باید محبت سرشار ، تکریم شخصیت و معرفت داشته باشیم.

در پایان این همایش که باحضور والدین دانش آموزان باغینی،امام جمعه  و اعضای شورای شهرباغین،ریاست و مسئول آموزش دانشگاه پیام نور باغین،مدیران و مربیان مدارس  برگزار شد ریاست آموزش و پرورش ناحیه (2) کرمان  از امام جمعه  ومدیران مدارس باغین در راستای برگزاری این همایش قدردانی کرد.مرتبط با: اخبار ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic